ΚΑΛΩΔΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ SUBWOOFER

Μηνύματα
11
Reaction score
3
Τα άλλα 4 ηχεία τα λειτουργούσα ήδη. Χωρίς βέβαια να τρεξω κάτι. Μπορείς να μου το εξηγήσεις, όπως και πριν
 



Μηνύματα
4.876
Reaction score
25.850
εγώ που έχω ίδιο sub χρησιμοποιώ αυτό και είμαι ευχαριστιμένος:
Oehlbach Subwoofer RCA phono cable RCA male - RCA male 5m φαντάζομαι τα 7 μέτρα θα κοστίζουν περίπου 40 ευρο
 


Μηνύματα
135
Reaction score
126
Mόλις παρέλαβα κι εγώ το subακι μου!!!

Έχω την ίδια απορία. Ο ενισχυτής εχει τη κλασσική έξοδο RCA για sub. Το sub οπως τα περισσότερα που βλέπω, εχει 2 εισόδους RCA
Εφοσον ειναι μονοφωνικό, ποιός ο λόγος για 2 εισόδους; κατι δε καταλαβαίνω;

Στη τελικη καλύπτομαι ενα καλώδιο RCA σε RCA ή πρεπει σώνει και καλα RCA σε 2 RCA ;
 




Μηνύματα
135
Reaction score
126
Ένα μονό RCA αρκεί.
Σ ευχαριστώ και πάλι.

Το συνδέω είτε στην είσοδο LFE (κάπως ετσι) ή στο άλλο RCA?

Επίσης δεν έχω ιδέα πως να το ρυθμίσω. Έχει διακόπτη phase , κι ένα ποτενσιομετρο περί Hertz. (Το gain προφανως η ένταση)

Το sub είναι το Klipsch R-12SW
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.338
Reaction score
79.280
Το συνδέω είτε στην είσοδο LFE (κάπως ετσι) ή στο άλλο RCA?
Ναι
Επίσης δεν έχω ιδέα πως να το ρυθμίσω. Έχει διακόπτη phase , κι ένα ποτενσιομετρο περί Hertz. (Το gain προφανως η ένταση)
Εδώ είναι τα δύσκολα...αν δεν ξέρεις, ή πρέπει να διαβάσεις κανένα τρίμηνο, ή να φέρεις κάποιον επαγγελματία να στο ρυθμίσει.
 

Μηνύματα
135
Reaction score
126
Ναι

Εδώ είναι τα δύσκολα...αν δεν ξέρεις, ή πρέπει να διαβάσεις κανένα τρίμηνο, ή να φέρεις κάποιον επαγγελματία να στο ρυθμίσει.
Και πάλι σ ευχαριστώ. Δε θα γίνει Ούτε το ένα, ούτε το άλλο δυστυχώς. Οπότε trial n error και ότι γίνει.

Θα ψάξω και κάποιο ορθότερο τοπικ να μεταφέρω τις απορίες μου.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.864.397
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top