Μίκτης για ραδιόφωνο στο ίντερνετ

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπερα, τον τελεταιο καιρο εχω ξεκινησει ενα ραδιοφωνο στο ιντερνετ και θελω να αναβαθμισω λιγο τον εξοπλισμο μου. Θέλω να αγοράσω εναν μίκτη για να μπορεσω να συνδεω μικροφωνα. Έπειτα θέλω να μπορω να εξαγω τον ηχο σε 3.5 mm για να μπορω να τα περναω στον υπολογιστη και μετα να streamαρω..

Μπορω με αυτον τον μικτη να κανω τετοιο πραγμα; Η εξαγωγη με προβληματιζει μονο...

http://www.skroutz.gr/s/421321/Konig-KN-DJMIXER10.html
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.613
Βεβαίως είναι κατάλληλος ο μείκτης, καθώς δέχεται δύο μικρόφωνα (σε καρφί balanced). Για την έξοδο θα χρειαστείς ένα καλώδιο από rca stereo σε στερεοφωνικό καρφί 1/8 της ίντσας.

 

Μηνύματα
282
Reaction score
19
αν και καθυστερημενα , απαντώ. Έχω τον ίδιο ακριβως και για την ίδια δουλεία . Έχει το έξεις θέμα. Διαβάζει κατ επιλογή τα μικρόφωνα. απ τα 6 -7 που του συνέδεσα καταφερα να πάρω ηχο μονο από τα 3 . Εκτός αυτού όμως εχει και πολύ υψηλή παραμόρφωση και φύσημα . Σε κακό μικρόφωνο ( της πλάκας ) κατάφερε να βελτιώσει τον ήχο του ενώ αντίθετα σε καλό επαγγελματικο πυκνωτικό , να τον καταστρέψει. Εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένος , βεβαία ειαι και το τι απαιτησεις έχεις
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Καλησπερα, τον τελεταιο καιρο εχω ξεκινησει ενα ραδιοφωνο στο ιντερνετ και θελω να αναβαθμισω λιγο τον εξοπλισμο μου. Θέλω να αγοράσω εναν μίκτη για να μπορεσω να συνδεω μικροφωνα. Έπειτα θέλω να μπορω να εξαγω τον ηχο σε 3.5 mm για να μπορω να τα περναω στον υπολογιστη και μετα να streamαρω..

Μπορω με αυτον τον μικτη να κανω τετοιο πραγμα; Η εξαγωγη με προβληματιζει μονο...

http://www.skroutz.gr/s/421321/Konig-KN-DJMIXER10.html
Προτίμησε κάτι ελαφρώς καλύτερο.
 

Μηνύματα
96
Reaction score
59
ενώ αντίθετα σε καλό επαγγελματικο πυκνωτικό , να τον καταστρέψει.
Τα πυκνωτικα χρειαζονται παροχη phantom power για να λειτουργησουν εκτος και εαν λειτουργουν με μπαταρια εντος του μικροφωνου γι αυτο το λογο.
 

Μηνύματα
96
Reaction score
59
Καλησπερα, τον τελεταιο καιρο εχω ξεκινησει ενα ραδιοφωνο στο ιντερνετ και θελω να αναβαθμισω λιγο τον εξοπλισμο μου. Θέλω να αγοράσω εναν μίκτη για να μπορεσω να συνδεω μικροφωνα. Έπειτα θέλω να μπορω να εξαγω τον ηχο σε 3.5 mm για να μπορω να τα περναω στον υπολογιστη και μετα να streamαρω..

Μπορω με αυτον τον μικτη να κανω τετοιο πραγμα; Η εξαγωγη με προβληματιζει μονο...

http://www.skroutz.gr/s/421321/Konig-KN-DJMIXER10.html
Εγω θα σου ελεγα να ρωτουσες καποιον που κανει ηδη αυτη δουλεια (εαν υπαρχει καποιος) ωστε να σου προτεινει κατι αξιολογο, αλλιως περνα απο ενα καταστημα και μιλα με καποιον πωλητη και πες του τι θες ωστε να βρεις κατι με σχετικη αξιοπιστια, γιατι τα περισσοτερα μηχανηματα του ''ειδους'' παραειναι κινεζικα και τα προβληματα παραμονευουν. Μπορει να δωσεις 10 ευρω παρα πανω απ οτι σε ενα e-shop αλλα αξιζει τον κοπο.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.302
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top