Καλώδια ρεύματος σε Densen

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Έχω μια τετράδα από Densen και θέλω να βάλω καλώδια ρεύματος αλλά δυστυχώς ακριβώς δίπλα στο βύσμα του ρεύματος έχουν την ασφάλεια η οποία προεξέχει προ τα έξω με αποτέλεσμα όλα τα καλώδια που στην άκρη είναι σαν βαρελάκι να μην μπορούν να μπουν, τα οποία αποτελούν πλέον το 95% των καλωδίων, μου είπαν ότι μπορώ αν θέλω να κόψω σε αυτό το σημείο και να το αντικαταστήσω με άλλο βύσμα, δεν ξέρω βέβαια αυτός ο ακρωτηριασμός επηρεάσει την ποιότητα του καλωδίου για αυτό θα ήθελα γνώμες ή και ιδέες.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Σε περίπτωση που φτιάξετε εσείς τα καλώδια ή το οποίο κατάστημα, υπάρχουν αυτά τα IEC που λογικά δεν ακουμπούν πάνω στις ασφάλειες
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Σε περίπτωση που φτιάξετε εσείς τα καλώδια ή το οποίο κατάστημα, υπάρχουν αυτά τα IEC που λογικά δεν ακουμπούν πάνω στις ασφάλειες
Λογικά δεν ακουμπούν θα τα βρω στην Ελλάδα ??
 





Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Αγοράζεις ένα πλήρες καλώδιο από σοβαρή εταιρία (Supra), με 50 ευρώ και δεν ασχολείσαι πλέον.
http://www.ritsos.com/product/Gd4/SUPRA-LoRad-3x25
Τα είδα του Ρίτσου είναι ενδιαφέροντα έχει το έτοιμο με 50€ δεν ξέρω αν χωράει οριακά αλλά άλλη μια επιλογή είναι να πάρω καλώδιο με το μέτρο και καλύτερης ποιότητας και ακροδέκτες και να τα φτιάξω μόνος μου είδα ένα καλώδιο και συγκεκριμένα το FURUTECH FP-314Ag-II στα 41,50€ το μέτρο και ακροδέκτες τους SUPRA SWF-16 και SUPRA SW-EU στα 31€ και οι δυο.
Απορία εγώ χρειάζομαι βαριά βαριά 70cm για κάθε καλώδιο δηλαδή θα μου στοιχίσει γύρω στα 60€ το κάθε καλώδιο μαζί με τα φις, το θέμα είναι πρώτον αν στα 60-70cm δουλέψει το καλώδιο με την έννοια της ποιότητας του ήχου ή χρειάζεται μακρύτερο και δεύτερο αν αυτός ο συνδυασμός είναι καλύτερος πχ από το Pangea AC-14 που είναι έτοιμο στα 70€ το μέτρο
 

I

iason

Guest
Απορία εγώ χρειάζομαι βαριά βαριά 70cm για κάθε καλώδιο δηλαδή θα μου στοιχίσει γύρω στα 60€ τ
Οι απορίες φίλε μου για να λυθούν σωστα πρεπει να πληρώσεις !!
Οτι και να σου πουνε εδω μεσα για καλώδια (θετικά η αρνητικά ) δεν θα πιστέψεις κανέναν .Εκτός και εαν εισαι αξαίρεση.:)
[DOUBLEPOST=1510927674][/DOUBLEPOST]Εχει ενα θέμα εδω στο φορουμ ( Μυθοι για καλώδια τροφοδοσίας), Δεν ειμαι καλός στα Link ψαξε το και διαβασε το .
Μπορει να κερδισεις κατι.:)
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Πάρε εμπορίου από 1 ευρώ ξεκινάνε
Αχ αυτή η ψυχολογία....
Δεν κάνουν αυτά..
Δεν είναι θέμα ψυχολογίας.
Είναι θέμα διηλεκτρικου υλικού ..
Είναι θέμα σωστης επαφής ..
 




Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
[DOUBLEPOST=1510927674][/DOUBLEPOST]Εχει ενα θέμα εδω στο φορουμ ( Μυθοι για καλώδια τροφοδοσίας), Δεν ειμαι καλός στα Link ψαξε το και διαβασε το .
Μπορει να κερδισεις κατι.:)[/QUOTE]


Το βρήκα το θέμα το μόνο που κατάλαβα είναι ότι δεν κατάλαβα τίποτα.

Τελικά το μήκος μετράει!!!!!!!
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Το μήκος μετράει αν παραμυθιάζεις κόσμο και τα κονομάς σαν έμπορος ή κατασκευαστής καλωδίων.
Που το είδες γραμμένο ότι το καλώδιο <<δουλεύει>>?
Παθητικό εξάρτημα είναι, άρα μείον όσο μεγαλύτερο το μήκος του.

Επειδή συζητάς για ακριβότερο από το Supra των 2,5 καρέ...
Για πιάσε ένα κατσαβίδι και δες το καλώδιο τροφοδοσίας από το φις στην ασφάλεια και επάνω στο διακόπτη μέχρι και τον μετασχηματιστή, που έχουν τα μηχανήματα σου.
Μετά ξαναμιλάμε.
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Το μήκος μετράει αν παραμυθιάζεις κόσμο και τα κονομάς σαν έμπορος ή κατασκευαστής καλωδίων.
Που το είδες γραμμένο ότι το καλώδιο <<δουλεύει>>?
Παθητικό εξάρτημα είναι, άρα μείον όσο μεγαλύτερο το μήκος του.

Επειδή συζητάς για ακριβότερο από το Supra των 2,5 καρέ...
Για πιάσε ένα κατσαβίδι και δες το καλώδιο τροφοδοσίας από το φις στην ασφάλεια και επάνω στο διακόπτη μέχρι και τον μετασχηματιστή, που έχουν τα μηχανήματα σου.
Μετά ξαναμιλάμε.
Εβαλα λάθος σημείο στίξης ερωτηματικό ήθελα να βάλω.

Τελικά το μήκος μετράει ?????
 

Μηνύματα
148
Reaction score
98
Έχω μια τετράδα από Densen και θέλω να βάλω καλώδια ρεύματος αλλά δυστυχώς ακριβώς δίπλα στο βύσμα του ρεύματος έχουν την ασφάλεια η οποία προεξέχει προ τα έξω με αποτέλεσμα όλα τα καλώδια που στην άκρη είναι σαν βαρελάκι να μην μπορούν να μπουν, τα οποία αποτελούν πλέον το 95% των καλωδίων, μου είπαν ότι μπορώ αν θέλω να κόψω σε αυτό το σημείο και να το αντικαταστήσω με άλλο βύσμα, δεν ξέρω βέβαια αυτός ο ακρωτηριασμός επηρεάσει την ποιότητα του καλωδίου για αυτό θα ήθελα γνώμες ή και ιδέες.
υπάρχουν κ αντάπτορες γωνία για να μπει σε ενισχυτή κ πάνω του το όποιο καλώδιο! Κ ο Ρίτσος έχει...
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
υπάρχουν κ αντάπτορες γωνία για να μπει σε ενισχυτή κ πάνω του το όποιο καλώδιο! Κ ο Ρίτσος έχει...
Τα είδα αλλά από την μια είναι ο ασφαλειοδιακόπτης και από την άλλη τα ιντερκονεκτ.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.587
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top