Κλοπή στοιχείων πιστωτικής κάρτας

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
τα περισσότερα στοιχεία πιστωτικών καρτών τα κλέβουν σεβιτόροι!
υπήρχε περιστατικό σε κατάστημα μέσα στο αεροδρόμιο της κοπενχάγης όπου υποκλάπησαν κάποιες εκατοντάδες στοιχεία πιστωτικών.
κάποιες στιγμές το να πληρώνεις μετρητά έχει περισσότερη ασφάλεια ακόμα και αν χρειάζεται να κουβαλάς κάνα 400αρι πάνω σου
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Μια ιδεα για το πως μπορειται να χειριζεστε τους λογαρισμους σας βαση του τι κανω εγω

1. Ταμιευτηριου για φυλαγμα. Εδω μπαινει ο μισθος μας
2. Τρεχουμενος χωρις οριο για επιταγες και χρεωστικη. Μεταφερουμε τα χρηματα που χρειαζομαστε απο τον 1
3. Ταμιευτηριου για πληρωμες λογαριασμων/δανειων. Μεταφερουμε απο τον 1
4. Χρεωστικη ρεβολουτ μεταλλικη για ολες μου τις συναλλαγες. Κομιστρο 110ευρω. Ομως παρεχει επιστροφη χρηματων σε καποιες συναλλαγες οποταν στον χρονο τα παιρνω πισω. Επισης δωρεαν μεταφορες και αναληψεις. Ταξιδιωτικη ασφαλεια αν τι χρειαζεται καποιος. Το πιο σημαντικο ειναι οτι παιρνω μηνυμα για να επιβεβαιωσω την συναλλαγη
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Δωρεάν αναλήψεις στην Κύπρο η Revolut εδώ ούτε τον κωλος μας δεν μπορούμε να έχουμε δωρεάν..
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Δωρεάν αναλήψεις στην Κύπρο η Revolut εδώ ούτε τον κωλος μας δεν μπορούμε να έχουμε δωρεάν..
Μεγαλη μαλακια!. Τουλαχιστον μεταφορες ειναι δωρεαν? Προχτες πληρωσα ενα σαμπ 1500ευ χωρις καμια χρεωση. Με μεταφορα στην ρεβολουτ του κατοχου
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Σε sepa εξωτερικού λογαριασμό 1.50€
Τόσο με χρεώνει για N26 και παλιότερα Revolut

Ανάληψη με ξένη κάρτα ή διαφορετικής τράπεζας, χρεώνει..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.665
πάντως αν σε ήξερε ο κλέφτης και είχε λίγο χιούμορ
θα έπρεπε να σου παραγγείλει μια κουλούρα Κόντο να σβουρίξει το κεφάλι σου :lolsign:
Μπα, μικρό το κακό.

Αν μου έπαιρνε ένα γκεϊθάιν όμως, θα με γ@μούσε, θα έπρεπε μετά να πάρω άλλα 10, είναι να μη γίνει η αρχή...
 

Μηνύματα
42
Reaction score
57
2 φορές μέσα στον ίδιο μήνα ακυρώθηκε η χρεωστική μου κάρτα λόγω κλοπής στοιχείων. Από εμένα χρήματα δεν αφαιρέθηκαν και δεν πραγματοποιήθηκαν συναλλαγές .Φοβήθηκα ότι εκλάπησαν τα στοιχεία από κάποια αγορά μου μέσω ίντερνετ. Ωστόσο οι επιτήδειοι είχαν παγιδεύσει το ΑΤΜ τοποθετώντας ψεύτικο πληκτρολόγιο και κάμερα. Το έβαζαν παρασκευή βράδυ κιβωτό αφορούσαν Κυριακη βράδυ. Έπαιρναν pin από το πληκτρολόγιο και αριθμούς από τις κάμερες. Η Τράπεζα ακύρωσε ομαδικά τις κάρτες όταν έγιναν προσπάθειες μαζικών αναληψεων από USA. Ένα μήνα έκαναν να βρουν ότι ήταν παγιδευμένο το ΑΤΜ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top