Καταγγελίες για κακοποίηση αθλητών από παράγοντες

Abessalom

Βαρώνος
Reaction score
13.150
Κανεναν δεν εχει δικασει, δεν θα επηρεασει κανεναν δικαστη, γιατι απλως δεν προκειται να γινει δικη.
Δεν θα καταδικαστει.
Ε και να μην μιλαμε κιολας;;;;
ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ!!!!!

Reaction score
279
Και επειδή παρεξηγήθηκα θα σας παραπέμψω στο νήμα των courier. Εκεί έγραψα πως θα πρέπει να γίνουν καταγγελίες στην Επιθεώρηση Εργασίας και κάποιος μου απάντησε πως δεν γίνεται να γίνει κάτι τέτοιο από πελάτες. Εγώ τώρα παραλληλίζω το θέμα με το παρών. Πόσοι εργαζόμενοι κάνουν καταγγελία και μετά βρίσκουν δουλειά; Ειδικά σε μικρές πόλεις;
Κανεναν δεν εχει δικασει, δεν θα επηρεασει κανεναν δικαστη, γιατι απλως δεν προκειται να γινει δικη.
Δεν θα καταδικαστει.
Ε και να μην μιλαμε κιολας;;;;
ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ!!!!!
Επειδή αναφέρεσαι σε εμένα. Η ΠτΔ εκπροσωπεί τους πάντες στην Ελλάδα. Ακόμη και τους εγκληματίες. Σε κάποια πράγματα θα πρέπει να είναι πιο προσεκτική. Δεν είναι ούτε η πρώτη αλλά ούτε και η τελευταία φορά που γίνεται κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε να το κάνει σε άλλη στιγμή.

Δίκη θα γίνει να το θυμάσαι. Δε νομίζω ο τύπος να πήγε με την Μπεκατώρου πριν 23 χρόνια και να σταμάτησε. Σίγουρα "έπαιξε" και με άλλες.

Abessalom

Βαρώνος
Reaction score
13.150
Δίκη θα γίνει να το θυμάσαι. Δε νομίζω ο τύπος να πήγε με την Μπεκατώρου πριν 23 χρόνια και να σταμάτησε. Σίγουρα "έπαιξε" και με άλλες.

Δίκη για τη συγκεκριμενη πραξη.
Η ΠτΔ τη Μπεκατωρου δεχθηκε, οχι άλλα θυματα του εν λογω, τα οποια παραμενουν αγνωστα, και συναντηθηκε με την Μπεκατωρου για να στηριξει οσες δισταζουν να βγουν να καταγγειλουν αναλογες περιπτωσεις, οχι βεβαια για τον εν λογω, αλλα γενικως. Εχουμε παρεξηγησει λιγακι την εννοια του τεκμηριου της αθωότητας και της δίκαιης δικης. Απο τη στιγμη που η οποια πραξη κατα της Μπεκατωρου ειναι παραγεγραμμενη, δεν θα υπαρξει δικη, αρα δεν εχει νοημα να μιλαμε και για τα παραπανω.

Reaction score
279
Προσωπικά εξακολουθώ και έχω τις αμφιβολίες μου για τη συγκεκριμένη πράξη και μόνο.

Το θετικό στην όλη ιστορία σε συνδυασμό με το νόμο του Αυγενάκη είναι πως θα καθαρίσουν κάποιες Ομοσπονδίες. Αν βέβαια αρχίσουν να μιλάνε ειδικά οι τωρινοί αθλητές.

Reaction score
4.995
Αμφιβολίες γιατί, φαίνεται παράξενο ή απίθανο να έχει γίνει; Ή μήπως λόγω της "καθυστέρησης της καταγγελίας";

Reaction score
1.051
Αν έχει κανει τέτοια αδικήματα και σε άλλες που δεν έχουν παραγραφεί τοτε να δικαστεί και καταδικαστεί.
Σαφώς και ενδιαφέρει τον κόσμο το θέμα και καλώς τον ενδιαφέρει.
Απλα υπάρχει ένα άλλο θέμα που ενδιαφέρει τον απλό κόσμο περισσότερο. Η πείνα.

daharis666

Crystalator Μονολιθίξ Πωλούνται ziziκόσκυλα !
Moderator
Reaction score
52.697
παιδιά μην αδικείστε μερικοί...

εντάξει λογικό είναι η υπόθεση να σηκώνει τρομερή πολιτική εκμετάλλευση...προσποιητή σε κάποιο βαθμό(το περιμέναμε άλλωστε...δεν είναι η πρώτη φορά)...
και αυτό να δημιουργεί αποστροφή..... το είχαν ανάγκη και τα media με τόσους μήνες covid κλπ κλπ

αλλά ας τα διαχωρίσουμε αυτά και ας μείνουμε εστιασμένοι στην καταγγελία μιας ηθικής(όπως λένε όλοι όσοι την γνωρίζουν) γυναίκας που (έστω κατά τον νόμο ισχυρίζεται ότι) έζησε αυτά που έζησε από έναν μεγαλοπαράγοντα του αθλητισμού

μην καταντήσουμε σαν τα νήματα με τα 2κάναλα χωρίς sub

Reaction score
279
Αμφιβολίες γιατί, φαίνεται παράξενο ή απίθανο να έχει γίνει; Ή μήπως λόγω της "καθυστέρησης της καταγγελίας";
Θα σου πω μόνο αυτό. Φίλο μου τον στρίμωχνε σε πολύ ενοχλητικό βαθμό πιτσιρίκι. Μιλάμε ανήλικο. Δε θα πω σε τι χώρο διότι δεν έχει σημασία. Αφού του έκανε βίζιτα στο σπίτι του και ο άνθρωπος με έπαιρνε τηλέφωνο να πάω από κει τάχα μου να πάμε βόλτα ώστε να την ξεφορτωθεί. Εννοείται πως δεν την ακούμπαγε καν για να μη θεωρήσει το παραμικρό. Ούτε καν την έσπρωχνε για να φύγει. Γλιστρούσε με πλάτη. Αν συνέβαινε κάτι ποιον θα πίστευαν; Μάλλον αυτή καθώς ανήλικη και εννοείται πως θα έπαιρνε και εμένα η μπάλα σαν φίλο. Βέβαια όταν μεγάλωσε ξεσάλωσε και πήρε μέχρι και τις κολώνες της ΔΕΗ. Αλλά σαν ανήλικη θα γινόταν ζημιά με το φίλο μου και τον χώρο που βρισκόμασταν;

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Reaction score
12.208
Θα σου πω μόνο αυτό. Φίλο μου τον στρίμωχνε σε πολύ ενοχλητικό βαθμό πιτσιρίκι. Μιλάμε ανήλικο. Δε θα πω σε τι χώρο διότι δεν έχει σημασία. Αφού του έκανε βίζιτα στο σπίτι του και ο άνθρωπος με έπαιρνε τηλέφωνο να πάω από κει τάχα μου να πάμε βόλτα ώστε να την ξεφορτωθεί. Εννοείται πως δεν την ακούμπαγε καν για να μη θεωρήσει το παραμικρό. Ούτε καν την έσπρωχνε για να φύγει. Γλιστρούσε με πλάτη. Αν συνέβαινε κάτι ποιον θα πίστευαν; Μάλλον αυτή καθώς ανήλικη και εννοείται πως θα έπαιρνε και εμένα η μπάλα σαν φίλο. Βέβαια όταν μεγάλωσε ξεσάλωσε και πήρε μέχρι και τις κολώνες της ΔΕΗ. Αλλά σαν ανήλικη θα γινόταν ζημιά με το φίλο μου και τον χώρο που βρισκόμασταν;
Ας μην την εβαζε σπιτι του.
Απο την στιγμη που μπηκε σπιτι του, ειναι συνυπευθυνος.

Last edited:

Reaction score
4.995
Κοίτα, τέτοιες περιπτώσεις τις έχω υπόψη, όπως και τέτοιες καταγγελίες από τουρίστριες το καλοκαίρι, που τελικά έχουν αποδειχθεί ψευδείς, και είχαν ως σκοπό κυρίως τον εκβιασμό για χρήματα (ανάλογα με κάποιες άλλες καταγγελίες για ψευτικες δηλητηριάσεις, κλπ, σε ξενοδοχεία ή εστιατόρια).

Δε νομίζω όμως ότι η συγκεκριμένη καταγγελία της Μπεκατώρου έχει κάτι ανάλογο με αυτές τις περιπτώσεις...

Reaction score
279
Εγώ στέκομαι απλά σε αυτό που έγραψε το παλικάρι πιο πάνω για το "αμφιβολίες". Τα πράγματα κάποιες φορές δεν είναι αυτά που δείχνουν. Δεν έχει σημασία. Τώρα που η κοπέλα έχει πάρει το δρόμο της δεν υπάρχει θέμα. Τότε όμως θα υπήρχε.

Εδώ απ' ότι φαίνεται είναι κατ' εξακολούθηση καθώς έχουν γίνει και από άλλες γυναίκες καταγγελίες. Οπότε προχωράμε ελπίζοντας ότι θα καθαρίσει το όλο σκηνικό.

Εγώ πάντως το έχω απορία. Πως μετά γυρίζουν σπίτι και κοιτάζουν τα παιδιά τους που ίσως και να είναι στην ίδια ηλικία. Γιατί όταν κάνεις κάτι με τη βία (σωματική ή ψυχολογική) έχεις υπερβεί κάποια όρια. Τι γίνεται με την συνείδησή σου;

daharis666

Crystalator Μονολιθίξ Πωλούνται ziziκόσκυλα !
Moderator
Reaction score
52.697
δεν σου έμεινε πολύ ακόμα....υπομονή

Shepherd

Μόνιμος
Reaction score
8.659
Ο κάθε άνθρωπος φέρει το δικό του ειδικό βάρος.
Καλός ή κακός άλλο να κάνει καταγγελία μία Ολυμπιονίκης και άλλο το Μαράκι η γραμματέας.
Η Ολυμπιονίκης - πολιτικός - τραγουδίστρια κοκ , είναι αυτή που θα ανοίξει τον δρόμο για τις υπόλοιπες. Το κύρος μια Μπεκατώρου είναι υπεραρκετό για να την καλέσει η ΠτΔ. Είναι υπεραρκετό για να ξεσκεπαστεί μια νοσηρή κατάσταση.
Μακάρι αυτή η δημοσιότητα να δώσει θάρρος στο Μαράκι να προχωρήσει και αυτή στην δική της καταγγελία. Το θάρρος ότι δεν θα την αντιμετωπίσουν σαν το Μαράκι με τα ωραία πόδια αλλά σαν την κυρία Μαρία που βίωσε μια τραυματική εμπειρία.

Δυστυχώς είναι θέμα χρόνου να ξεφτιλιστεί το όλο θέμα σε επίπεδο μεσημεριάτικου κουτσομπολιού. Να φτάσουμε σε καταγγελίες του επιπέδου ''θυμάμαι πριν από 20 χρόνια στο μπαράκι στην Χαλκιδική. Πρέπει να ήταν 5 το πρωί και αφού είχαμε πιει ό,τι βρήκαμε μπροστά μας, συναντηθήκαμε στον διάδρομο της τουαλέτας και τότε τον είδα να κοιτάει με έντονο τρόπο το ντεκολτέ μου.''
Δυστυχώς θα τα ζήσουμε και αυτά.
Όπως και αθώους να κατηγορούνται για το τίποτα.
Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η Μπεκατώρου και η κάθε Μπεκατώρου θα πρέπει να σιωπήσουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι οι ένοχοι θα κρυφτούν πίσω από κάποιες ηλίθιες καταγγελίες για να πούνε ότι είναι αθώοι.

ΥΓ: Για να ευθυμήσουμε αλλά δυστυχώς δεν το βρήκα σε καλύτερη ποιότητα.

Decembered

Μαϊμού
Reaction score
19.589
..αν μια ολυμπιονικης, της πηρε τοσα χρονια... φαντασου ποσα χρονια θα παρει στη κυρια Μαρια, και υπο διαφορετικες συνθηκες, αν δεν υπηρχε δηλαδη πιθανοτητα να (ισ)ακουστει (λογο καπχοιου συγχρονου πολιζμικου πλαισιου), πιθανοτατα και να μη γινοταν καμμια καταγγελια.

Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Reaction score
13.787

Decembered

Μαϊμού
Reaction score
19.589
για να βγαζουν επισημα σκακιστικα εκει... αστα να παν..

ika

Reaction score
4.906
για να βγαζουν επισημα σκακιστικα εκει... αστα να παν..
σκακιστικα;

Staff online

• abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Gardener

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
159.646
Members
35.999
Νεότερο μέλος