Λαμπάτος ολοκληρωμένος / Επιλογή - γνώμες - υποδείξεις

Μηνύματα
72
Reaction score
53
Χαιρετώ το forum,
Όπως λέει και ο τίτλος βρίσκομαι σε αναζήτηση ενός μεταχ/νου ολοκληρωμένου ενισχυτή λάμπας.
Η κατοχή/απόκτηση είναι καθαρά για λόγους "πειραματισμού", η/και μνήμες νεανικών ακουσμάτων...
Οι ενισχυτές που έχω βρεί σε τρέχουσες αγγελίες ειναι:
1. UNISON RESEARCH S6
2. MYSTERE IA11
3. TAC 34
4. PRIMALUNA PROLOGUE 2
5. ROGUE AUDIO CRONUS
6. AEOLOS TSAKIRIDIS
7. CAT IN A55T
8. AYON ORION

Όπως καταλάβατε η τιμή κινείται γύρω στο χιλιάρικο. .
Επιλογή - γνώμες - υποδείξεις επιθυμητό και καλοδεχούμενο ...(και σε πμ).
Ευχαριστώ , καλό Σ/Κ. Avsitekostas.
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
O Αιολος του τσακιριδη που τρεχει σε αγγελια ειναι μια καλη ευκαιρια βεβαια να θυμασαι οτι ειναι η εκδοση με τα 35 βατ( δεν μας εχεις πει τα ηχεια σου) δεν ειναι ο Αιολος ultra με τα 70 βατ.

Αλλη μια προταση ψαξε των θησεα των τσακιριδαιων μαζεψε χρηματα και παρτον καιν. δεν παιζει μεταχειρα ειναι ολοκληρομενος με phono stage με dac usb και εξοδο ακουστικων παιζει σε τριοδο η πεντοδο μπορεις να του βαλεις οτι λαμπα θελεις μεχρι ΚΤ 150 15 χρονια εγγυηση
20160615125642_tsakiridis_devices_theseus.jpeg
και ρυθμιζεις και μονος σου τα ρευματα ηρεμιας της λαμπας οπτικα ειναι κουκλος τον εχω και και τον θεωρω απο τα πιο τιμια μηχανακια!
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
O Αιολος του τσακιριδη που τρεχει σε αγγελια ειναι μια καλη ευκαιρια βεβαια να θυμασαι οτι ειναι η εκδοση με τα 35 βατ( δεν μας εχεις πει τα ηχεια σου) δεν ειναι ο Αιολος ultra με τα 70 βατ.

Αλλη μια προταση ψαξε των θησεα των τσακιριδαιων μαζεψε χρηματα και παρτον καιν. δεν παιζει μεταχειρα ειναι ολοκληρομενος με phono stage με dac usb και εξοδο ακουστικων παιζει σε τριοδο η πεντοδο μπορεις να του βαλεις οτι λαμπα θελεις μεχρι ΚΤ 150 15 χρονια εγγυηση View attachment 99079 και ρυθμιζεις και μονος σου τα ρευματα ηρεμιας της λαμπας οπτικα ειναι κουκλος τον εχω και και τον θεωρω απο τα πιο τιμια μηχανακια!
Μιας και τον εχω τον Τσακιριδη Αιολο μπορει με απλη αντικατασταση στις λαμπες (ΚΤ 150) να ανεβει μεχρι τα 70watt
 


T

Tadakis

Guest
Σε αυτό το μπατζετ και με αυτό το σκοπό μόνο Τσακιριδη. Φρόντισε μόνο να είναι εμπορικό το μοντέλο γιατί σίγουρα δεν θα μείνεις εκει. Καλός ο πειραματισμός αλλά θα σε κουράσει και θα θες να γλιτώσεις αργότερα.
 

Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
O Αιολος του τσακιριδη που τρεχει σε αγγελια ειναι μια καλη ευκαιρια βεβαια να θυμασαι οτι ειναι η εκδοση με τα 35 βατ( δεν μας εχεις πει τα ηχεια σου) δεν ειναι ο Αιολος ultra με τα 70 βατ.

Αλλη μια προταση ψαξε των θησεα των τσακιριδαιων μαζεψε χρηματα και παρτον καιν. δεν παιζει μεταχειρα ειναι ολοκληρομενος με phono stage με dac usb και εξοδο ακουστικων παιζει σε τριοδο η πεντοδο μπορεις να του βαλεις οτι λαμπα θελεις μεχρι ΚΤ 150 15 χρονια εγγυηση View attachment 99079 και ρυθμιζεις και μονος σου τα ρευματα ηρεμιας της λαμπας οπτικα ειναι κουκλος τον εχω και και τον θεωρω απο τα πιο τιμια μηχανακια!
Αυτός ο Θησέας που είναι όντως πολύ ωραίος,τον είχα ακούσει στην έκθεση,δεν έχει κάτω από 1000 ευρώ καινούριος; Η κάνω λάθος;
 

Μηνύματα
72
Reaction score
53
Ποιό ηχείο θα οδηγήσει?
Παράλειψη μου... τα ηχεία που υπάρχουν για την ώρα είναι τα usher 8571 berilium..
Γνωρίζω φυσικά την δυσκολία οδήγησης από λαμπατα ενισχυτικά (όπως και απο πολλά τρανζιστορατα) οπότε ακούω και γνώμες για κατάλληλα ηχεία (χώρος περίπου 40τμ)...
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Παράλειψη μου... τα ηχεία που υπάρχουν για την ώρα είναι τα usher 8571 berilium..
Γνωρίζω φυσικά την δυσκολία οδήγησης από λαμπατα ενισχυτικά (όπως και απο πολλά τρανζιστορατα) οπότε ακούω και γνώμες για κατάλληλα ηχεία (χώρος περίπου 40τμ)...
Με αυτά τα ηχεία ούτε κατά διάνοια αυτοί οι ενισχυτές που αναφέρεις...ψάχνεις για >100-150W 8Ω...τώρα αν ψάχνεσαι να αλλάξεις τα πάντα (ηχεία + ενισχυτή) ξεκίνα ορθολογικά. Πρώτα από τα ηχεία που κάνουν για το χώρο σου και μετά για τον κατάλληλο ενισχυτή που θα τα οδηγήσει..
 

T

Tadakis

Guest
Για το πειραματισμό, καλύτερα κάνε φίλους με λαμπάδα συστήματα. Σε αυτό το μπατζετ δε χωράει λαμπατος ενισχυτής να τα οδηγήσει. Θες αρκετές δεκάδες χιλιάδες ευρώ. Καλύτερα πειραματισου με σοβαρούς Solid state τελικούς ενισχυτές.
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
Αυτός ο Θησέας που είναι όντως πολύ ωραίος,τον είχα ακούσει στην έκθεση,δεν έχει κάτω από 1000 ευρώ καινούριος; Η κάνω λάθος;
Ειχε τον πρωτο χρονο μετα αλλαξε στο σκρουτζ ξεκιναει απο 1400
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
μα θες watt, καπου πηρε το ματι μου ενα παιδι που πουλαει 3 τεμαχια Τσακιριδης electra, σε τιμη τσαμπα!! Ειναι τερατακια που κουνανε οτι θες... ψαξτο!

Θα προτεινα τσακιριδη γιατι ειναι κυριολεκτικα διπλα σου οτι και να συμβει! Φοβερη εξυπηρετηση και πολυ προσιτα παιδια!
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.474
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top