Θέλω την συμβουλή σας.

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο για άμεση αγορά.
http://www.e-shop.gr...t?id=PER.703374
η
http://www.skroutz.g...er-HTP-073.html
Θα αξίζει καθόλου το Pioneer για καμιά ταινιούλα η στην ουσία ''πληρώνω'' για τον ενισχυτή;
Να σας πω επίσης ότι η τωρινή ''ακουστική'' εμπειρία είναι Logitech x-530 :help:

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη παιδιά.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.800
Καλώς ήρθες!

Εξαρτάται απ' το τι χρειάζεσαι, το Pioneer είναι σχεδόν βέβαιο πως θα παίζει καλύτερα αλλά το Philips έχει blu-ray player.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αυτο που θέλω ειναι να εχω ενα καλύτερο άκουσμα στης ταινίες απο το είδη υπάρχον μεσα σε αυτό το μπάτζετ. Ξέρω οτι δεν είναι τιποτα τρελό αλλά πιστευω οτι και να πάρω σε σχέση με τα x530 θα ειναι η νύχτα με την μέρα. Εχω εναν σαλόνι 20 τμ που η βασική μορφή ψυχαγωγίας είναι ενα HTPC, απο οτι έχω καταλάβει απο διάβασμα μάλλον θα παίξω με bitsteaming. Ο pioneer είναι αναβαθμίσιμος προς τα ηχεία η το παντρεύομα;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.800
Αν παίζεις απο HTPC, πάρε το Pioneer.
Εννοείς να αλλάξεις ηχεία κάποτε; Ναι, με λογικές απαιτήσεις.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Νομίζω οτι με κάλυψες zizik εκτος αν εχει κάνεις να συμπληρώσει κάτι. Σε ευχαριστω
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Ο ενισχυτής σε περιορίζει στο θέμα subwoofer γιατί πρακτικά μπορεί να παίξει μόνο το συγκεκριμένο.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Ωχ... και λογικα σε αυτην την τιμη να μην περιμενω οτι θα ειναι και τιποτα τρομερο ε; δεν περνει με τιποτα αλλο;
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Ωχ... και λογικα σε αυτην την τιμη να μην περιμενω οτι θα ειναι και τιποτα τρομερο ε; δεν περνει με τιποτα αλλο;
Θα πρέπει να βρεις sub που έχει εισόδους ισχύος(δλδ να παίρνει ισχύ από τον ενισχυτή) και όχι line in.
Πρακτικά ακυρώνεις όλα τα sub της αγοράς πέραν αυτών που έρχονται σε ολοκληρωμένα πακέτα αυτού του στύλ.

Στα 300 ευρώ δεν πρόκειτε να βρεις αυτόνομα σύνολα ενισχυτή-ηχείων.Αν μπορείς να το διπλασιάσεις έχεις επιλογές.Αν όχι πάρε το Pioneer.

Y.Γ.Επειδή δεν μου ανοίγει η σελίδα της Pioneer,οι δορυφόροι έχουν tweeter ή είναι full range;
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
Απο ενα σύντομο διάβασμα που έριξα αυτό που κατάλαβα είναι ότι μπορώ να βάλω μόνο passive sub σωστα?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Σωστά.
Δεν το συνιστώ γιατί όλα αυτά κινούνται στα ίδια νερά με το υπάρχον του Pioneer.
Ως λύση αναγκής μπορεί να μπεί κάποιο αυτοκινήτου αλλά ο ενισχυτής που έχει ο Pioneer για το sub δεν θα μπορεί να το οδηγήσει επαρκώς.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Το σύστημα θα το κρατήσω σιγουρα για κανα πενταρι χρόνια και μετα θα παω σίγουρα σε μια καλύτερη λύση με σοβαρό budget. Το θεμα ειναι μην παρω το pionner για λιγο καλύτερο ήχο απο τα logi και εχω πανομοιότυπο ηχο και ξενερώσω
 

ika

News
Μηνύματα
14.094
Reaction score
13.028
http://www.opshop.gr/default.asp?la=1&bct=02&ct=91&pid=49&sbb=1&st=5
http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=142 (B-stock, HiFi)

Για δείτε και αυτά, μήπως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει.
Pioneer VSX-826 -> 272E
Pioneer S-V41 ->29E

Καλύτερο και από τις 2 αρχικές επιλογές, ανεξάρτητες μονάδες, αναβαθμίσιμα ηχεία όποτε και αν θέλετε.
Αν δεν έχετε θέμα με το DEMO Unit.

Τέλος υπάρχουν και στις αγγελίες διάφορες επιλογές κατά καιρούς.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Δηλαδή ika του pioneer τα ηχεία ειναι πανω κατω σαν και τα s-v41; αν στο αλλο πακέτο πληρώνω στην κυριολεξία το ενισχυτή και παρόλα αυτά δεν αναβαθμίζετε και εύκολα τοτε νομίζω οτι συμφέρει η πρόταση σου
 

ika

News
Μηνύματα
14.094
Reaction score
13.028
Δηλαδή ika του pioneer τα ηχεία είναι πάνω κάτω σαν και τα s-v41; αν στο αλλο πακέτο πληρώνω στην κυριολεξία το ενισχυτή και παρόλα αυτά δεν αναβαθμίζετε και εύκολα τοτε νομίζω οτι συμφέρει η πρόταση σου
O ενισχυτής είχε γύρω στα 450Ε καινούργιος. Αν δεν θέλετε διχτυακά κλπ, πιστεύω ότι είναι σαφώς καλύτερος από αυτόν του πακέτου.
Τα ηχεία με 30Ε, ίδια κλάση με αυτά του πακέτου θα είναι, αλλά έχουν SUB με ενισχυτή και δεν είστε δέσμιος του πακέτου στο μέλλον.

Επισημαίνω ότι δίνουν 6 μήνες εγγύηση στον ενισχυτή.

Στα b-stock του Νάκα, έχει κάτι σετάκια, αλλά με 199Ε (YAMAHA) και πάνω, οπότε ανεβαίνει το σύνολο.
 
Last edited:

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Αυτό το Denon το έχω ακούσει και παίζει φοβερά.
Δες και αυτό το Yamaha με ενεργό υπογούφερ επίσης!
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.364
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top