Θέσεις καλωδιοκατανεμητών (Καφάο)


T

tresor18

Guest
Καλό αλλα θέλει περισσότερες αναλυτικότερες διευκρινίσεις όπως απο που περνάνε οι καλωδιώσεις οπτικών ινών, οι καλωδιώσεις χάλκινων αγωγών, έχει πολλές ελλείψεις αλλα απο εκείνους που ασχολούνται να υπάρχουν και επιλογές του που περνάνε και με ποια κέντρα συνδέονται λίγο πολύπλοκο αλλα χρειάζεται .
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Καλό αλλα θέλει περισσότερες αναλυτικότερες διευκρινίσεις όπως απο που περνάνε οι καλωδιώσεις οπτικών ινών, οι καλωδιώσεις χάλκινων αγωγών, έχει πολλές ελλείψεις αλλα απο εκείνους που ασχολούνται να υπάρχουν και επιλογές του που περνάνε και με ποια κέντρα συνδέονται λίγο πολύπλοκο αλλα χρειάζεται .
έτσι μπράβο...πες του τα!!
που όλη την ώρα μας πετάει ένα άρθρο στα ξερά για να ανοίγει νέα θέματα και να νομίζει ότι είναι κάποιος:p:roflmao::roflmao:
 

T

tresor18

Guest
θα ήθελα και εγώ όπως και όλοι μας να έχουμε μια πλήρη εικόνα για το από που περνάνε γραμμές πάροχων και άλλες πολλές πληροφορίες να συνεισφέρουμε όλοι μας παιδιά όπως και άλλοι που ανεβάζουν φωτογραφίες των Καφαο (KV) για να βοηθήσουμε στην αναλυτικότερη καταγραφή καλωδίων που περνάνε ακριβώς ποιες οδούς στην εξής ιστοσελίδα http://fttxgr.eu/map κάτι παραπάνω εκτός από φωτογραφίες που βάζουν να μπουν και οι καλωδιώσεις τους χάλκινων ή οπτικών ινών και από που περνάνε μεταξύ τους και με τα Καφαο (κουτιά) αλλα και με τα κέντρα της εκάστοτε περιοχής τραβήξτε με το κινητό σας όταν περάσετε απ τη περιοχή σας ή και αλλού tags λοιπόν όσοι πιστοί προσέλθετε .:):):):)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.406
Reaction score
74.703
Δεν χρειάζεται νέο thread για το ίδιο θέμα.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
θα ήθελα και εγώ όπως και όλοι μας να έχουμε μια πλήρη εικόνα για το από που περνάνε γραμμές πάροχων και άλλες πολλές πληροφορίες να συνεισφέρουμε όλοι μας παιδιά όπως και άλλοι που ανεβάζουν φωτογραφίες των Καφαο (KV) για να βοηθήσουμε στην αναλυτικότερη καταγραφή καλωδίων που περνάνε ακριβώς ποιες οδούς στην εξής ιστοσελίδα http://fttxgr.eu/map κάτι παραπάνω εκτός από φωτογραφίες που βάζουν να μπουν και οι καλωδιώσεις τους χάλκινων ή οπτικών ινών και από που περνάνε μεταξύ τους και με τα Καφαο (κουτιά) αλλα και με τα κέντρα της εκάστοτε περιοχής τραβήξτε με το κινητό σας όταν περάσετε απ τη περιοχή σας ή και αλλού tags λοιπόν όσοι πιστοί προσέλθετε .:):):):)
γεια χαρα ! δηλαδη αμα παω και τραβηξω μια φωτο το καφαο στο χωριο ... βοηθαω καπου ?
ειναι κι ευκολο δηλαδη - διπλα στο αγαπημενο μου σουβλατζιδικο ... :D
 

T

tresor18

Guest
Το ξέρουμε ολοι αλλα ανανέωσή στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα ο φίλος abcd καλά έκανε και έθεσε πρέπει να πάρει μπροστά ολη η υπόθεση για το συνολικό όφελος όλων μας απο την συλλεγμένες πληροφορίες ανθρώπων στο δρόμο όταν μπορέσουν να το έχουν κατά νου τους και θα έχει ενα πιο αισθητικό αποτέλεσμα καλύτερο δεν εχω κανένα πρόβλημα να συνεισφέρω και εγώ εθελοντικά.

Κατι σαν το πάνω . :thumbsup:
[DOUBLEPOST=1524757765][/DOUBLEPOST]
γεια χαρα ! δηλαδη αμα παω και τραβηξω μια φωτο το καφαο στο χωριο ... βοηθαω καπου ?
ειναι κι ευκολο δηλαδη - διπλα στο αγαπημενο μου σουβλατζιδικο ... :D
και βέβαια το έχω κανει πολλες φορες σε διαφορα μέρη στην πόλη
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Το ξέρουμε ολοι αλλα ανανέωσή στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα ο φίλος abcd καλά έκανε και έθεσε πρέπει να πάρει μπροστά ολη η υπόθεση για το συνολικό όφελος όλων μας απο την συλλεγμένες πληροφορίες ανθρώπων στο δρόμο όταν μπορέσουν να το έχουν κατά νου τους και θα έχει ενα πιο αισθητικό αποτέλεσμα καλύτερο δεν εχω κανένα πρόβλημα να συνεισφέρω και εγώ εθελοντικά.

Κατι σαν το πάνω . :thumbsup:
[DOUBLEPOST=1524757765][/DOUBLEPOST]
και βέβαια το έχω κανει πολλες φορες σε διαφορα μέρη στην πόλη
ε θα παω - θωρω και στο χαρτη σου (τον αποπανω ε?) και δεν εχει το χωριο μεσα ... και ειναι ντροπη εδα απου περιμενωμε και τη γκαμηλα (ω ντι κακομοιρα και τεινα ηντα σερνει - θωρειτ' επαε "προβλέπεται ότι η Καμίλα θα δεχθεί την πρωτοφανή προσφώνηση της πριγκίπισσας Συζύγου.[13] Ο τίτλος είναι παρόμοιος με την προσφώνηση του Πρίγκιπα Αλβέρτου. Αυτό δεν είναι όμοιο με τη χρήση του ως πατέρα-σε-δίκαιο, του Πρίγκιπα Φιλίππου, Δούκα του Εδιμβούργου, ο οποίος δεν κατέχει τον τίτλο του πρίγκιπα Συζύγου παρόλο που ο ίδιος είχε δημιουργήσει την προσφώνηση Πρίγκιπας του Ηνωμένου Βασιλείου από τη σύζυγό του, βασίλισσα Ελισάβετ Β")... :drinks:
 

T

tresor18

Guest
abcd θα χαρώ πολυ να βοηθήσω όπως μπορώ οπως και πολλά αλλα παιδιά στην επικράτεια να καταγράψουμε οπου βρεθούμε με ορεξη για να κατατοπίσουμε περισσότερο οπως αυτο να το ειχαν κανει αλλοι εστω και οργανισμοι αλλα στην Ελλάδα ζουμε θα κάνουμε ομως ολοι εμεις την διαφορά γιατί οχι;
Γιαυτο δώστε πόνο! :geek::hunter::spam:;)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
γεια χαρα ! δηλαδη αμα παω και τραβηξω μια φωτο το καφαο στο χωριο ... βοηθαω καπου ?
ειναι κι ευκολο δηλαδη - διπλα στο αγαπημενο μου σουβλατζιδικο ... :D
Ναι βρε...
σαν να κυνηγάς Pokemon ένα πράγμα :p:roflmao::roflmao:
 

T

tresor18

Guest
χαχαχαχα πλάκα έχεις καλά είπαμε οχι και ετσι ελεος πια!
οποιοι μπορούν να βαζουν και τις γραμμες που περναει το δικρυο οπτικων ινψν ή γραμμων χαλκου οπως προανεφερα και πανω σαν χαρτης αναλυτικότερος ομως εσένα δεν θα σου άρεσε κατι τέτοιο τι λεω σε όλους θα άρεσε ένα τέτοιο αποτέλεσμα οχι να κάνω τον ντετέκτιβ
[DOUBLEPOST=1524764865][/DOUBLEPOST]Δείτε εδώ πόσο αναλυτικά τον έχουν φτιάξει το χάρτη δικτύου οπτικών ινών στο Houston TX
 
Last edited by a moderator:

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Προφανώς όσο περισσότερες πληροφορίες καταγράφονται, τόσο καλύτερα είναι.
Επειδή όμως τα μεγαλεπήβολα σχέδια αυξάνουν την πολυπλοκότητα και η σελίδα του θέματος είναι crowd-sourced και εθελοντική, είναι καλύτερα που απλά υπάρχει, έστω και με πιο υποτυπώδεις πληροφορίες.

Στην πραγματικότητα η πληροφορία που ψάχνουν οι περισσότεροι είναι εάν υπάρχουν NGA καμπίνες κοντά τους, λίγο τους νοιάζουν από περνάνε οι ίνες. Αυτή είναι πιο χρήσιμη πληροφορία για περιορισμένης έκτασης δίκτυα FTTH, όπως πχ της Inalan, που δίνουν οι ίδιοι χάρτες κάλυψης.

Πάντως τα παιδιά που έχουν αναπτύξει το fttxgr έχουν ανοιχτό διάλογο με τον κόσμο σε τουλάχιστον δύο Ελληνικά φόρουμ, για όποιον θέλει να συνεισφέρει και στο κομμάτι της υποδομής (εκτός του περιεχομένου).
 

T

tresor18

Guest
Προφανώς όσο περισσότερες πληροφορίες καταγράφονται, τόσο καλύτερα είναι.
Επειδή όμως τα μεγαλεπήβολα σχέδια αυξάνουν την πολυπλοκότητα και η σελίδα του θέματος είναι crowd-sourced και εθελοντική, είναι καλύτερα που απλά υπάρχει, έστω και με πιο υποτυπώδεις πληροφορίες.

Στην πραγματικότητα η πληροφορία που ψάχνουν οι περισσότεροι είναι εάν υπάρχουν NGA καμπίνες κοντά τους, λίγο τους νοιάζουν από περνάνε οι ίνες. Αυτή είναι πιο χρήσιμη πληροφορία για περιορισμένης έκτασης δίκτυα FTTH, όπως πχ της Inalan, που δίνουν οι ίδιοι χάρτες κάλυψης.

Πάντως τα παιδιά που έχουν αναπτύξει το fttxgr έχουν ανοιχτό διάλογο με τον κόσμο σε τουλάχιστον δύο Ελληνικά φόρουμ, για όποιον θέλει να συνεισφέρει και στο κομμάτι της υποδομής (εκτός του περιεχομένου).
θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα σου αν και θεωρώ αξιόλογο να υπάρξει όπως στο εξωτερικό μια δομή για λεπτομέρειες αυτών των δικτύων .
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Οριστε λοιπον και το κουτι στο χωριο
IMG_20180430_092729.jpg

ειν' εδω ακριβως κατω απο την πινεζα του Μπαμπη (το καλυτερο βρωμικο του χωριου - χαλια σερβις ομως)
 

T

tresor18

Guest
Οριστε λοιπον και το κουτι στο χωριο
View attachment 95506
ειν' εδω ακριβως κατω απο την πινεζα του Μπαμπη (το καλυτερο βρωμικο του χωριου - χαλια σερβις ομως)
χαχα καλή φάση αν το κατοχυρώσεις στη σελίδα : www.fttxgr.eu στο σημείο του χάρτη που είναι με τον αριθμό του και την φωτογραφία.
 
Last edited by a moderator:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.447
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top