Καλώδια και θύματα




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
:lol: :lol: :tongue::tongue::tongue:
Διάβασμα
ώριμε.:gotcha:
Μην εκφράζεσαι περιφρονητικά πάνω στη...γενετήσια αξιοχρέπεια μελών.:Α

Άρον τα χρέπια ΚΗ 310 εις ενδεκαπλούν και σε παραλία τώρα που έχουν ανοίξει.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Δεν θέλουμε να πάρουμε σαμπ εμείς μεγαλώσαμε έχουμε ωριμάσει ενώ κάποιοι έχουν μείνει δεκαπεντάχρονα, ούτε αναλωνόμαστε σε tuning ιδιοκατασκευές από τον κάθε τυχάρπαστο που κοροϊδεύει τον κόσμο, ούτε θα εμπιστευόμουν κανένα να δώσω τα μηχανήματα μου να τα πειράξει κάποιος εκτός αν τα έχω για πέταμα και πάλι θα το σκεφτόμουν, πληρώνουμε χιλιάδες ευρώ για να έχουμε μηχανήματα λουλούδια εμφανισιακά και ηχητικά, παίζουν αυτό που μπορούν να παίξουν αν θέλω καλύτερο αποτέλεσμα πρέπει να βάλω το χέρι στην τσέπη, αν μπορώ και αξίζει θα το κάνω δεν θα μπω σε διαδικασία να κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι το Χ μπορεί να παίξει Χ στην Τετάρτη

Ότι μπορώ να βελτιώσω με μια ηχητική περιποίηση του χώρου στα πλαίσια του δυνατού να το δεχτώ αλλά επειδή ζω και ακούω σε οικιακό χώρο θα είναι περιορισμένο το αποτέλεσμα σε σχέση με την αναβάθμιση των συσκευών και παρελκομένων.

Όσον αφορά τα ακριβά καλώδια πωλούνται εκατομμύρια παγκόσμια σε ετήσια βάση τελικά υπάρχουν πολλά κορόιδα και εσύ είσαι ο πονηρός

Η ουσία δεν είναι το ποσό που έχεις δώσει αν είναι πολύ ή λίγο αλλά το τι ισχυρίζεσαι ότι κάνει το αποτέλεσμα σε σχέση με την τιμή κτήσης, με καβούρια στην τσέπη δουλειά δεν γίνεται μόνο μπαλώματα, αυθυποβολή και εγωωωωωισμός.

Έχεις φαγωθεί βάλτε 10 σαμπ 10 ενεργά, σε σπίτι μένω όχι σε στούντιο, και δεν έχω σκοπό να κάθομαι σαν το κούτσουρο ακίνητος αμίλητος αγέλαστος για να ακούσω μουσική ουτε θέλω να εστιάζω το κεφάλι μου για να με σημαδέψει το ηχείο μπας και ακούσω.

Ένα χρέπι ήχείο αν τσιρίζει όση ισοστάθμιση όποια βελτίωση χώρου και να του κάνεις απλά θα είναι ένα βελτιωμένο χρέπι δεν πάει παραπάνω ή αν τα ενισχυτικά του είναι αισχρά πάλι λιγότερα αισχρά θα παίζει αν η πηγή παίζει συμπιεσμένα αρχεία πάλι συμπιεσμένο αποτέλεσμα θα είναι, οπότε άστε τα fairytales.

Εσύ θες να δώσεις χιλιάδες ευρώ για να αγοράσεις ένα προτζέκτορα πεταμένα λεφτά κατά την αποψή μου και αυτό για να βλέπεις στο Game of thrones και την τρίχα στο βάθος όπως είπες για εμένα με την φτωχική μου FHD το μόνο που με νοιάζει είναι να βλέπω τα βυζιά της Khaleesi μια χαρά φαίνονται,

Υ.Γ. Τα σαγόνια μου είναι στη θέση τους

Αυτό που έπρεπε να αλλάξεις ήταν ηχεία για να δεις τα καλώδια αν παίζουν, όλα είναι μια αλυσίδα.
αυτό με την γκομενίτσα που είχαμε πει κάποτε...πρέπει να το δούμε σοβαρά κάποια στιγμή:cry::lol:
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αυτό που έπρεπε να αλλάξεις ήταν ηχεία για να δεις τα καλώδια αν παίζουν, όλα είναι μια αλυσίδα.
Σε πληροφορώ ότι έχοντας ακούσει ελεύθερα τα ηχεία μέσα στον χώρο, το άκουσμα των Wilson στην έκθεση δεν με ξετρέλανε. Δεν ένιωσα να μου λείπει κάτι. Απο την άλλη, όσο καλύτερα παίζουν τα ηχεία μου και δείχνουν τα δόντια τους, τόσο περισσότερο εκτιμώ τα μπάσα και θέλω πιο πολλά, που δεν μου επιτρέπει ο χώρος όμως. Ε, θα πάρω subs για να τα βοηθήσω. Εννοείται πως σε καμία περίπτωση δεν θα άλλαζα ηχεία προκειμένου να άκουγα τα καλώδια. Είναι σαν να μου λες να αλλάξω μοτέρ για να δω αν κρατάνε καλά τα λάστιχα. Άστοχο!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.665
Εννοείται πως σε καμία περίπτωση δεν θα άλλαζα ηχεία προκειμένου να άκουγα τα καλώδια
Θα τ'αλλάξεις τα ηχεία σου όταν έρθει η ώρα.
Όταν τ'αλλάξεις, δωστα σ'αυτον που σου'πε να τ'αλλάξεις για να ακούσεις καλώδια. Έχει χειρότερα ηχεία από σένα.
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Ένα χρέπι ήχείο αν τσιρίζει όση ισοστάθμιση όποια βελτίωση χώρου και να του κάνεις απλά θα είναι ένα βελτιωμένο χρέπι δεν πάει παραπάνω ή αν τα ενισχυτικά του είναι αισχρά πάλι λιγότερα αισχρά θα παίζει αν η πηγή παίζει συμπιεσμένα αρχεία πάλι συμπιεσμένο αποτέλεσμα θα είναι, οπότε άστε τα fairytales.
Ο Δράκος μέσα στο παραμύθι..
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Θα τ'αλλάξεις τα ηχεία σου όταν έρθει η ώρα.
Όταν τ'αλλάξεις, δωστα σ'αυτον που σου'πε να τ'αλλάξεις για να ακούσεις καλώδια. Έχει χειρότερα ηχεία από σένα.
Δεν ξέρω τί κάνουν ηχεία άλλων ( και δεν με ενδιαφέρει ), αλλά ξέρω ότι είναι πολύ καλύτερα ηχεία απο όσο νόμιζα. Τώρα, κάποια στιγμή θα γίνει αλλαγή, όταν εντοπίσω κάτι καλύτερο και όταν νιώσω την ανάγκη για ολική αναβάθμιση. Το σίγουρο είναι ότι θα τους κάνω δώρο ένα ζέυγος subs όταν περάσουμε τις δυσκολίες των ημερών ( έφαγα τη πρώτη μου covid επιταγή και πολύ με έτσουξε ).
Ως προς τα καλώδια, δεν το συζητώ. Έχω πάρει πια το δρόμο δίχως επιστροφή..!!
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Δεν ξέρω τί κάνουν ηχεία άλλων ( και δεν με ενδιαφέρει ), αλλά ξέρω ότι είναι πολύ καλύτερα ηχεία απο όσο νόμιζα. Τώρα, κάποια στιγμή θα γίνει αλλαγή, όταν εντοπίσω κάτι καλύτερο και όταν νιώσω την ανάγκη για ολική αναβάθμιση. Το σίγουρο είναι ότι θα τους κάνω δώρο ένα ζέυγος subs όταν περάσουμε τις δυσκολίες των ημερών ( έφαγα τη πρώτη μου covid επιταγή και πολύ με έτσουξε ).
Ως προς τα καλώδια, δεν το συζητώ. Έχω πάρει πια το δρόμο δίχως επιστροφή..!!
Οταν θα μάθεις , κάποια στιγμή , θα εκτιμήσεις και τα ποιοτικά ηχεία και τα σαμπς. Ακόμα μαθαίνεις.
Οταν αρχίσεις να καταλαβαίνεις αυτά που ακούς , θα δώσεις ένα γερό σουτ στα ηχεία που ήδη έχεις , κοιτώντας κάποια άλλα, εντελώς διαφορετικά.
Θα έχεις κάνει το πρώτο βήμα. Θα ακολουθήσουν και άλλα στην πορεία.
 

Μηνύματα
673
Reaction score
670
Σημαντική βελτίωση ήρθε και με την προσθήκη καλωδίων ρεύματος και πολύμπριζου από τον φίλο τον Argi
Για πες....για πες.....
Γιατι εγω γ@μηθηκ@ να αλλαζω καλωδια τα λιγα χρονια που ασχολουμαι με το σπορ και και μια τοση δα βελτιωσουλα δεν μου εκανε την τιμη να χαιδεψει τα αυτακια μου. Σαν τον θεο κατι. Προσευχεσαι και λες δεν μπορει....αν υπαρχει καποτε θα μου πει καμμια παπαρια. Θα βαλει κανα χερακι. Μουγκα ομως. Ετσι και με τα καλωδια. Μουγκα!
Επόμενο δεν είναι, αλλιώς θα πουλιόταν ακριβότερα σου δίνει την επιλογή όταν μπορείς να κάνεις το παραπάνω βήμα, για μένα είναι τίμιο
Η σε εχουν πεισει οτι ειναι ετσι....
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Θα τ'αλλάξεις τα ηχεία σου όταν έρθει η ώρα.
Όταν τ'αλλάξεις, δωστα σ'αυτον που σου'πε να τ'αλλάξεις για να ακούσεις καλώδια. Έχει χειρότερα ηχεία από σένα.
Καλά κάνε όνειρα
Για πες....για πες.....
Γιατι εγω γ@μηθηκ@ να αλλαζω καλωδια τα λιγα χρονια που ασχολουμαι με το σπορ και και μια τοση δα βελτιωσουλα δεν μου εκανε την τιμη να χαιδεψει τα αυτακια μου. Σαν τον θεο κατι. Προσευχεσαι και λες δεν μπορει....αν υπαρχει καποτε θα μου πει καμμια παπαρια. Θα βαλει κανα χερακι. Μουγκα ομως. Ετσι και με τα καλωδια. Μουγκα!

Η σε εχουν πεισει οτι ειναι ετσι....
Όταν πας να αγοράσεις αμάξι ίδιο μοντέλο όλα έχουν την ίδια τιμή ?
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Οταν θα μάθεις , κάποια στιγμή , θα εκτιμήσεις και τα ποιοτικά ηχεία και τα σαμπς. Ακόμα μαθαίνεις.
Οταν αρχίσεις να καταλαβαίνεις αυτά που ακούς , θα δώσεις ένα γερό σουτ στα ηχεία που ήδη έχεις , κοιτώντας κάποια άλλα, εντελώς διαφορετικά.
Θα έχεις κάνει το πρώτο βήμα. Θα ακολουθήσουν και άλλα στην πορεία.
Πιστεύω ότι είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να αλλάξω. Προτεραιότητα όπως το βλέπω, έχει ο χώρος. Θεωρώ δηλαδή ότι ακόμα δεν έχω εξαντλήσει τις δυνατότητες του σετάπ μου.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.221
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top