Η επανάσταση του Revolution

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Με τί προτιμάτε να παίζετε τα παιχνίδια σας?
Μ' αυτό?

Μ' αυτό

Ή μ' αυτό

Το χειριστήριο του Nintendo Revolution δεν θα λειτουργεί όπως τα συμβατικά, αλλά κρατιέται σαν ένα απλό τηλεκοντρόλ και με αισθητήρες θα αντιλαμβάνεται την κίνηση του χεριού. Φανταστείτε δηλ. να κρατάει ο χαρακτήρας στην οθόνη ένα ξίφος και εσείς απλά να κουνάτε το χέρι δεξιά κι αριστερά σαν να κρατάτε εσείς το ξίφος!Επίσης φανταστείτε να παίζετε ένα racing. Προς τα μπρός το χέρι και το αμάξι θα επιταγχύνει και προς τα πίσω θα φρενάρει!! Επίσης, όπου οι περιστάσεις το απαιτούν, παίρνει και επεκτάσεις, όπως αναλογικά στίκ για περισσότερη ευελιξία. Πρόκειται για πραγματική επανάσταση στο χώρο των παιχνιδιών. Αρκεί να γίνει ο νέος τρόπος χειρισμού αποδεκτός απ' τους gamers. Αλλά η Nintendo πάντα τα κατάφερνε στα δύσκολα! :wink:
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Αν και έχω δουλέψει με την Sony στην άλλη ζωή μου, έχω πολύ σεβασμό στην Nintendo που κρατάει τα σκήπτρα στην πρωτότυπη άποψη για τα παιχνίδια και το τι σημαίνει διασκέδαση. Μπορεί τα γραφικά να μην είναι σαν το PS3 αλλά σίγουρα τα παιχνίδια θα είναι από τα καλύτερα. Είναι για μένα η τελευταία εταιρεία που κρατάει την 'μαγεία' των παλιών παιχνιδιών, που παρόλο που είχαν 3 χρώματα και ανάλυση 128χ128, σε έκαναν να παίζεις συνέχεια...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.027
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top