Κλασική Μουσική σε Blu Ray 3D?



Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Έχει ωραία αίσθηση το 3d.. Ειδικά αν είναι κάνα live της Beth Hart θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον...:gamer:
 

Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Γιατί 3D?
Γιατί πρόσφατα αγόρασα ένα blu-ray 3d της 1ης του Mahler (τον Τιτάνα) με την Φιλαρμονική του Βερολίνου και τον Ρατλ στην Σιγκαπούρη και όντως το τρισδιάστατο με φτιάχνει είναι σαν να κάθεσαι στις 2-3 πρώτες σειρές στο μέγαρο, είναι ανάγλυφα και πολύ πιο πλήρης η αίσθηση του "είμαι εκεί". Ειλικρινά εντυπωσιακότατο και σε συνάρτηση με αυτά που γράφει ο Κωστας και εσύ για το πολυκάναλο, το μυαλό μου οργιάζει. Οπότε ψάχνω να βρώ και άλλες τρισδιάστατες, πολυκάναλες εγγραφές, μέχρι να υλοποιήσω, έστω και χαμηλών δυνατοτήτων στην αρχή πολυκάναλο setup.
Αν σε ενδιαφέρει να σου την φέρω, την Κυριακή θα είμαι Θεσσαλονίκη.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Γιατί πρόσφατα αγόρασα ένα blu-ray 3d της 1ης του Mahler (τον Τιτάνα) με την Φιλαρμονική του Βερολίνου και τον Ρατλ στην Σιγκαπούρη και όντως το τρισδιάστατο με φτιάχνει είναι σαν να κάθεσαι στις 2-3 πρώτες σειρές στο μέγαρο, είναι ανάγλυφα και πολύ πιο πλήρης η αίσθηση του "είμαι εκεί". Ειλικρινά εντυπωσιακότατο και σε συνάρτηση με αυτά που γράφει ο Κωστας και εσύ για το πολυκάναλο, το μυαλό μου οργιάζει. Οπότε ψάχνω να βρώ και άλλες τρισδιάστατες, πολυκάναλες εγγραφές, μέχρι να υλοποιήσω, έστω και χαμηλών δυνατοτήτων στην αρχή πολυκάναλο setup.
Αν σε ενδιαφέρει να σου την φέρω, την Κυριακή θα είμαι Θεσσαλονίκη.
Ρίξε ενα πμ...
Αλλά γυαλιά 3d δεν εχω, δεν χρησιμοποιώ. Με ενοχλούν, δεν θέλω να κοροϊδεύω τον εγκέφαλό μου, διαμαρτύρεται.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Ρίξε ενα πμ...
Αλλά γυαλιά 3d δεν εχω, δεν χρησιμοποιώ. Με ενοχλούν, δεν θέλω να κοροϊδεύω τον εγκέφαλό μου, διαμαρτύρεται.
Είχα ενεργά, και τα έδωσα και γω.
Τώρα πρέπει να ξαναπάρω, έχω κάτι παλιά, όχι ενεργά...

Αν θες τέτοια απλά πολωτικά, έχω μπόλικα να σου δώσω. Είναι και επσον.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Ο επσον έχει ωραίο 3D πάντως, αρκεί να μην υπάρχει έντονη κίνηση. Αν δεν έχεις δει, να δεις, έστω μια φορά. Αξίζει.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Ο επσον έχει ωραίο 3D πάντως, αρκεί να μην υπάρχει έντονη κίνηση. Αν δεν έχεις δει, να δεις, έστω μια φορά. Αξίζει.
Έχει και πονόκοιλο τελικά.:D:p
Δεν θέλει πάντως...
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δεν θέλω λέμε, με πονοκεφαλιάζουν
Αν δεν το λες για χαβαλέ και όντως το παθαίνεις παίζει σενάριο η τβ να είναι ψηλότερα από όσο πρέπει. Ή κάτι αντίστοιχο αν βλέπεις από προβολέα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Αν δεν το λες για χαβαλέ και όντως το παθαίνεις παίζει σενάριο η τβ να είναι ψηλότερα από όσο πρέπει. Ή κάτι αντίστοιχο αν βλέπεις από προβολέα.
Δεν εχω δει εδώ και πολλά χρόνια. Σε κινηματογράφο ήταν.
Τώρα το αποφεύγω.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δεν εχω δει εδώ και πολλά χρόνια. Σε κινηματογράφο ήταν.
Τώρα το αποφεύγω.
Πριν κάποιους μήνες μετά την κατασκευή ενός τελείως αποτυχημένου rack ( αν δεν πληρώσεις δεν μαθαίνεις ) έκατσαν δύο φίλοι να δούνε 3d και να ακούσουν άτμος. Ζαλιζόντουσαν μου έλεγαν με την εικόνα. Οπότε το κλείνω αφού υπέθεσα ( ο ξερόλας) ότι θα είχαν ξυπνήσει στραβά και το γυρίζουμε σε δικάναλο. Το βράδυ λοιπόν κάθομαι να δω ταινία μόνος. Ζαλάδα εγκεφαλικό!!:o
Την άλλη μέρα έγινε καυσόξυλα. Είχε ανέβει η τβ περίπου 30 πόντους από την σωστή θέση για να χωρέσουν από κάτω διάφορες λαλακίες:D
Τες πα. Εγκυκλοπαιδικά το εξήγησα για τυχόν άλλους που διαβάζουν και έχουν τέτοιου τύπου ζαλάδες:):)
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top