Η επιτυχία της διπροσωπίας

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.120
Reaction score
20.629
Χτες το βραδάκι που λέτε, έλειπε η γκεστάπο, οπότε θεώρησε σωστό να μου κάνει ένα τηλεφωνάκι.
-Θά ‘ρθεις; Να δολοφονήσουμε και καμιά πιτσούλα ρε συ! Θα είναι και ο…
-Καλά, θα έρθω…

Ζαλώθηκα τα data μου και κατηφόρισα. Πριν καταφθάσουν οι πίτσες και τα λοιπά τριγυρινά, του τη δείχνω. Την πίσω μπάφλα επιλαπτοπίως, στο Autocad. Δεν ήθελε και πολύ να πάρει μπρος, μηχανικός γαρ…

-Και δε μου λες; Γιατί οι μπόρνες είναι τόσο ψηλά;
-Επιχειρηματικό μυστικό!, του λέω. Απέχουν ελάχιστα από τα μεγάφωνα και έτσι μπλα μπλα μπλα…
-Μην είσαι μαλάκας! Βάλε τις μπόρνες χαμηλά, όσο πιο χαμηλά γίνεται.
-Γιατί ρε; Τι έχουν εκεί ψηλά; Τους λείπει το οξυγόνο;
-Αν είναι τόσο ψηλά, αναγκάζεις τον πελάτη να πάρει πιο πολύ καλώδιο ηχείων. Το καλώδιο θα πρέπει να κρεμαστεί από τις μπόρνες, να κατέεεεεεεβει και να ακουμπήηηηηησει στο πάτωμα, γιατί φυσικά θα είναι βαρύ – δε γίνεται σε αυτή την ηχειάρα να βάλει ο πελάτης πορτατιφοκαλώδιο, μετά να ταξιδέεεεεεψει μέχρι το ρακ, και μετά ωωωωωππ, να ξανανέβει στον ενισχυτή. Ενώ άμα βάλεις τις μπόρνες χαμηλά, καμιά εικοσαριά πόντους από το πάτωμα, και πολλούς λέω δηλαδή, ο πελάτης αποφεύγει αυτήνα την τεράστια γιγάντια κατάβαση, και γλιτώνει ένα μέτρο καλώδιο ηχείων.
-Ρε παπάρα, τι γλιτώνει ένα μέτρο! Άμα το γλιτώσει αυτός, το καλώδιο θα είναι από μέσα, έτσι κι αλλιώς, πρέπει να πάει ως τα μεγάφωνα.
-Το βλέπεις που εκτός από μαλάκας είσαι και ηλίθιος; Φυσικά και θα είναι από μέσα! Κάνε εσύ την καλωδίωσή σου σωστά με το καλώδιο που πρέπει από μέσα, και άσε τον πελάτη απ’ έξω να νομίζει ότι έκανε οικονομία στο καλώδιο ηχείων. Άσε που έτσι διευκολύνεις και αυτούς που θέλουν ντε και καλά να βάλουν ακριβό καλώδιο. Λίγο το ‘χεις να γλιτώσουν δυό μέτρα; Καμιά τρακοσαριά ευρώ; Και μπορείς κάλλιστα να το γράψεις αυτό και στα φήτσουρς του ηχείου. Ηλίθιε! Ε, ηλίθιε!

Λοιπόν, να μου το θυμηθείτε. Μάλλον έχει δίκιο. Ελπίζω, χμ, να μην έχει δίκιο σε όλα, χμ, χμ…
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Έχει δίκιο το φιλαράκι...
Και τι καλωδίωση θα μπει εντός του ηχείου παρακαλώ; :109:

...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.120
Reaction score
20.629
Απάντηση: Η επιτυχία της διπροσωπίας

Ξέρω 'γώ; Είπα να φασονάρω κανένα χιλιόμετρο, με επώνυμη ούγια, σε διάφορα χρώματα. Δεν ξέρω τί παραγγελία θέλει το εργοστάσιο για να ασχοληθεί...
 

Μηνύματα
10.383
Reaction score
6
Re: Απάντηση: Η επιτυχία της διπροσωπίας

Ξέρω 'γώ; Είπα να φασονάρω κανένα χιλιόμετρο, με επώνυμη ούγια, σε διάφορα χρώματα. Δεν ξέρω τί παραγγελία θέλει το εργοστάσιο για να ασχοληθεί...
Γιατί δεν υπαρχουν έτοιμες κουλούρες των 150 μέτρων;
 

Μηνύματα
111
Reaction score
0
Άντε να τους πείσεις ότι είναι ακόμα καλύτερο να μην έχει και μπόρνες…
Να πάρεις το ηχείο με το καλώδιο σαν ουρά από πίσω
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.669
Μηνύματα
2.869.594
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top