Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Νοίκιασα σήμερα το απόγευμα την ταινία SKYLINE γιατί την περίμενα και γουστάρω τέτοια έργα και στο φινάλε ήθελα να την δώ με ελληνικούς υπότιτλους, αλλά με λίγα λόγια οι κύριοι της εταιρείας διανομής μου χάλασαν τη βραδιά...Η ταινία είναι εξαιρετικά θολή και εκ πρώτης όψεως κάτι δεν μου καθόταν καλά, αφού για κακή τους τύχη έχω την αμερικάνικη έκδοση που είναι φυσικά αναμορφική, αυτό που δεν μου καθόταν καλά ήταν ότι η ταινία παίζει λες και είναι ΜΕΓΕΝΘΥΜΕΝΟ ΤΟ ΚΑΔΡΟ !! σαν κάποιος να έχει κάνει zoom !! λέω δεν μπορεί μάλλον έχω πατημένο zoom, αμ δε...



Και τα όμορφα δεν σταματούν εδώ.Στο εξώφυλλο αναγράφεται καθαρά (και παραπλανητικά) ότι η ταινία είναι 1080p...αμ και πάλι δε...και φυσικά ούτε και τα έξτρα που αναγράφονται στο εξώφυλλο υπάρχουν...






Α να χαθείτε πιά, ψιλικατζήδες που δεν σέβεστε τίποτα, αύριο θα κάνω ένα τηλέφωνο στην εταιρεία να δώ τι θα μου πούν (αν μου πουν) μάλλον θα βγάλουν και τα 4 BD player που έχω στο σπίτι χαλασμένα...το λοιπόν σας μάθαμε πια, είναι το δεύτερο BD που βρίσκω σε 10 μέρες που δεν είναι καν αυτό που λέει, όχι τίποτε άλλο, αλλά το χρεώνετε και 30 ευρώ για αγορά !!!!...που να έρθουν μαύροι και να πουλάνε πειρατικά έξω απ' τα γραφεία σας, ψιλικατζήδες, μου χαλάσατε τη βραδιά μου.ΟΥΣΤ !

 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

παενε το πισω και πες τους , δεν πληρωνων -δεν πληρωνω
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.722
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Μετά την Audio Visual, άρχισε και η Odeon τις μαϊμουδιές?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Re: Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Μετά την Audio Visual, άρχισε και η Odeon τις μαϊμουδιές?

H Odeon είναι από παλιά η χειρότερη.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Κάνω λάθος ή είδα ένα 1080i στο αρχείο? blue ray είναι αυτό?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.722
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Η ίδια, παλιά, δοκιμασμένη ιστορία που δίδαξε το Slumdog Millionaire, όπου το 1080p έγινε i, το 2,35:1 έγινε 1,78:1. Τότε είχε ανακαλυφθεί και η μετατροπή του απλού Dolby Digital σε DTS, έτσι, για να πουλάμε και μούρη με τις ικανότητές μας στη μαϊμουδιά!

Ρε ούστ!!!
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Βρε Νίκο, μήπως φταίει το νέο player που αγόρασες εχθές; :204:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Βρε Νίκο, μήπως φταίει το νέο player που αγόρασες εχθές; :204:
κ αλλο πηρε χαχαχαχαααα αυτο θα φταει οντως!!! (τα ιδια θα του πουν κ στην odeon περιμενε...)
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Αυτό που μου κάνει περισσότερη εντύπωση είναι ότι η παραγωγή της ταινίας είναι Sony/Universal, και το αμερικάνικο δισκάκι είναι τυπικό και εξαιρετικά ποιοτικό στα στάνταρ της εταιρείας.Αφού πολλές παραγωγές της στην ελλάδα της προωθεί η ίδια μέσω της Sony Hellas γιατί αυτό το πήρε η Odeon ; !! Τι καμώματα είναι αυτά ;;;
Τους πήρα τηλέφωνο κατά τις 11 το πρωί και μια ευγενέστατη κυρία, προφανώς τηλεφωνήτρια, με σύνδεσε με το τεχνικό τμήμα, και το τεχνικό τμήμα με σύνδεσε με Κάϊρο αφού επί 13 λεπτά έπαιζε μουσική στο ακουστικό και φυσικά κανείς δεν απαντούσε...
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...


Το ξέρω Γιάννη το έχω διαβάσει και έχω γράψει και εκεί.Απλά δεν περίμενα ότι μετά από τόσο κράξιμο συνεχίζουν τις ίδιες απαράδεκτες τακτικές, είναι το δεύτερο δισκάκι της ίδιας εταιρείας που βλέπω τέτοια μαϊμουδιά...ΩΧ ΩΧ έχω νοικιάσει και τα Black Swan και The Fighter και δεν τα έχω δεί ακόμα, λες να έχουν κάνει τα ίδια κι εκεί ;!!!!!!! για να τσεκάρω...
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Η μεγάλη πλάκα είναι ότι μόλις το έβαλα στο player (Dune Prime 3.0) φόρτωσε σε 3-5 δευτερόλεπτα και έπαθα πλάκα, αλλά και στα υπόλοιπα player το ίδιο έκανε, και λέω μέσα μου "μπράβο ταχύτητες !!!!! επιτέλους τα μπλέ δισκάκια αρχίζουν να φορτώνουν γρήγορα" που να το φανταστώ ότι έχουν κάνει τέτοιες μαϊμουδιές...Φυσικά είναι αυτονόητο ότι στον προβολέα απλά δεν βλέπεται το έργο είναι τόσο θολή και τόσο κομμένη η εικόνα που χάνεις πληροφορία και δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται !!!
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Σε λίγο δε θα χωράτε να κάτσετε. Στείλε μου ένα :116:
Αφού δεν βλέπεις :142: άμα βλέπεις ευχαρίστως να σου δώσω ένα :126:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Παιδιά και στο THE FIGHTER τα ίδια ακριβώς έχουν κάνει !!! Δεν βλέπεται το έργο 1080i/25 :141::141: σιχτίρ νούμερα !!!!!

Το BLACK SWAN είναι εντάξει, όπως πρέπει.
 

Μηνύματα
357
Reaction score
0
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Eιναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και δεν μπορω να καταλάβω τον λόγο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ποιο ειναι το κέρδος τους να αλλάζουν το κάδρο ή αντι για p να είναι i...

Mηπως τελικα ειναι ΤΟΣΟ ασχετοι που δεν εχουν ιδεα και τους στελνουν απ εξω προβληματικες κόπιες,τι να πω;;;!!!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Έχει μιά μικρή διαφορά στο κόστος...

Φυσικά το κάνουν εν γνώσει τους!
 

Μηνύματα
14.595
Reaction score
1.506
Re: Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Αφού δεν βλέπεις :142: άμα βλέπεις ευχαρίστως να σου δώσω ένα :126:

Δε βλέπω επειδή δεν έχω :138:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Δε βλέπω επειδή δεν έχω :138:
Να σου δώκω ένα LG τότε να μη βλέπεις έτσι κι αλλιώς :142::142: ...μόλις αποδεσμευτεί κάποιο απ' το δωμάτιο των παιδιών θα στο δώσω.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top