Μαλακό η σκληρό μπάσο;

Status
Not open for further replies.

Μηνύματα
7.252
Reaction score
11.794
Έτσι ξεκίνησε και η "φάση" με το Γιάνννη για να καταλήξει -μετά από 9.000 post-
πως τελικά "σπίτι δίχως Γιάννη, προκοπή δεν κάνει". Πάλι τα ίδια θα έχουμε; 😔

Αφήστε τους να "μετράν" με τα αφτιά... Όχι άλλο κάρβουνο άλλες μετρήσεις!
α) ο Γιάνννης ακόμα και αν δεν έχει ενσωματώσει subs στο σύστημά του, έχει μια σημαντική διαφορά με τον νηματοθέτη: ακόμα και εμπειρικά και αυτοσχεδιάζοντας, έχει "φροντίσει" τον χώρο του. Έχει προσπαθήσει να τιθασσεύσει τις ανακλάσεις του χώρου. Τηρεί και τιη συμμετρία, είναι ψαγμένος και ως προς τη θέση ακρόασης. Μάλιστα, αρνείται πεισματικά να τοποθετήσει τα ηχεία του κολλητά στον τοίχο, ενώ απο τα πλάγια είναι σχεδόν ελεύθερα αν θυμάμαι καλά.
β) Ο Γιάνννης έκανε τις μετρήσεις, είδε ότι πραγματικά έχει πρόβλημα, απλά σε συχνοτική περιοχή που δεν τον ενδιαφέρει, για εντάσεις που επίσης δεν τον ενδιαφέρουν και ακούγοντας είδη μουσικής που ΚΡΙΝΕΙ ότι δεν χρειάζονται τέτοιες παρεμβάσεις στο σύστημα.
γ) Ο Γιάνννης, έστω και αν είναι ξεροκέφαλος κατά τη γνώμη μου, έχει ένα σαφώς ευρύτερο γνωστικό πεδίο απο εμένα και τον νηματοθέτη ας πούμε, δηλαδή απο τον "αρχάριο".
δ) Αν είχαν γίνει μετρήσεις, τότε ο νηματοθέτης θα ήξερε τί τον πειράζει και ο τροποποιητής των ηχείων θα ήξερε που να στοχεύσει τη παρέμβαση. Και αν ακόμα ο νηματοθέτης δεν καταλάβαινε τί θα του έλεγαν οι μετρήσεις, θα καταλάβαινε μια χαρά ο τροποποιητής των ηχείων.
Αφήστε δε που οι μετρήσεις θα του ξεκαθάριζαν μια και καλή αν όντως υπάρχει πρόβλημα ή αν είναι στο μυαλό του.
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Έτσι ξεκίνησε και η "φάση" με το Γιάνννη για να καταλήξει -μετά από 9.000 post-
πως τελικά "σπίτι δίχως Γιάννη, προκοπή δεν κάνει". Πάλι τα ίδια θα έχουμε; 😔

Αφήστε τους να "μετράν" με τα αφτιά... Όχι άλλο κάρβουνο άλλες μετρήσεις!
Εξαρτάται από πόσα σκηνικά σκληρού ή μαλακού...ροκ αναμένεται να εκτυλιχθούν σε καθεμία περίπτωση...Εάν πάντως με τον όρο ΄΄σκληρό΄΄ εννοεί ο νηματοθέτης μπάσο όπως εκείνο του Ear που ταρακουνάει τα εντόσθια,τότε δεν θα τον έσωζε στον οικιακό του χώρο ούτε...το ΄΄Πράγμα΄΄ (από τους 4 Φανταστικούς).
 


meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
οταν ξεκινησα προχτες την αναζητηση λυσης στο προβλημα μου, ουτε ΚΑΝ μπορουσα να φανταστω αυτη την εξελιξη...και μαλιστα με την ανοχη της διευθυνσης...και των κανονισμων..
το οτι η τεχνολογια και το πληκτρολογιο δινει σε καποιους το δικαιωμα να καταπατουν ετσι απλα αξιοπρεπειες και να υποτιμουν την νοημοσυνη του νηματοθετη οπως ειπατε, αυτο με ξεπερναει...
οσοι προσπαθησατε να δωσετε λυση στο προβλημα μου, με κοσμιο τροπο σας χρωσταω υποχρεωση.
οσοι στειλατε π.μ ΕΠΙΣΗΣ

στους υπολοιπους θα πω.......απλα περαστικα σας!!!!
αποχωρω δεν εχω καμια θεση εδω μεσα συνομιλωντας σε επιπεδο κομικς.....
 



Μηνύματα
12.841
Reaction score
10.056
Έτσι ξεκίνησε και η "φάση" με το Γιάνννη για να καταλήξει -μετά από 9.000 post-
πως τελικά "σπίτι δίχως Γιάννη, προκοπή δεν κάνει". Πάλι τα ίδια θα έχουμε; 😔

Αφήστε τους να "μετράν" με τα αφτιά... Όχι άλλο κάρβουνο άλλες μετρήσεις!
Ε, άμα δεν έχουμε τέτοια, να το κλείσουμε, να πάμε αλλού.
οταν ξεκινησα προχτες την αναζητηση λυσης στο προβλημα μου, ουτε ΚΑΝ μπορουσα να φανταστω αυτη την εξελιξη...και μαλιστα με την ανοχη της διευθυνσης...και των κανονισμων..
το οτι η τεχνολογια και το πληκτρολογιο δινει σε καποιους το δικαιωμα να καταπατουν ετσι απλα αξιοπρεπειες και να υποτιμουν την νοημοσυνη του νηματοθετη οπως ειπατε, αυτο με ξεπερναει...
οσοι προσπαθησατε να δωσετε λυση στο προβλημα μου, με κοσμιο τροπο σας χρωσταω υποχρεωση.
οσοι στειλατε π.μ ΕΠΙΣΗΣ

στους υπολοιπους θα πω.......απλα περαστικα σας!!!!
αποχωρω δεν εχω καμια θεση εδω μεσα συνομιλωντας σε επιπεδο κομικς.....
Ποιά εξέλιξη; Μια χαρά το βλέπω το θέμα.
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.798
Reaction score
77.314
οταν ξεκινησα προχτες την αναζητηση λυσης στο προβλημα μου, ουτε ΚΑΝ μπορουσα να φανταστω αυτη την εξελιξη...και μαλιστα με την ανοχη της διευθυνσης...και των κανονισμων..
το οτι η τεχνολογια και το πληκτρολογιο δινει σε καποιους το δικαιωμα να καταπατουν ετσι απλα αξιοπρεπειες και να υποτιμουν την νοημοσυνη του νηματοθετη οπως ειπατε, αυτο με ξεπερναει...
οσοι προσπαθησατε να δωσετε λυση στο προβλημα μου, με κοσμιο τροπο σας χρωσταω υποχρεωση.
οσοι στειλατε π.μ ΕΠΙΣΗΣ

στους υπολοιπους θα πω.......απλα περαστικα σας!!!!
αποχωρω δεν εχω καμια θεση εδω μεσα συνομιλωντας σε επιπεδο κομικς.....
ποιος σε πείραξε πάλι?
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.527
Reaction score
37.716
το νημα εγινε ... μαλακο και σκληρο.... (κοντρα) μπατσο... αμεση δραση η "διευθυνση" να πουμε (πρεπει να λαμβανετε νοτιφικεισο οποιος αναφερει τη λεξη διευθυνση να σκαει αλερτ σε οποιον ειναι πιο κοντα στο πισι )... 🐒
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.798
Reaction score
77.314
το νημα εγινε ... μαλακο και σκληρο.... (κοντρα) μπατσο... αμεση δραση η "διευθυνση" να πουμε (πρεπει να λαμβανετε νοτιφικεισο οποιος αναφερει τη λεξη διευθυνση να σκαει αλερτ σε οποιον ειναι πιο κοντα στο πισι )... 🐒
τις ρουφιανιές τις δουλεύουμε και με πμ...
δεν είναι αποκλειστικό προνόμιο μόνο ορισμένων μελών;)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
η τεχνολογια και το πληκτρολογιο δινει σε καποιους το δικαιωμα να καταπατουν ετσι απλα αξιοπρεπειες και να υποτιμουν την νοημοσυνη του νηματοθετη οπως ειπατε, αυτο με ξεπερναει...

Κάνε μας τη χάρη και πάρε δρόμο.
Ασχολήθηκε τόσος κόσμος με το θέμα σου και σου υποτιμήσαμε την νοημοσύνη κιόλας?
Ο καθένας είναι υπεύθυνος για αυτά που γράφει και όχι για αυτά που καταλαβαίνεις.
Αντίο.
 

Status
Not open for further replies.

Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.169
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top