Καλώδια και θύματα

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Για εμάς τα «θύματα» αποκτήθηκε και δεύτερο μωβάκι IC και έρχεται και των ηχείων σύντομα για να ολοκληρωθεί το σετάκι.

Σημαντική βελτίωση ήρθε και με την προσθήκη καλωδίων ρεύματος και πολύμπριζου από τον φίλο τον Argi

Επίσης αποκτήθηκε και εξωτερικό τροφοδοτικό για τον προ όπου βελτίωσε εξαιρετικά τον ήχο σε πολύ υψηλότερο επίπεδο, έχει φτάσει το αποτέλεσμα σχεδόν σαν το επόμενο μοντέλο του προ το οποίο είχα στα χέρια μου για τεστ Α Β και το οποίο έχει τα δίπλα λεφτά σε σχέση αθροίσματος τωρινού προ συν τροφοδοτικό αλλά δεν είδα ότι άξιζε η διαφορά τους οπότε να προβώ στην απόκτηση του, αποφάσισα ότι θα μείνω με το υπάρχον προ + τροφοδοτικό.
View attachment 168238 View attachment 168239
μπράβο στον Άρτζι:drinks:

μια μπαταρία στο ρουτερ έμεινε και είσαι κομπλέ :cry:
Εγώ κρατήθηκα.
Και εγώ
ρε μην είστε μηδενιστές...:laugh:
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Για τα καλώδια ξέρω την άποψη σας, αλλά το τροφοδοτικό κάνει εκπληκτική δουλειά, άλλωστε είναι σχεδιασμένο από την ίδια την εταιρεία για τα μηχανήματα της.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Για τα καλώδια ξέρω την άποψη σας, αλλά το τροφοδοτικό κάνει εκπληκτική δουλειά, άλλωστε είναι σχεδιασμένο από την ίδια την εταιρεία για τα μηχανήματα της.
και γιατί δεν το δίνουν από την αρχή??
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
μπράβο στον Άρτζι:drinks:

μια μπαταρία στο ρουτερ έμεινε και είσαι κομπλέ :cry:



ρε μην είστε μηδενιστές...:laugh:
Δεν ασχολούμαι με ρούτερ και δεν με νοιάζει, όπως ούτε με εικόνα, πχ δεν μπορώ να δω ταινία και να έχω ήχο από το στερεοφωνικό με ενοχλεί, αυτό δεν πάει να πει ότι για άλλους δεν είναι εθισμός, γούστα είναι αυτά.
και γιατί δεν το δίνουν από την αρχή??
Το έχουν σαν αναβάθμιση και στους προ και στα CD players
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Το έχουν σαν αναβάθμιση και στους προ και στα CD players
γιατί τότε να πουλάνε κάτι υποδεέστερο......εφόσον έχουν εντοπίσει ότι με την αναβάθμιση θα παίζει καλύτερα?
δεν είναι leggo.....
είναι σαν να σου δίνει η φερράρι έξτρα κιτ για τα μοντέλα της
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
γιατί τότε να πουλάνε κάτι υποδεέστερο......εφόσον έχουν εντοπίσει ότι με την αναβάθμιση θα παίζει καλύτερα?
δεν είναι leggo.....
είναι σαν να σου δίνει η φερράρι έξτρα κιτ για τα μοντέλα της
Επόμενο δεν είναι, αλλιώς θα πουλιόταν ακριβότερα σου δίνει την επιλογή όταν μπορείς να κάνεις το παραπάνω βήμα, για μένα είναι τίμιο
 






daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Που βλέπεις το παράξενο ακόμα και στο σινεμά με ενοχλεί αυτή η οχλοβοή να βαράει ο ήχος από παντού.
είδες κάτι διαόλια που φτιάχνουν αυτοί της ΝΤΠ.....:lol:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
γιατί τότε να πουλάνε κάτι υποδεέστερο......εφόσον έχουν εντοπίσει ότι με την αναβάθμιση θα παίζει καλύτερα?
δεν είναι leggo.....
είναι σαν να σου δίνει η φερράρι έξτρα κιτ για τα μοντέλα της
Και η Topping με τα "κορυφαια" dac της κατα το ASR αυτην την τακτικη ακολουθει.Εχει εξτρα PSU σαν αναβαθμιση.

Αυτη γιατι το κανει που τα προιοντα της ειναι πολυ φθηνοτερα των Densen και αγοραζεις πιο ευκολα ολο το σετ εξ αρχης;
Επόμενο δεν είναι, αλλιώς θα πουλιόταν ακριβότερα σου δίνει την επιλογή όταν μπορείς να κάνεις το παραπάνω βήμα, για μένα είναι τίμιο
Ετσι Γιωργο.Καλοακουστο!
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Δεν είναι η μόνη εταιρεία που το κάνει αυτό. Μου έρχονται στο μυαλό η Naim, η Musical Fidelity και δεν ξέρω αν και η Bryston έχει διαβαθμίσεις στα τροφοδοτικά ( σίγουρα χρησιμοποιεί τη λύση της εξωτερικής τροφοδοσίας δηλαδή, αλλά δεν ξέρω αν έχει διάφορα υπό μορφή αναβάθμισης ). Αν το δούμε διαφορετικά, μπορεί να σου δώσει το καλό τροφοδοτικό τώρα και μετά απο ένα χρόνο να καταλήξει σε άλλο σχέδιο με καλύτερες επιδόσεις, άρα και πάλι δεν θα παει κάποιος να το αγοράσει στα πλαίσια της αναβάθμισης;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Που βλέπεις το παράξενο ακόμα και στο σινεμά με ενοχλεί αυτή η οχλοβοή να βαράει ο ήχος από παντού.
Και κάθε στιγμή της ημέρας που ζεις, ακόμα κι όταν περπατάς έξω στο δρόμο, όταν περνάς ένα φανάρι, αυτό το πράμα που έρχονται ήχοι από παντού, σκέτος εμετός, ε;

Στο μολ πας μια βόλτα, εμετός, από παντού, μπαίνεις σε μια καφετέρια, εμετός, πας σε μια ταβέρνα, εμετός, κι άμα κάτσεις έξω θα'χει κάνα τριζόνι σε μια άκρη, κάνα σκύλο σε μια άλλη, παιδάκια διάφορα γύρω γύρω, μέχρι και πουλάκια να τιτιβιζουν από τον ουρανό. Εμετός.

Κι αυτά τα πουλάκια ν'ακούγονται από πάνω, μα τι'ν'αυτά; Να δεις που είναι δουλειές της ντολμπι, για να πουλάει άτμος. Αυτή βάζει τα πουλάκια να κελαηδούν από πάνω. Ντροπή.

Εμετός.


:lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign:
 
Last edited:


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δεν είναι η μόνη εταιρεία που το κάνει αυτό. Μου έρχονται στο μυαλό η Naim, η Musical Fidelity και δεν ξέρω αν και η Bryston έχει διαβαθμίσεις στα τροφοδοτικά ( σίγουρα χρησιμοποιεί τη λύση της εξωτερικής τροφοδοσίας δηλαδή, αλλά δεν ξέρω αν έχει διάφορα υπό μορφή αναβάθμισης ). Αν το δούμε διαφορετικά, μπορεί να σου δώσει το καλό τροφοδοτικό τώρα και μετά απο ένα χρόνο να καταλήξει σε άλλο σχέδιο με καλύτερες επιδόσεις, άρα και πάλι δεν θα παει κάποιος να το αγοράσει στα πλαίσια της αναβάθμισης;
και η project, και η creek, και η asr και η trichord και πολλές άλλες έχουν upgrade τροφοδοτικά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Για τα καλώδια ξέρω την άποψη σας, αλλά το τροφοδοτικό κάνει εκπληκτική δουλειά, άλλωστε είναι σχεδιασμένο από την ίδια την εταιρεία για τα μηχανήματα της.
Ιδιαίτερα οι απεικονιζόμενες διασταυρώσεις των επιμέρους αγωγών κάνουν εκπληκτικό...δούλεμα. :Α

1591254651540.png
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ιδιαίτερα οι απεικονιζόμενες διασταυρώσεις των επιμέρους αγωγών κάνουν εκπληκτικό...δούλεμα. :Α

View attachment 168277
Αυτό είναι κάτι που με απασχολεί. Τι προτείνεις γιατρέ μου; Κάτι έχω ακούσει ότι πρέπει εκεί που διασταυρώνονται να είναι κάθετα το ένα προς το άλλο, ισχύει; Περιττό να πω ότι πίσω απο τα μηχανήματά μου γίνετια -ο- χαμός με τα καλώδια.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top