Η Gefen στην Ελλάδα

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Η εταιρία Projecting & Sounding ART βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας πληροφορήσει οτι συμφώνησε με τη γνωστή Αμερικάνικη εταιρία Gefen να διανείμει αποκλειστικώς όλα τα προιόντα της στην Ελληνική αγορά.



Η Gefen για όσους δεν γνωρίζουν δραστηριοποιείται στην κατασκευή πολύ απλών εως πολυσύνθετων απαιτητικών λύσεων στη διανομή και μετατροπή ψηφιακών και αναλογικών σημάτων εικόνας και ήχου, καθώς και σημάτων ΗΥ.

Όλα τα προιόντα της εταιρίας είναι Αμερικανικής κατασκευής και θα μπορείτε να βρείτε πολύ σύντομα στα καλά καταστήματα του χώρου.

Προιόντα της εταιρίας μπορείτε να δείτε στο δικτυακό χώρο www.gefen.com
Ο καταλογος και το site θα μεταφραστoύν εντός διμήνου και στην Ελληνική.

Αποκλειστικά για τα μέλη του AV-Site θα ακολουθηθεί ειδικός εκπτωτικός κατάλογος.

Φιλικά
Βαγγέλης Λάμπρου
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Ειναι γνωστο σε ολους πως ο Βαγγελης ειναι φιλος, οποτε οτι και να πω προφανως θα παρεξηγηθει.
Εγω θα το πω ετσι κι αλλιως ομως:
Και πολυ αργησε να ερθει στην χωρα μας!:cool_4:
 

Μηνύματα
227
Reaction score
0
Απάντηση: Η Gefen στην Ελλάδα

Μολις τωρα εψαχνα κατι καλο για 2χ2 και κατεληξα στη gefen σαν καλο ονομα που εχει.

Με το που ειδα το μυνημα επαθα πλακα....... !!!!

Παντα τετοια..... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ

ΥΓ: Περιπου ποτε θα μπορουμε να εχουμε το μηχανακι της φωτογραφιας?
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Ηδη έχουμε στα χέρια μας τη πρώτη demo παραγγελία η οποία με εξεπληξε με τη ποιότητα κατασκευής της. Αυτη τη στιγμή συμπληρώνεται η δεύτερη.
Επίσης συγκεντρώνουμε λίστες για επιπλέον κομμάτια.
Οσοι ενδιαφερόμενοι στον Αντρέα ή σε μένα με PM.

Εσύ Γιάννη, επιπλέον έκπτωση λόγω απίστευτου Avatar:bravo:
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Συγχαρητήρια Βαγγέλη, εύχομαι το καλύτερο για την νέα σου συνεργασία!
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Εγώ τί να πω που σήμερα παρέλαβα το 4x2 Hdmi Switch με 255 euro χαράτσι από το τελωνίο (το παρήγγειλα από Αμερική ο μ@λ@κας) :crazy_1::mad_2::mad_2:

Σύνολο πήγε μια 700αρα :crazy_11::crazy_11:
Πρέπει να έχω το πιο ακριβό HDMI switch στον κόσμο!!! :mad_3:
Να πάω να πέσω από το παράθυρο τώρα ή σε λίγο????



Η πλάκα είναι οτι σε συζήτηση που είχα με το Βαγγέλη στο συγκριτικό του είπα για την αγορά μου (ήταν ήδη πολύ αργά αφού είχε γίνει η αποστολή) και τότε μου είπε τα μαντάτα, τότε ήταν που έφαγα τη μεγάλη πίκρα. Αλλά ρε Βαγγέλη έλεος σήμερα το πήρα (τελωνίο και Πάσχα δε πάνε μαζί) άσε με λίγο να το χαρώ επίτηδες το κάνεις??????

Το θετικό της υπόθεσης (τουλάχιστον υπάρχει) είναι οτι το μηχανάκι καθώς και τα 4 2μετρα καλώδια που το συνοδεύουν έχουν όντως εντυπωσιακή ποιότητα κατασκευής, και τουλάχιστον στα δικά μου μάτια δε βλέπω να κάνει καμία παρέμβαση στο αρχικό σήμα. Φυσικά projector και TV κλειδώνουν κανονικά σε όλες τις αναλύσεις που δοκίμασα.

Δεν έχω προλάβει να κάνω εκτεταμένες δοκιμές αφού μόλις σήμερα το πήρα και δεν έχω καμία όρεξη πλέον να ασχοληθώ μαζί του. Ευχαριστώ ρε Βαγγέλη :happy_5::happy_5:
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Αν μάλιστα μάθεις τι Ελληνικές τιμές, τότε δεν θα γλυτώσει την εκπαραθύρωση....
Και έγραψα για Ελληνικές τιμές....οχι τιμές μελών μας....

Τώρα το αγόρασες, μην τα κλαίς....καλορίζικο και απροβλημάτιστο
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Καλη κινηση.

Ενδιαφερομαι για κανα δυο "γκατζετακια" της Gefen. Φανταζομαι οτι μπορει να γινει παραγγελια για οτιδηποτε υπαρχει στο αμερικανικο site της Gefen? Οπως λχ το DVI Detective το οποιο δεν υπαρχει πουθενα αλλου σε on-line shop...
 


GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Τώρα το αγόρασες, μην τα κλαίς....καλορίζικο και απροβλημάτιστο
Πολύ σωστά και αυτό κάνω, το προηγούμενο μήνυμα μου φυσικά ήταν αστειευόμενο, μπορεί να ήταν μια "ατυχής" αγορά από οικονομικής άποψης αλλά το μηχανάκι είναι πολύ καλό και το οτι πλέον δε θα κάνω τον ταρζάν πάνω στον προβολέα και πίσω από το rack για να αλλάξω καλώδιο κάθε φορά που θέλω να δω κάτι όπως θα έλεγε και στη διαφήμιση της mastercard "priceless" :happy_5::happy_5::happy_5:

Ξέχασα να πω συγχαρητήρια στο Βαγγέλη σε αυτό το σίγουρα επιτυχημένο επαγγελματικό του άνοιγμα. Μπράβο :bravo::bravo:
 


Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Να το ήξερα και εγώ νωρίτερα...
Αν και η αγορά που έκανα ,4 inputs 1 output manual/auto επιλογή της Prolink στα 150 ευρώ από κατάστημα στο Χαλάνδρι μάλλον πετυχημένη είναι..
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Εχουμε καποια ημερομηνια ποτε θα μπορουμε να παραγγειλουμε ?
Μπορουμε απο τωρα μηπως?
Διαβασα το ποστ του βαγγελη για κατι demo παραγγελειες και καποιες λιστες αλλα πολυκαταλαβα.
Εχω φαει τον τοπο και δεν υπαρχει τιποτα ελλαδα για converter component to vga ή dvi to hdmi με hdcp.
Αντιθετως η gefen εχει απο ολα και η ποιοτητα της διαβαζοντας γνωμες καταναλωτων , ειναι καταπληκτικη.

Απλα επειδη το βιαζομαι σχετικα θα ηθελα αν καποιος μπορει να μας δωσει λιγο παραπανω πληροφοριες.

Thanks
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Εννοείτε οτι μπορείτε να παραγγείλετε...
Στείλτε μου PM για να μάθετε τιμή και να παραγείλετε ή παραγείλτε στον Ανδρέα αφού ακόμη δεν έχει στηθεί το αναλογο δίκτυο καταστημάτων που θα τα εμπορεύονται.

:smoking:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.031
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top