Θερινά σινεμά

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717

Σε ποιον κινηματογράφο θα βρεις ντάκο και τσιπς που τηγανίζονται επιτόπου; Ποιος έχει τη μεγαλύτερη ποικιλία σε μπίρες; Και σε πιο σινεμά θα φας γλυκό ποπ κορν;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Θέμε σινεμά, βλέπει το Ντολμαδάκι την ταράτσα του ξενοδοχείου με την πισίνα.
Κλείνουμε να δούμε Taxi Driver μια εβδομάδα μετά γιατί γίνεται τση πτάνας, κατεβαίνουμε με το μηχανάκι στην πόλη και πριν ξεκινήσει η ταινία περιεργαζόμαστε τον χώρο.

Φουσκωτό οθονέλο κυματίζει με το αεράκι:

20210715_211337.jpg


Τι είναι αυτό εκεί πάνω στη σκεπή;

20210715_211317.jpg


Μην είναι προβολάκι παρουσιάσεων που περίσσεψε ελλείψει συνεδρίων;

20210715_211501.jpg


Πόσο πλάγια το έχουν στήσει! Πόσο keystone correction; :roflmao:

Αρχίζει η ταινία, ξέπλυμα προφανώς (όπως ήταν αναμενόμενο πριν καν δούμε τον "εξοπλισμό"), ελαφρά λάθος aspect ratio λόγω 4/3 προβολιού, ο ήχος έρχεται απο τα ηχεία του bar δεξιά κάτω απ' το προβόλι! Είναι και το φουλ αναμμένο πισινάκι απο κάτω.
Εκεί πιά λάλησα και άρχισα να γελάω ασταμάτητα. :biggrin:

Έρχεται το μέτριο γενικά φαγάκι (που συμπεριλαμβανόταν), μα παρ' όλα αυτά, και τις άβολες για πολλή ώρα καρέκλες, απορροφήθηκα απο την ταινία που έχω δει 25 φορές.

20210715_212752.jpg


20210715_223714.jpg



Αποφύγετε το "σινεμά", ξαναδείτε τον Ταξιτζή. :tongue:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
έχω να πάω σινεμά από το 2011....τελευταία ταινία τρανσφόρμερς 3 σε 3D στην Κομοτηνή ODEON

αυτά τα 10 χρόνια δεν έχει αλλάξει τίποτα σε εικόνα-ήχο στους κινηματογράφους της περιοχής...οπότε δεν νιώθω καθόλου μα καθόλου τύψεις για την επιλογή μου αυτή

μείνετε-δείτε σπίτι...μείνετε ασφαλείς :biggrin:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Α, όχι. Στα Villagez για πρεμιέρες μ' αρέσει πολύ παρά τους πολλούς συμβιβασμούς σε σχέση με τον καναπέ, τα μπάσα, το Atmos και την καλύτερη εικόνα μου. :tongue: Έχει κι ανθρώπους κοντά που όλο και περισσότερο δεν αντέχω.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Α, όχι. Στα Villagez για πρεμιέρες μ' αρέσει πολύ παρά τους πολλούς συμβιβασμούς σε σχέση με τον καναπέ, τα μπάσα, το Atmos και την καλύτερη εικόνα μου. :tongue: Έχει κι ανθρώπους κοντά που όλο και περισσότερο δεν αντέχω.
Στα Villagez όλα αυτά.....
για έλα εδώ να σε πάω στα ''Ηλύσια ''για πρεμιέρες....
έχει τα ίδια ηχεία από τότε που πρωτοπήγα στο δημοτικό :laugh:
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- για ποπ κορν , μεγάλη ποικιλία από μπύρες , ατμόσφαιρα . . . την δεξαμενή για μετά . . . εάν και όταν φυσικά προβάλει ταινία της αρεσκείας μας ( σχεδόν πάντα ) . . . σταθερά εδώ και πολλά χρόνια . . .

1626417661213.png


. . . υπολογήστε βέβαια τα μισά και λιγότερα καθίσματα πλέον
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
- για ποπ κορν , μεγάλη ποικιλία από μπύρες , ατμόσφαιρα . . . την δεξαμενή για μετά . . . εάν και όταν φυσικά προβάλει ταινία της αρεσκείας μας ( σχεδόν πάντα ) . . . σταθερά εδώ και πολλά χρόνια . . .

View attachment 218134

. . . υπολογήστε βέβαια τα μισά και λιγότερα καθίσματα πλέον
με τόσα φυτά από μυγάκια, κουνουπάκια κλπ κλπ πετούμενα πως πάει εκεί μέσα?
 



Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.602
@Zizik Απορία..
Έχεις όλο αυτό τον κήπο για τα σκλια, και δεν απλώνεις μια οθονιτσα 300“ και τρέχεις από δω και από κει?
Αμαρτία ρε συ..
 

Μηνύματα
3.097
Reaction score
10.240
Εμένα αυτό που με εκνεύριζε αφάνταστα στα (παλιά) θερινά σινεμά ήταν ότι μετά από δυο ώρες τα παπούτσια σου γίνονταν χάλια, αφού το έδαφος ήταν χωμάτινο ή στην καλύτερη, ήταν χαλίκι στρωμένο, στο οποίο πετούσαν οι μακακες τα σπόρια, τα κελύφη των ξηρών καρπών και φυσικά τα αποτσίγαρα. Μια ομορφιά.
Τωρα δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά δεν φαντάζομαι να βελτιώθηκαν, δραματικά, τα πράγματα.
@Zizik Απορία..
Έχεις όλο αυτό τον κήπο για τα σκλια, και δεν απλώνεις μια οθονιτσα 300“ και τρέχεις από δω και από κει?
Αμαρτία ρε συ..
Μπααααα
Θα του κατράν τα σκλιά τον εξοπλισμό και θα βλέπει μόνο σε συνθήκες άπνοιας, αλλιώς η οθόνη θα ταξιδέψει για Εύβοια :roflmao: (Βάλτης καλού κακού γραμματόσημα για να Ξερς που θα πάει )
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
@Zizik Απορία..
Έχεις όλο αυτό τον κήπο για τα σκλια, και δεν απλώνεις μια οθονιτσα 300“ και τρέχεις από δω και από κει?
Αμαρτία ρε συ..
Έχω σύστημα μέσα με αιρκοντισιονάκι και θα βγω έξω; :tongue:


PS. Παρέλειψα την επιστροφή το βράδυ, απο ζέστη σε ψυγείο απο τη Δροσιά και πάνω, 35 χιλιόμετρα με τον κwλο ήδη πιασμένο απ' τα καθίσματα του "σινεμά", να λεμε πότε θα τελειώσει ο γολγοθάς.
Ευτυχώς ήταν έρημοι οι δρόμοι και τα φώτα της νέας Βεσπούτσας γ@μούν. 😍
 




Μηνύματα
12.384
Reaction score
14.584
Στα Villagez όλα αυτά.....
για έλα εδώ να σε πάω στα ''Ηλύσια ''για πρεμιέρες....
έχει τα ίδια ηχεία από τότε που πρωτοπήγα στο δημοτικό :laugh:
Υπερβολές και κακοήθειες, δε πας γιατί είναι η εκκλησία απέναντι και είσαι ο 666 χά χά. Να πας στο Φλοίσβο. Αλεξανδρούπολη rules. So is Κομοτηνή και Ξάνθη.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Υπερβολές και κακοήθειες, δε πας γιατί είναι η εκκλησία απέναντι και είσαι ο 666 χά χά. Να πας στο Φλοίσβο. Αλεξανδρούπολη rules. So is Κομοτηνή και Ξάνθη.
Σπιτάκι...καναπεδάκι...βρακάκι....μαλαπερδάκι ελεύθερο...:biggrin:..που θες και Φλοίσβο με τους συνταξιούχους να τρώνε σποράκια και να φτύνουν μέχρι να ξεκολλήσουν τα τσόφλια απ'τις μασέλες 🤮
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.429
Θέμε σινεμά, βλέπει το Ντολμαδάκι την ταράτσα του ξενοδοχείου με την πισίνα.
Κλείνουμε να δούμε Taxi Driver μια εβδομάδα μετά γιατί γίνεται τση πτάνας, κατεβαίνουμε με το μηχανάκι στην πόλη και πριν ξεκινήσει η ταινία περιεργαζόμαστε τον χώρο.

Φουσκωτό οθονέλο κυματίζει με το αεράκι:

View attachment 218115

Τι είναι αυτό εκεί πάνω στη σκεπή;

View attachment 218117

Μην είναι προβολάκι παρουσιάσεων που περίσσεψε ελλείψει συνεδρίων;

View attachment 218118

Πόσο πλάγια το έχουν στήσει! Πόσο keystone correction; :roflmao:

Αρχίζει η ταινία, ξέπλυμα προφανώς (όπως ήταν αναμενόμενο πριν καν δούμε τον "εξοπλισμό"), ελαφρά λάθος aspect ratio λόγω 4/3 προβολιού, ο ήχος έρχεται απο τα ηχεία του bar δεξιά κάτω απ' το προβόλι! Είναι και το φουλ αναμμένο πισινάκι απο κάτω.
Εκεί πιά λάλησα και άρχισα να γελάω ασταμάτητα. :biggrin:

Έρχεται το μέτριο γενικά φαγάκι (που συμπεριλαμβανόταν), μα παρ' όλα αυτά, και τις άβολες για πολλή ώρα καρέκλες, απορροφήθηκα απο την ταινία που έχω δει 25 φορές.

View attachment 218119

View attachment 218120


Αποφύγετε το "σινεμά", ξαναδείτε τον Ταξιτζή. :tongue:
Αν με έβαζες σε αυτές τις συνθήκες να δω Taxi Driver (ταινία που δεν πρέπει να την έχω δει ολόκληρη, ακόμα κι όταν είχα υπομονή στα 80s), θα πηδούσα στη πισίνα και θα πέταγα νερό σε όλους από τα νεύρα μου. :biggrin:

Την προηγούμενη βδομάδα πήγα καθημερινή σε παραλιακό καλοκαιρινό σινεμά και είδα το τελευταίο Fast&Furious.

Τα δύο απρόσμενα θετικά ήταν, το αραίωμα των καθισμάτων και ο ισχυρός αέρας που εξαφάνισε τα έντομα. Οπότε, ο πιο κοντινός ξένος θεατής (από τους 10 συνολικά) ήταν τουλάχιστον 10 μέτρα μακριά και δεν αναγκάστηκα να αλειφτώ με αντικουνουπικά.

IMG_20210709_210643~2.jpg
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Αν με έβαζες σε αυτές τις συνθήκες να δω Taxi Driver (ταινία που δεν πρέπει να την έχω δει ολόκληρη, ακόμα κι όταν είχα υπομονή στα 80s), θα πηδούσα στη πισίνα και θα πέταγα νερό σε όλους από τα νεύρα μου. :biggrin:

Την προηγούμενη βδομάδα πήγα καθημερινή σε παραλιακό καλοκαιρινό σινεμά και είδα το τελευταίο Fast&Furious.

Τα δύο απρόσμενα θετικά ήταν, το αραίωμα των καθισμάτων και ο ισχυρός αέρας που εξαφάνισε τα έντομα. Οπότε, ο πιο κοντινός ξένος θεατής (από τους 10 συνολικά) ήταν τουλάχιστον 10 μέτρα μακριά και δεν αναγκάστηκα να αλειφτώ με αντικουνουπικά.

View attachment 218217
έλα πες....τον ποπκορνά που τον έβλεπες φάτσα κάρτα με τα πορτοκαλοκίτρινα φώτα...σαν κοτοπουλιέρα....πως τον άντεξες? :lol:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.482
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top