Η μεγαλη απατη του HDMI


Μηνύματα
2.632
Reaction score
0
Τωρα εγω ειμαι μεγαλο θυμα που θελω να παρω ενα 2πλο rca και ενα toslink, just in case?

....
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
αν εχεις τοσο καλα εκπαιδευμένο μάτι που μπορεί να δεί αγγέλους να χορεύουν κλακέττες... (angels tapdancing!) τότε πάτε σκάστε τα!

Εγώ εχω βάλει παντού καλώδια HDMI των 12-25 Ευρώ και είμαι ευτυχής ανθρωπος.

Μας δουλευουν όλους ειδικά αυτά τα oxygen free cables εδώ μου κάθονται
 




Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
αν εχεις τοσο καλα εκπαιδευμένο μάτι που μπορεί να δεί αγγέλους να χορεύουν κλακέττες... (angels tapdancing!) τότε πάτε σκάστε τα!

Εγώ εχω βάλει παντού καλώδια HDMI των 12-25 Ευρώ και είμαι ευτυχής ανθρωπος.

Μας δουλευουν όλους ειδικά αυτά τα oxygen free cables εδώ μου κάθονται
12 ευρω??
Σε γδυσανε φιλε...:happy_5:
9.90 παρακαλω απο τα MM.
 



Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Η μεγαλη απατη του HDMI

Παλιοτσιφούτηδες.....:happy_8: :happy_5:...............τα Crystal Audio των 29.90Ε(1.5 μέτρο) μια χαρά είναι........:prof:.......και επώνυμα και επίχρυσα και οικονομικά(ως ένα σημείο)........:happy_6:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Πανακριβα.....εως απλησιαστα.......
Τι νομιζεις οτι εχουμε καμια μηχανη που βγαζει λεφτα? :happy_8:
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Η μεγαλη απατη του HDMI

Πανακριβα.....εως απλησιαστα.......
Τι νομιζεις οτι εχουμε καμια μηχανη που βγαζει λεφτα? :happy_8:
Που να σου έλεγα δηλαδή για το Monster(1.5 μέτρο) των 49.99Ε........:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1::happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 


Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Ο Δικηγόρος του Διαβόλου

Όχι δεν είμαι ο Πατσίνο.

Και τα θύματά μου δεν είναι ούτε η Θερόν ούτε ο Κιανού.

Θέλω να τον κάνω, για λίγο όμως.

Πριν 2 χρόνια περίπου πήρα τον Toshiba MT-700, ο οποίος ως γνωστόν έχει είσοδο HDMI.

Την ίδια περίοδο έστηνα τσάτρα-πάτρα κι ένα HTPC με μια ATI X1900XTX, η οποία διαθέτει έξοδο (διπλή) DVI και την οποία συνέδεα με ένα DVI-HDMI Adaptor στον Toshiba, χρησιμοποιώντας ένα 10μετρο καλώδιο Γερμανικής προέλευσης, που αγόρασα από ένα Ιντερνετικό μαγαζί (που έχει και πραγματική υπόσταση, όμως), αλλά το καλώδιο ήταν no-name. Εικόνα: ΜΗΔΕΝ.

Είχα νομίζω ζητήσει και βοήθεια από εδώ. Το no-name αντικατέστησε ένα άλλο δανεικό και, ώ του θαύματος, εικόνα είδα.

Γύρισα πίσω το καλώδιο (το δεχτήκανε) και μου το αντικατέστησαν με ένα άλλο, ίδιο. Εικόνα είδα με το δεύτερο.

Ποιός έχει δίκιο τώρα; Ο Διάολος ή ο Εισαγγελέας;

Σίγουρα, ούτε κι εμένα αρέσει να πληρώνω κατοσταριές σε κάτι που μπορώ να κάνω με 30 ή 40 ή 50 Ευρώ. Αλλά, έλα που την πάτησα άπαξ και δεν θέλω να το ξαναπάθω.

Και μια επισήμανση: Δώστε ιδιαίτερη σημασία στην παρατήρηση του Κώστα του Κόγια για το Digital Rights Management.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Ο Δικηγόρος του Διαβόλου

Και μια επισήμανση: Δώστε ιδιαίτερη σημασία στην παρατήρηση του Κώστα του Κόγια για το Digital Rights Management.
Παναγιώτη, κάτσε να επεκταθεί το Trusted Computing και θα δώσουμε σημασία στα DRM θέλουμε δε θέλουμε... :pc:
 


Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Θελω να μου πειτε ποιος σας τα εγραφε ολα αυτα για την απατη του HDMI οχι να μου πειτε !!!

Τα ελεγα πριν δυο χρονια τουλαχιστον η οχι?

Και η απατη δεν ειναι μονο στις τιμες των καλωδιων αλλα και σε ολο το συστημα του HDMI με τα κλειδωματα του κτλ...

Για να πουλησουν HDMI καλωδια εγινε ολη η ιστορια και για να το κανουν μονοδρομο καλωδιο για την HD εικονα.
Του βαλανε να μεταφερει και τον ηχο και τελειωσε το πανυγηρι !!!

Θελω να ακουσω τι διαφορα στην ποιοτητα της εικονας εχει μια συνδεση DVI VS HDMI.
Οχι στα χαρτια αλλα στο ΜΑΤΙ !!!
Για μενα καμια !!!

Οσο για τον ηχο θα μπορουσαν μεσο οπτικης να τον στειλουν ασυμπιεστο..

Αλλα οχι. Θα φτιαξουμε το HDMI και θα τους βαλουμε ολους να το αγορασουν αναγκαστικα..

Ε τι να κανουμε ετσι ειναι αυτα τα πραγματα...

Τουλαχιστον ας μην πιανομαστε και κοροιδα...
Ας αγοραζουμε φθηνα και καλα καλωδια. Πηρα απο τον Ανδρεα (ρε Ανδρεα τι μαρκα ηταν?) ενα 10 μετρο με 120 ευρω και η εικονα μου ειναι μια χαρα...

Ψυχραιμια και λογικες κινησεις..
Αντε γιατι πολυ μας επιασαν τον κ@λο με το HD
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top