Καλώδια και θύματα




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.494
Welcome my son, welcome to the machine
Where have you been?
It's alright, we know where you've been
You've been in the pipeline filling in time
Provided with toys and 'Scouting for Boys'
You brought a guitar to punish your ma
And you didn't like school
And you know you're nobody's fool
So welcome to the machine
Welcome my son, welcome to the machine
Το ανωτέρω, εφόσον σου αρέσουν οι φλοϊντ, αν το ακούσεις έστω μια φορά στη ζωή σου όπως προβλέπεται, στην φουλ ιμερσιβ βέρσιον από σοβαρό πολυκάναλο σεταπ υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής, θα πάθεις τέτοιο σοκ, που γυρισμό δεν έχει.

Προφανώς το γνώρισα από βινύλιο, όπως όλοι οι παλιοί.. Το διαθέτω πλέον σε όλες τις εκδόσεις, από απλό στέρεο, από έκδοση χαιεντάδικη της εποχής, μέχρι SACD, DVDA αλλά και BDA.

Δεν υπάρχει επιστροφή.

Συγκλονιστικό ιμερσιβ ήχο έχουν οι φλοϊντ..
 



Μηνύματα
298
Reaction score
831
Το ανωτέρω, εφόσον σου αρέσουν οι φλοϊντ, αν το ακούσεις έστω μια φορά στη ζωή σου όπως προβλέπεται, στην φουλ ιμερσιβ βέρσιον από σοβαρό πολυκάναλο σεταπ υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής, θα πάθεις τέτοιο σοκ, που γυρισμό δεν έχει.

Προφανώς το γνώρισα από βινύλιο, όπως όλοι οι παλιοί.. Το διαθέτω πλέον σε όλες τις εκδόσεις, από απλό στέρεο, από έκδοση χαιεντάδικη της εποχής, μέχρι SACD, DVDA αλλά και BDA.

Δεν υπάρχει επιστροφή.

Συγκλονιστικό ιμερσιβ ήχο έχουν οι φλοϊντ..
Το εχω ακουσει live και ακομα θυμαμαι την πλακα που επαθα με τον ηχο τους!!
 


Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Ασφαλώς και δεν είναι στρογγυλή. Καθόλου. Στρογγυλή είναι η πίτσα.
Η γη δεν είναι στρογγυλή και ποτέ δεν ήταν. Είναι σχεδόν σφαιρική. Δεν ήθελα να το γράψω τόση ώρα για να μη φανώ ο παράξενος, αλλά αφού το ανέφερες εσύ πρώτος ... 8-)
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.494
Τζιοβάνι μου σόρρυ, σα φέρετρα είναι. :lol:

Ηχειάρες, δε λέω, ούτε κουβέντα.
Πολύ θα ήθελα να έχω 13 τέτοια ηχεία γύρω γύρω και γω στη μέση, σε ένα μεγάλο χώρο, όλα ενεργά. Πολύ..
Ηχειάρες ατελείωτες.

Και μπορεί να σ'αρεσουν και εμφανισιακά πάρα πολύ, γούστα είναι αυτά.

Εγώ όμως τα βλέπω εμφανισιακά σαν όρθια φέρετρα με τιμόνι. :lol:

Δε μ'αρεσουν στο μάτι, τι να κάνω.. ούτε τα δικά μου δε μ'αρεσουν, ούτε κανένα ηχείο, είμαι γεροπαράξενος μη μου δίνεις σημασία. :tongue:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Welcome my son, welcome to the machine
Where have you been?
It's alright, we know where you've been
You've been in the pipeline filling in time
Provided with toys and 'Scouting for Boys'
You brought a guitar to punish your ma
And you didn't like school
And you know you're nobody's fool
So welcome to the machine
Welcome my son, welcome to the machine
1589745626886.png
 

Μηνύματα
298
Reaction score
831
Τζιοβάνι μου σόρρυ, σα φέρετρα είναι. :lol:

Ηχειάρες, δε λέω, ούτε κουβέντα.
Πολύ θα ήθελα να έχω 13 τέτοια ηχεία γύρω γύρω και γω στη μέση, σε ένα μεγάλο χώρο, όλα ενεργά. Πολύ..
Ηχειάρες ατελείωτες.

Και μπορεί να σ'αρεσουν και εμφανισιακά πάρα πολύ, γούστα είναι αυτά.

Εγώ όμως τα βλέπω εμφανισιακά σαν όρθια φέρετρα με τιμόνι. :lol:

Δε μ'αρεσουν στο μάτι, τι να κάνω.. ούτε τα δικά μου δε μ'αρεσουν, ούτε κανένα ηχείο, είμαι γεροπαράξενος μη μου δίνεις σημασία. :tongue:
βρε συ, μου θυμισες τον Τζουμα που ελεγε οτι δεν του αρεσουν τα υγρα στο σεξ!
Δηλωνε και αμφισεξουαλ!! :lolsign:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δε μ'αρεσουν στο μάτι, τι να κάνω.. ούτε τα δικά μου δε μ'αρεσουν, ούτε κανένα άλλο ηχείο εκτός από αυτό, είμαι γεροπαράξενος μη μου δίνεις σημασία.
:biggrin:
Ασφαλώς και δεν είναι στρογγυλή. Καθόλου. Στρογγυλή είναι η πίτσα.
Salonica mode on... η πίτσα είναι στρόγγυλη ρε καρντάσι ,όχι στρογγυλή... Salonica mode off!
 




Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Όποιος κάνει σκόντο σε όλα τα βασικά, παίρνει κόντο και νομίζει πως τα μπαλώνει όλα...

Υπ'οψιν πως απλώς βασίστηκα στα λεγόμενά σου περί του "περιποιημένου χώρου", και προφανώς δε μου γεμίζει το μάτι αυτό που βλέπω στο βίντεο, αλλά αν δε δω μετρήσεις χρόνων αντήχησης, δε μπορώ να εκφέρω καμία προσωπική άποψη επ'αυτου.

Γενικώς δεν εκφέρω προσωπικές απόψεις στο οντιο, σε αντίθεση με την συνήθη τακτική του Χάι Ενδ, αλλά αυτό σας είναι δύσκολο να το κατανοήσετε, νομίζετε πως όλα, ότι και να πεις, είναι "προσωπικές απόψεις"..


Βεβαίως, στα αντικειμενικά δεδομένα που κάθομαι και γράφω αναλυτικά, μόνο γελάκια έχετε να απαντήσετε...

Αυτή η έλλειψη επιχειρημάτων, είναι κλασική.




ΥΓ. Αντί αυτής της ανιαρής χαζομουσικούλας που δε ζορίζει τίποτα, θα ήθελα να πάω και να βάλω αυτό το κομμάτι με δυνατά γκάζια, να δω τι θα γίνει, θα είχε πολύ πλάκα:


Εκτός κι αν φτιάχνουν σεταπ που δε παίζουν όλες τις μουσικές, αλλά μόνο επιλεγμένα κομμάτια από αυτούς..

Και αν με τόσα λεφτά δε μπορεί το σετάπ να παίξει ο,τι είδος μουσικής θέλεις, ε, κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα υπάρχει.
ωραίο κομμάτι βαράει καλά..... Σεισμός γίνεται στο σπίτι μου...

δυστυχως κάτοχος kondo μάλλον δε θα ασχοληθεί να το ακούσει ποτέ.....
Παντως τωρα που ειδα το βιντεο με τα Kondo, παρατηρησα πολυ υψηλες εντασεις και πολυ δυσκολες μουσικες...


πολλα ζορια ενα πραμα!


Πιστευω πως και 10 βατ θ αρκουσαν γι αυτο που βλεπουμε , και πολλα βαζω κιολας.

αςμας γελασουν εεεεεε. ... ας μας πουν κι αυτοι που γνωριζουν απο 801 η αυτοι που εχουν πχ @wizzy τι εχουν να πουΝ για τις 50 βαταρες της ενισχυσης;
Για να μη πω ποσο κλαιω εεεε γελαω με τα λαμπατα που ειχα και πως επαιζαν σε σχεση με τωρα, οχι μονο εγω φυσικα αλλα κι οσοι τ ακουσαν.
φίλε να σου πω την αλήθεια όλοι οι audiophiles τεινουμε να γελάμε με τα προηγούμενα μηχανήματα μας....

Αυτο τουλάχιστον δείχνει μια εξέλιξη.....
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Μια ερωτηση για καλωδια. Αν ισχυει ο τιτλος 😁

Θελω να περασω καλωδιο για τα περιφερειακα. Και για μελοντικο ατμος. 12-15μ το καθε ηχειο. Σκευτομαι για τα πιο κατω. Γυρω στα 350ευρω τα 100 μετρα. Βαση χαρακτηριστικων πιο νομιζετε οτι ειναι το καλυτερο;

1. Canare 2S11F
2. Belden 5000UP
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top