Καταργούνται τα Logitech Harmony τηλεχειριστήρια

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
Τα ύστερα του κόσμου ..... δε κοιμάσαι παιδάκι μου :eek: σκοπιά φυλάς, πήρες γερμανικό νούμερο; είσαι και παλιός;) άστα αυτά στο νεουδι, εξ Αλεξανδρουπόλεως.
Τι να πω ... άλαλα τα χείλη των ..... παλαιών.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
γνωστες εναλλακτικές λυσεις, που να κανουν τα ιδια πραγματα, υπαρχουν;
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Τα ύστερα του κόσμου ..... δε κοιμάσαι παιδάκι μου :eek: σκοπιά φυλάς, πήρες γερμανικό νούμερο; είσαι και παλιός;) άστα αυτά στο νεουδι, εξ Αλεξανδρουπόλεως.
Τι να πω ... άλαλα τα χείλη των ..... παλαιών.
Μην αγχώνεσαι για μένα καλέ μου, ξανακοιμήθηκα μέχρι τις έντεκα. :tongue:
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
:o :cry:



Δεν πάνε καλά. :mad:

Άραγε σταματάει και το support στην υποστήριξη νέων συσκευών; Αν όχι, ζητείται Logitech Harmony One ή 900 σε λογική τιμή....

Για κάποιο λόγο δεν με πείθει το " We expect no impact to our customers by this announcement. We plan to support our Harmony community and new Harmony customers, which includes access to our software and apps to set up and manage your remotes. We also plan to continue to update the platform and add devices to our Harmony database. Customer and warranty support will continue to be offered."
 



Μηνύματα
387
Reaction score
131
Το support δεν θα σταματήσει. Τουλάχιστον όχι για μερικά χρόνια όπως είπε η ίδια η Logitech. Σταματάει μόνο η παραγωγή τους. Οπότε και υποστήριξη θα έχουν και καινούργιοι κωδικοί θα προστίθενται. Τώρα για πόσα χρόνια θα το κάνει αυτό η Logitech νομίζω κανείς δεν το ξέρει.

Οπότε όποιος προλάβει τον κύριο είδε. Βλέπω οι τιμές τους να πέρνουν την ανιούσα πολύ σύντομα οπότε όποιος ενδιαφέρεται καλύτερα να βιαστεί. Και αν σκεφτείς ότι παρόμοιες εναλλακτικές δεν υπάρχουν τότε τα πράγματα είναι δύσκολα.

Ένα Neeo remote υπήρχε που το εξαγόρασε η Control4. Επίσης υπάρχει τo URC MX-990 αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο καθώς έχει μόνο IR signals.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Οπότε όποιος προλάβει τον κύριο είδε. Βλέπω οι τιμές τους να πέρνουν την ανιούσα πολύ σύντομα οπότε όποιος ενδιαφέρεται καλύτερα να βιαστεί.
Πρέπει να ήταν ευρέως γνωστό γιατί τους τελευταίους μήνες δεν έβλεπα πουθενά το Elite κάτω απο λιανική για φίλο του φόρουμ με δίχως πρόσβαση.

Ένα Neeo remote υπήρχε που το εξαγόρασε η Control4.
750€ περίπου. Έλεος κάπου™.

Επίσης υπάρχει τo URC MX-990 αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο καθώς έχει μόνο IR signals.
Πόσο εκτός εποχής τα URC...




[Oppo seller]Πωλείται Harmony Elite 400€, πωλείται Harmony 900 200€[/Oppo seller]
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Καταλαβαίνω την χρησιμότητα των Harmony (έχω κι εγώ ένα), αλλά πλέον είναι τόσο φτηνοί οι "έξυπνοι", δικτυωμένοι πομποί υπερύθρων (και RF για τους απαιτητικούς :p ), που δεν με ξαφνιάζει η απόφαση της Logitech.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Ναι, τα Logitech αφορούσαν πιά κυρίως όποιους (λίγους) απαιτούν τυφλό χειρισμό με φυσικά πλήκτρα στο σκοτάδι. Αυτός υποθέτω είναι ο λόγος της κατάργησης οπότε θα προσαρμοστούμε όοοταν χαλάσουν.

Οι σύγχρονες συσκευές με BT είναι πολύ λειτουργικές πάντως. Η τιβί στο μίνι σύστεμ ελέγχει και το Shield, το Shield ελέγχει την ένταση της ηχομπάρας κλπ.
Μην ξεχνάμε τις Αλέξες και τις Γούγλες επίσης.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
τι υπαρχει που να μπορει ενα πατημα να σβηνει τα φωτα, να ανοιγει τις συσκευες, να επιλεγει την εισοδο στον av, να τραβα τις κουρτινες, και αν χρειαστει να εχεις τον πληρη ελεγχο των συσκευων σαν να χρησιμοποιείς το δικο τους κοντρολ;
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
τι υπαρχει που να μπορει ενα πατημα να σβηνει τα φωτα, να ανοιγει τις συσκευες, να επιλεγει την εισοδο στον av, να τραβα τις κουρτινες, και αν χρειαστει να εχεις τον πληρη ελεγχο των συσκευων σαν να χρησιμοποιείς το δικο τους κοντρολ;
Αυτό είναι σχετικά δημοφιλές:
Αλλά μπορείς να βρεις και πολλές custom κατασκευές που συνδυάζονται με την υπάρχουσα υποδομή Smart Home που έχει ο καθένας.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Πάνω που έλεγα ότι θα κάτσω να προγραμματίσω το harmony μου.... :(
Ένα τέτοιο είχα πάρει το 2017, αλλά δεν πρόλαβα ακόμα να ασχοληθώ. :p
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
εχω το ultimate με το hub κτλ , εαν παρω και το 950 μονο του χωρις hub κτλ θα δουλεψει?
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
χρησιμοποιω την xiaomi home εφαρμογη αλλα αυτο το κανει και η εφαρμογη της logitech πολυ καλυτερα κιολας. απλα θελω και φυσικο remote :thumbsup:
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.096
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top