Κανονισμός λειτουργίας Αγγελιών AVSite

Status
Not open for further replies.

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Είσαι και ψευτάκος. Έλα όμως που τίποτα δε σβήνεται. >:(




Για να τελειώνουμε με το θέμα, δε σβήστηκε το UP επειδή παραπονέθηκε ο χαϊεντάς αλλά γιατί εκείνη την ώρα το είδα.
Σου είναι δύσκολο να τα ψάξεις γιατί δεν υπάρχουν. Το ότι κάποιος είδε ένα UP πριν το σβήσουμε, sorry κιόλας που θα είμαστε όλη μέρα πάνω απο τις αγγελίες.

Δεν θα αλλάξει τίποτα. Αν δε σας αρέσει βάλτε τις αγγελίες σας στη ΧΕ ή στο άλλο που λέει ο Μιχάλης.
 

Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Για τους electro δεν θυμόμουν το 4800 οπότε sorry (πάνε και 4 μήνες). Kαλό θα ήταν λοιπόν να με αποκαλέσεις ξεχασιάρη παρά ψευτράκο!Το θέμα είναι να πάμε στη ΧΕ ή να μένουμε εδώ και αν προκύπτει κάτι να το λύνουμε ? Σχετικά με άλλες αγγελίες έχω δει μειώσεις τιμών περίπου στο 6-7 % και νομίζω δεν τις έχω δει μόνο εγώ. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα αν δεν έχουν και οι συντονιστές. Ούτε έχω να κερδίσω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα αν δεν πουληθούν μηχανήματα άλλον.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
Λοιπόν την αγγελία που παραθέτεις την είχα δει αλλά την προσπέρασα μάλλον βιαστικά.
Θα έπρεπε να γίνει μια μείωση για τουλάχιστον άλλα 10 - 15 ευρώ αλλά σιγά το πράμα και τελικά την άφησα έτσι.
Δεν θυμάμαι τι και πως, αλλά όχι, δεν έχουμε πρόβλημα οι συντονιστές.
Τα πράγματα παραμένουν έτσι και συνεχίζουμε έτσι.
Υπάρχει και το ebay.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.966
θα έχετε λοιπόν οι συντονιστές κοινή πολιτική ή θα κάνει ο καθένας ο΄τι θέλει??

Έχουμε την καλύτερη ομάδα συντονιστών παγκοσμίως κύριε Λευτντιτζ. :smoke:

Πω πω... τι ζήλια είναι αυτή συνάδελφοι συντονισταράδες μου! :superman:
 

Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Λοιπόν την αγγελία που παραθέτεις την είχα δει αλλά την προσπέρασα μάλλον βιαστικά.
Θα έπρεπε να γίνει μια μείωση για τουλάχιστον άλλα 10 - 15 ευρώ αλλά σιγά το πράμα και τελικά την άφησα έτσι.
Δεν θυμάμαι τι και πως, αλλά όχι, δεν έχουμε πρόβλημα οι συντονιστές.
Τα πράγματα παραμένουν έτσι και συνεχίζουμε έτσι.
Υπάρχει και το ebay.
Έχουμε την καλύτερη ομάδα συντονιστών παγκοσμίως κύριε Λευτντιτζ. :smoke:

Πω πω... τι ζήλια είναι αυτή συνάδελφοι συντονισταράδες μου! :superman:
Δεν κατηγόρησα ούτε προσέβαλλα κάποιον ούτε είχα αντίστοιχη διάθεση ούτε είπα να αλλάξει κάτι. Οπότε μάλωμα του τύπου ¨συνεχίζουμε όπως είμαστε, υπάρχει και το ebay¨ δεν με αφορά και ούτε προκάλεσε το γραπτό μου την επίδειξη νομιμοφροσύνης του συντονιστη. Μια παρατήρηση καλοπροαίρετα πήγα να κάνω και κοντέψατε να με γ@μήσετε. ΕΛΕΟΣ....

Αβουγουδου φυσικά και οι συντονιστές είναι αξιολογότατοι. Μεμονωμένες περιπτώσεις διαφωνιών δεν αλλάζουν το γενικό κλίμα !!
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
Μα δεν σε μάλωσα.
Ισχύει ότι σε όποιον δεν αρέσει μπορεί να βάλει αγγελία στο ebay.
Έχω δεχτεί στα τόσα χρόνια δεκάδες pm με υποδείξεις, παρατηρήσεις, σχόλια αλλά και επιπλήξεις και βρισίδια για τον τρόπο διαχείρισης των αγγελιών.
Σε όλους έχω απαντήσει και έχω επιτρέψει την ανάρτηση αγγελιών ακόμη και σ΄αυτούς που μ΄έβρισαν χυδαία.
Κι όταν με ρωτούσαν "να βάλω αγγελία ή θα την σβήσεις επειδή έχεις τη δύναμη;"
Και απαντούσα απλά "μπορείς να βάλεις αγγελία, αρκεί να είναι εντός κανονισμού που έχουμε"
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.966
Μια παρατήρηση καλοπροαίρετα πήγα να κάνω και κοντέψατε να με γ@μήσετε.
Κάνεις λάθος! Εμείς οι συντονιστές, δε πάμε με άντρες, εκτός από την @Μαρία Πενταγιώτισσα! :D

Αβουγουδου φυσικά και οι συντονιστές είναι αξιολογότατοι.
Και για να δεις πόσο δίκιο έχω, ούτε ένας δεν μου έδωσε ''ευχαριστώ'' στο μήνυμά μου! ;):hi:
 

Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Μα δεν σε μάλωσα.
Ισχύει ότι σε όποιον δεν αρέσει μπορεί να βάλει αγγελία στο ebay.
Έχω δεχτεί στα τόσα χρόνια δεκάδες pm με υποδείξεις, παρατηρήσεις, σχόλια αλλά και επιπλήξεις και βρισίδια για τον τρόπο διαχείρισης των αγγελιών.
Σε όλους έχω απαντήσει και έχω επιτρέψει την ανάρτηση αγγελιών ακόμη και σ΄αυτούς που μ΄έβρισαν χυδαία.
Κι όταν με ρωτούσαν "να βάλω αγγελία ή θα την σβήσεις επειδή έχεις τη δύναμη;"
Και απαντούσα απλά "μπορείς να βάλεις αγγελία, αρκεί να είναι εντός κανονισμού που έχουμε"
Ίσως εγώ να μην κατάλαβα τη διάθεση σου. Με κάλυψες απόλυτα. Σε ευχαριστώ !!
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Δεν κατηγόρησα ούτε προσέβαλλα κάποιον ούτε είχα αντίστοιχη διάθεση ούτε είπα να αλλάξει κάτι. Οπότε μάλωμα του τύπου ¨συνεχίζουμε όπως είμαστε, υπάρχει και το ebay¨ δεν με αφορά και ούτε προκάλεσε το γραπτό μου την επίδειξη νομιμοφροσύνης του συντονιστη. Μια παρατήρηση καλοπροαίρετα πήγα να κάνω και κοντέψατε να με γ@μήσετε. ΕΛΕΟΣ....

Αβουγουδου φυσικά και οι συντονιστές είναι αξιολογότατοι. Μεμονωμένες περιπτώσεις διαφωνιών δεν αλλάζουν το γενικό κλίμα !!

Και βέβαια μας κατηγόρησες:

Στο δε σετ Electrocompaniet το οποίο πηγα από 5000 στα 4650 Η ΑΓΓΕΛΙΑ ΣΒΗΣΤΗΚΕ και την επανέφερα με 4600. Το ποιός την έσβησε το γνωρίζει. Αν τα 350 € είναι λίγα πείτε μου το να το ξέρω. Την ίδια στιγμή ο Μελίδης λέει ότι είναι πιο ελαστικός και αυτό είναι λογικό στα μεγάλα ποσά. Στα μικρά δεν τρέχει και τίποτα. θα έχετε λοιπόν οι συντονιστές κοινή πολιτική ή θα κάνει ο καθένας ο΄τι θέλει??
Zizik to παράδειγμα ανισότητας το ανέφερα με τη μορφή του ποσού για να μην εκθέσω τον άνθρωπο που την ανέβασε Δες το λοιπόν:
http://www.avsite.gr/forum/threads/Πωλούνται-ακουστικά-grado-rs-1-άριστη-κατάσταση.131039/
Ζizik αυτή η αγγελία είχε μείωση της τιμής από τα 490 στα 475 € μέχρι πριν μερικές ώρες? ΝΑΙ η ΟΧΙ ? Αφού λοιπόν πρώτα διαμαρτυρήθηκα και κάποιος απο τους συντονιστές την απέσυρε μετά μου ζητάς παράδειγμα ανισότητας ?
Αυτό το μήνα θυμάμαι άλλα δύο που μου είναι χρονικά δύσκολο να τα ψάξω. Δεν είναι εκεί το θέμα αλλά η ουσία εστιάζεται στην κοινή πολιτική. Ευχαριστώ...
Εγώ τις έσβησα όλες.
Θυμόσουν λοιπόν με κάθε λεπτομέρεια ότι το πήγες 4650€ και μετά 4600€, μας έβαλες και κεφαλαία, αλλά όταν σε τσακώσαμε είσαι ξεχασιάρης... :rolleyes:
Έγραψες και ότι σβήσαμε το UP επειδή εσύ το ανέφερες.

Για τους electro δεν θυμόμουν το 4800 οπότε sorry (πάνε και 4 μήνες). Kαλό θα ήταν λοιπόν να με αποκαλέσεις ξεχασιάρη παρά ψευτράκο!Το θέμα είναι να πάμε στη ΧΕ ή να μένουμε εδώ και αν προκύπτει κάτι να το λύνουμε ? Σχετικά με άλλες αγγελίες έχω δει μειώσεις τιμών περίπου στο 6-7 % και νομίζω δεν τις έχω δει μόνο εγώ. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα αν δεν έχουν και οι συντονιστές. Ούτε έχω να κερδίσω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα αν δεν πουληθούν μηχανήματα άλλον.
Sensationalism για δημιουργία εντυπώσεων και ποτέ παραδοχή όταν μας τσακώσουν.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
Ίσως εγώ να μην κατάλαβα τη διάθεση σου. Με κάλυψες απόλυτα. Σε ευχαριστώ !!
Μη μ΄ευχαριστείς ακόμη.
Επειδή τόλμησες να κάνεις παρατήρηση στην διαχείριση σκέφτομαι να σου ρίξω ένα μπαν εξάμηνο.
Να δω κι εγώ πως αισθάνονται αυτοί που τα ρίχνουν.
Πρέπει να είναι συγκλονιστική εμπειρία!!
 


Μηνύματα
255
Reaction score
48
Επειδή δεν βλέπω κάποιο άλλο θέμα σχετικό που να μπορώ να ποσταρω κάτι σχετικά με παράπονα μέλους,καθώς έχει κλείσει το νήμα που εξέφραζε τα παράπονα του,ισως θα έπρεπε να προστεθεί ακόμη μια παράγραφος στον κανονισμό των αγγελιών που θα αφορά τους αγοραστές και την προστασία του πωλητή όσο κι αν φαίνεται παράξενο :)
Το νήμα με τον διαπληκτισμό http://www.avsite.gr/forum/threads/Αγοραπωλησίες-στο-avsite.133479/ που πραγματικά δεν εξύβρισε ο άνθρωπος αλλά προσέβαλε κατ'εμε με τα λεγόμενα του.Στη σχετικη του αγγελια περιγράφει το προϊόν που αγόρασε από εμένα με καλά λόγια με ένα λάθος όμως που ο ίδιος κατά την κρίση του το έχει προσθέσει οτι οι λάμπες ειναι αλλαγμένες.Ο παραπάνω λοιπόν αγοραστής ενώ κοίταξε τις σχετικές ιδιότητες του παραπάνω
προβολέα και στην ίδια την infocus,αφού μου ζήτησε επανειλημμένα να τον πάρει από 170 που τον έδινα στα 100 και τελικά στα 130 οπως καταλήξαμε.Αφού τον τέσταρε στο χώρο του με οποιον φωτισμό ο ίδιος επέλεξε εκείνη τη στιγμή,έρχεται μετα απο 4 μηνες και με κατηγορει για reset και μηδενισμού ωρών,για πλαστή λάμπα και για την γειτόνισσα του που λεει οτι ειναι 36 αλλα ακουει μουσικη των 60's.Ενω δεν εχει διευκρινίσει που πρόβαλε?Εννοώ εκτος της διάστασης το φωτισμό,το πανι τι gain ειχε ή πιο πανι ειναι,απο τι μεσο κτλπ.Ευχαριστώ που κλεισατε το νημα να μη συνεχτιστει η αντιπαράθεση αλλα πρεπει να υπάρχει και ενα απλος κανονας που να αφορα και τον αγοραστη ενος μεταχειρισμενου προϊοντος.Οπως επίσης και καποιου ειδους παρεμβαση οταν θιγεται το προσωπο καποιου χωρις στοιχειο ετσι για να γραφουμε και να λεμε φανταστικες ιστοριες και εικασιες.Παρεκαλεσα τον αγοραστη πως εστω και μετα απο 4 μηνες εαν μου φερει ενα αποδεικτικο οτι εχει κανει αλλαγη ή μηδενισμο των reset ή τροποποίηση για ονομα δεσμευομαι να τον παρω πισω.Απαντηση δεν ελαβα αλλα ουτε και καποιος διαχειριστης να ζητησει εξηγησεις απο εμενα ή τον αγοραστη.Τι θα λεγατε λοιπον να προσθεσετε εναν κανονα που να λεει οτι εφοσον αγορασατε ενα προϊον το οποιο δεν ειναι ελλατωματικο ή δεν εχει παρουσιαση βλαβη σε ένα ευλογο χρονικό διαστημα,αν δε σας κανει για τη δουλεια που το θελατε δε σας φταιει ο πωλητης?


Με εκτιμηση
Χρηστος
Υ.Γ εαν ειναι σε λαθος χωρο και χρειαζεται να ανοιξω σε καποια αλλη κατηγορια παρακαλω αλλαξτε θεση
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Οι ίδιες οι αγοραπωλησίες δεν αφορούν το AVsite, εμείς μόνο συντονίζουμε τις αγγελίες σαν δωρεάν διευκόλυνση προς τα μέλη.
Διαβάστε τα άρθρα 1. 3. 4. του κανονισμού.

Caveat Emptor.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Αν θέλουν ''αστυνόμευση'' , ας καταθέτουν το 5% της αγοραπωλησίας υπέρ του avsite.gr
 




Μηνύματα
255
Reaction score
48
Το γνωριζω πως ειναι προς εξυπηρετηση των μελω ο χωρος των αγγελιων.Απλα αναφερω οτι συμμετηχα σε μια συζητηση προς αναζητηση οικονομικων γνησιων και συμβατων λαμπων για προβολεις και κατεληξα να απολογουμαι σε παραλογες κατηγοριες ως πωλητης.Καταλαβαινω την λεπτη θεση σας,ως συντονιστες απλως εξεφρασα ενα παραπονο και τιποτα παραπανω.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
Επειδή καμιά φορά γίνομαι αποδέκτης παραπόνων, μέσω pm, για αγοραπωλησίες που δεν κατέληξαν επιτυχείς, να πω κι εγώ ότι τα μέλη είναι υπεύθυνα γι΄αυτές και θα πρέπει μόνα τους να αξιολογούν την φερεγγυότητα του πωλητή και την αξιοπιστία του προϊόντος του.
Πρόσφατα μου έστειλε pm ένα μέλος με 4 μηνύματα που μπήκε στο site μόνο για να αγοράσει ένα είδος προς πώληση.
Ένα κατεβατό με όλο το ιστορικό της δοσοληψίας που είχε για κάτι που ήθελε να αγοράσει και είχε αξία 20 ευρώ και τελικά δεν ήταν σε άριστη κατάσταση.
Και είχε και την απαίτηση να κάνω όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε να βρω τον πωλητή και να του επιστρέψει τα χρήματα πίσω.
Σχεδόν σαν να μου έλεγε ότι εγώ πρέπει να τον βρω, να τον συλλάβω να τον δικάσω και να τον κλείσω στη φυλακή.
Και να πάρω και τα χρήματά του πίσω.
Η απάντησή μου ήταν απλά "δεν μπορώ να ασχοληθώ" και με έβρισε κι εμένα και το site και όλους τους Έλληνες.
Και μετά εξαφανίστηκε.
Λοιπόν θα πρέπει να καταλάβετε ότι απλά τηρούμε τον υπάρχοντα κανονισμό. Τίποτε άλλο.
Μπορούμε απλά αν διαπιστωθεί με αποδείξεις κάποιο μέλος που είναι απατεώνας του διαδικτύου να το αποκλείσουμε και να συστήσουμε να μην το εμπιστευτείτε.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.182
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top