Κλικ και παραστατικο αγορας

Μηνύματα
619
Reaction score
57
Χαιρετώ! Θα ήθελα την γνωμη σας για αυτο που με απασχολεί,βρήκα μια Nicon d 5100 με το σετ των δυο φακων,αλλα ο πωλητής εχει μια απόδειξη αγορας 350 ευρω,δηλαδη πολυ μικρότερη της αξίας των προαναφερθέντων.
Του έκοψε μικρότερη απόδειξη ο καταστηματαρχης και το δέχθηκε.
Μετα απο συνεννόηση μαζι του και με το καταστημα αγορας,προμηθεύτηκα μια απόδειξη 630 ευρω,αλλα μεταγενέστερης της αγορας.
Θα έχω προβλημα εάν δώσω την τελευταια απόδειξη(των 630 ευρω)σε περίπτωση βλάβης στο service της Nicon;
Ο προβληματισμός μου ειναι εάν στο service έχουν τροπο να βρίσκουν ποτε έγινε το πρώτο κλικ και ετσι να μπορούν να ελέγχουν εάν το παραστατικο ειναι έγκυρο.
Τελος να αναφέρω πως δεν εχει μπει σφραγίδα στην εγγύηση της μηχανής απο το καταστημα αγορας.
Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Φοιβος
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Απάντηση: Κλικ και παραστατικο αγορας

Δεν εχεις κανενα προβλημα Φοιβο.
Οσο για την καρτα εγγυησης,αν δεν εχεις αποδειξη, μονη της ειναι αχρηστη. Η εγγυηση ισχυει απο την ημερα που κοπηκε η αποδειξη αγορας.

Και με την πρωτη αποδειξη εισαι οκ.Δεν εχει σχεση τι τιμη λεει η αποδειξη,αλλα το ποτε αγοραστηκε.
 

Μηνύματα
619
Reaction score
57
Απάντηση: Κλικ και παραστατικο αγορας

Ευχαριστώ φιλε Γισννη! Για το πρωτο κλικ σε σχεση με την ημερομηνία αγοράς;
 

Μηνύματα
619
Reaction score
57
Απάντηση: Κλικ και παραστατικο αγορας

Επισης παράλειψη μου το οτι δεν ανάφερα πως και οι δυο αποδείξεις ειναι ταμειακης μηχανής και δεν αναφερουν το ειδος πωλησης,αλλα μονο το ποσο!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top