Η νέα μου μηχανή... Sony nex-f3

Μηνύματα
320
Reaction score
17
Χαίρεται,
το χρώσταγα αρκετό καιρό αυτο το ποστ.
Κατέληξα τελικά και αγόρασα μια sony nex-f3. Βασικό κριτήριο για την αγορά μου ήταν η πάρα πολύ καλή ποιότητα εικόνας για την κατηγορία της τιμής της. Έχω πολύ καλό ισο 6400 και η μηχανή κόστισε 320 ευρώ.

Υποτίθεται ότι στα αρνητικά της μηχανής είναι η έλλειψη καλού μενου για τις επιλογές, με το οποίο όμως δεν συμφωνώ καθόλου. Αν κάποιος σκεφτεί ότι η μηχανή είναι φτιαγμένη ως η εισαγωγική κατηγορία χρηστών σε slr τότε έχει γίνει πολύ καλη δουλειά. Ουσιαστικά έχουνε κόψει τις χειροκίνητες ρυθμίσεις σε 3 κατηγορίες και αυτό με βοηθάει στο να επικεντρώνομαι κάθε φορά στην εκμάθιση κάθε μιας χωριστά.

Μπορώ να πω ότι η επιλογή του μοντέλου ως εισαγωγικού εργαλείου εκμάθισης και δυνατότητα ποιοτικών φωτογραφίων σε ανταμοίβει. ´Ηδη έχω αγοράσει και ένα χειροκίνητο φακό 135 για περισσότερη εξάσκηση.

Ευχαριστώ πολύ όλους που έδωσαν μέρος από το χρόνο τους και απαντούσανε (με υπομονή όλες τις απορίες μου(

Αλέξανδρος
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.215
μα γιατι να μην εχει νοημα? εξαλλου το ξερεις, εχουμε τη Photo gallery ενοτητα, με αρκετες υποενοτητες..

και πανω απ ολα, την τρελλα μας κανουμε κ το χομπυ μας.
 


Μηνύματα
320
Reaction score
17
Βασικά έβαλα τα λινκς μέσα στα (
) αλλά οι εικόνες δεν εμφανίσθηκαν και έτσι έδωσ τα λινκς, τι λάθος έκαν και δε φαίνονται οι εικόνες;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Απάντηση: Η νέα μου μηχανή... Sony nex-f3

 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Απάντηση: Re: Η νέα μου μηχανή... Sony nex-f3

 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Απάντηση: Re: Η νέα μου μηχανή... Sony nex-f3

Βασικά έβαλα τα λινκς μέσα στα (
) αλλά οι εικόνες δεν εμφανίσθηκαν και έτσι έδωσ τα λινκς, τι λάθος έκανα και δε φαίνονται οι εικόνες;


Όχι αυτό το λινκ, αλλά αυτό* που είναι δεξιά της εικόνας στο imageshack!


*Links to share this image/Direct
 

Μηνύματα
320
Reaction score
17
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω έναν φακό 50ρη "ανοιχτό" για το νεογέννητο όταν έρθει. Ο φακός της σονυ είναι στα 250, αν και σκέφτομαι να πάω για χειροκίνητο επίσης μήπως και γλυτώσω κανα φράγκο....

Ίδωμεν, άμα βρω χρόν και το ψάχω λίγο

Α.
 

Μηνύματα
320
Reaction score
17
Χαίρεται .. τη συσκευή έχω αρχίσει να την "κυνηγάω" σε ιστοσελίδες με προσφορές και αργά η γρήγορα θα πέσει στην αγκαλιά μου. Ας αρχίσουνε οι προτάσεις των ηχείων παρακαλώ (κ ευχαριστώ εκ των προτέρων)
 

Μηνύματα
320
Reaction score
17
Μπορείτε να μου θυμήσετε το site με τα reviews αντίστοιχο του dpreview που αναφέρει επίσης και δοκιμές για την εκτυπωσιμότητα των φωτογραφιών;

Ευχαριστώ
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top