Καλώδια και θύματα


Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Χρίστο η κιουρία στο video αλλάζει τις χορδές στο video με ένα σετ άλλες αλλά μια οκτάβα κάτω προσεγγίζοντας τον ήχο του cello πήγαινε στο 3:28 στο video. Το ίδιο κάνει και η κορασίδα εδώ μόνο που παίζει βιόλα. Και όποιος πει τί βιόλα τί τσέλο... κόπηκε!
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δεν μπορώ να το αμφισβητήσω, με αυτά που έχω δει από μετρήσεις πιθανόν να ισχύει. Πιθανόν και όχι. Αλλά είπαμε:

Αν δεν είναι σωστά στημένο, μπορεί ανέτως να παίζει χειρότερα, και πολύ χειρότερα μάλιστα.

Αλλά εδώ δεν μιλάμε για αυτό. Μιλάμε για την επίδραση που έχουν τα σαμπ στην αναπαραγωγή άλμπουμ με solo βιολί.
Ας το κρατήσουμε αυτό το οποίο ισχύει για τα πάντα. Και ειδικά για τα βυνιλιακά συστήματα ;)
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Παιδιά δεν χρειάζεται να μου βάλετε πολλά like..........αλλά καλώς τα δέχτηκα, μόλις αφίχθησαν.

View attachment 172954
View attachment 172955
Ε βγαλτα και συ από την κούτα να τεντωθουν να ξεμουδιασουν λίγο, τόσες ώρες έτσι στριμωγμενα εκεί μέσα. :biggrin:
Πόσο τα πήρες αν επιτρέπεται?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Παιδιά δεν χρειάζεται να μου βάλετε πολλά like..........αλλά καλώς τα δέχτηκα, μόλις αφίχθησαν.

View attachment 172954
View attachment 172955
Ένα πράγμα πάντως, οφείλω να αναγνωρίσω πως το κάνεις πραγματικά άψογα:

Είσαι στο σωστό θρεντ.;)

Αντιθέτως, πολλοί από "εμάς", βρισκόμαστε σε εντελώς λάθος θρεντ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Παιδιά δεν χρειάζεται να μου βάλετε πολλά like..........αλλά καλώς τα δέχτηκα, μόλις αφίχθησαν.

View attachment 172954
View attachment 172955
Μπράβο. Αφού τα έσκασες πες μου τώρα...

1) Οι περισσότεροι καλωδιάδες και κατασκευαστές λένε ότι δεν μπορούν να μετρηθούν όλα. Τα καλώδια επεμβαίνουν σε σημεία που ακόμα δεν υπάρχει τρόπος να μετρηθεί η ακουστική διαφορά και μας προτρέπουν να ακούσουμε μόνο.
Αφού λοιπόν δεν μπορεί να μετρηθεί ακόμα πως διάολο ορίζονται οι προδιαγραφές; Με τη τρόπο γίνεται ο σχεδιασμός, πως καθορίζονται οι παράμετροι και πως ξέρει ότι πέτυχε αυτό που ήθελε αφού δεν μπορεί να το τεκμηριώσει; Με βάση τα παραπάνω αφού δεν υπάρχει μονάδα μέτρησης της επιτυχίας - κατορθώματος πως γίνεται η κοστολόγηση; Τη πρόβλημα έλυσε ο σχεδιασμός αυτός που αξίζει 10.000€ όταν ποτέ δεν μας παρουσίασε ούτε το πρόβλημα ούτε το αποτέλεσμα της λύσης με στοιχεία;

2) Με βάση τα παραπάνω (αδυναμία τεκμηρίωσης των δεδομένων κατασκευής), τη οδηγεί τον αγοραστή να δαπανήσει Χ μισθούς στην αγορά ενός προϊόντος όταν δεν υπάρχει πουθενά τεκμηρίωση του λόγου ύπαρξής του;
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Τί λέει στο χαρτάκι μέσα στο κουτί;;;;;;

"Insert the stick to the hole"

:rofl: :rofl: :rofl:
αν χρειαστεί βάζεις το ξυλαράκι στο κέντρο από τις μπανάνες για να ανοίξουν για καλύτερη επαφή
Ένα πράγμα πάντως, οφείλω να αναγνωρίσω πως το κάνεις πραγματικά άψογα:

Είσαι στο σωστό θρεντ.;)

Αντιθέτως, πολλοί από "εμάς", βρισκόμαστε σε εντελώς λάθος θρεντ.
Όταν πάρω και τα σαμπ σε ποιο θρεντ να το ανακοινώσω ?
 



Μηνύματα
298
Reaction score
831
Μπράβο. Αφού τα έσκασες πες μου τώρα...

1) Οι περισσότεροι καλωδιάδες και κατασκευαστές λένε ότι δεν μπορούν να μετρηθούν όλα. Τα καλώδια επεμβαίνουν σε σημεία που ακόμα δεν υπάρχει τρόπος να μετρηθεί η ακουστική διαφορά και μας προτρέπουν να ακούσουμε μόνο.
Αφού λοιπόν δεν μπορεί να μετρηθεί ακόμα πως διάολο ορίζονται οι προδιαγραφές; Με τη τρόπο γίνεται ο σχεδιασμός, πως καθορίζονται οι παράμετροι και πως ξέρει ότι πέτυχε αυτό που ήθελε αφού δεν μπορεί να το τεκμηριώσει; Με βάση τα παραπάνω αφού δεν υπάρχει μονάδα μέτρησης της επιτυχίας - κατορθώματος πως γίνεται η κοστολόγηση; Τη πρόβλημα έλυσε ο σχεδιασμός αυτός που αξίζει 10.000€ όταν ποτέ δεν μας παρουσίασε ούτε το πρόβλημα ούτε το αποτέλεσμα της λύσης με στοιχεία;

2) Με βάση τα παραπάνω (αδυναμία τεκμηρίωσης των δεδομένων κατασκευής), τη οδηγεί τον αγοραστή να δαπανήσει Χ μισθούς στην αγορά ενός προϊόντος όταν δεν υπάρχει πουθενά τεκμηρίωση του λόγου ύπαρξής του;
Περι ηχου προκειται, χρησιμοποιηστε και λιγο τα αυτια σας.
Αν χρησιμοποιεις μονο τα ματια σου διαβαζοντας pdf δεν ξερω πραγματικα αν θα "ακουσεις" ολη την αληθεια. ;)
 







alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Περι ηχου προκειται, χρησιμοποιηστε και λιγο τα αυτια σας.
Αν χρησιμοποιεις μονο τα ματια σου διαβαζοντας pdf δεν ξερω πραγματικα αν θα "ακουσεις" ολη την αληθεια. ;)
Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα κάτι άλλο.
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Παιδιά δεν χρειάζεται να μου βάλετε πολλά like..........αλλά καλώς τα δέχτηκα, μόλις αφίχθησαν.

View attachment 172954
View attachment 172955
Με ...μπανάνα - μπανάνα σε πρώτο πλάνο...πώς ν'αποφευχθεί το like ;;;
αν χρειαστεί βάζεις το ξυλαράκι στο κέντρο από τις μπανάνες για να ανοίξουν για καλύτερη επαφή

Όταν πάρω και τα σαμπ σε ποιο θρεντ να το ανακοινώσω ?
Στο δικό μου....(΄΄Απόδραση σε παράλληλο Σύμπαν΄΄) :roflmao:
 
Last edited:


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top