Μαλακό η σκληρό μπάσο;

Status
Not open for further replies.

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Είχατε δεν είχατε....
Απο 8 του μηνός πωλούνται. :roflmao:

το μόνο κακό που έχουν αυτά τα ηχεία είναι ότι δεν έχουμε γράφημα να δούμε πως παίζουν

4x 8ιντσα
αμαρτία να τα δίνεις8-)
 

meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
Είχατε δεν είχατε....
Απο 8 του μηνός πωλούνται. :roflmao:

Αυτό τώρα τι είναι;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Αυτό τώρα τι είναι;
ήρεμα meganers....μην το παίρνεις στραβά...εννοούσε ότι σε κάναμε να πουλήσεις τα ηχεία σου

είναι εσωτερικό αστείο εδώ στο σάιτ..:drinks:

βαλε τα κ εδώ αγγελια.
 


meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
Σίγουρα πάντως δεν σε ειρωνεύομαι.

Είναι inside joke.
Είμαι σίγουρος ότι όλοι κατάλαβαν, πλην απο σένα.
Ζήτω συγνώμη αλλά ναι ,είμαι λιγάκι προκατελλημενος μιας και άκουσα κάποια κουφέτα από κάποιους, που κάποιος άλλος ανέβασε αλλά ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Ζήτω συγνώμη αλλά ναι ,είμαι λιγάκι προκατελλημενος μιας και άκουσα κάποια κουφέτα από κάποιους, που κάποιος άλλος ανέβασε αλλά ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν.
καμία μαγεία ..
κ εγώ αν θελω να δημιουργησω θεμα από το πουθενά σου κάνω μοντάζ αυτά που είπες θα σε βγάζω να την λες στον Νταλιπη

κανένας δεν ειρωνεύεται κανέναν....κ αν η πλάκα ξεφύγει κ ενοχληθεί κάποιος εδώ είμαστε για να επαναφέρουμε τις ισορροπίες ;)
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
-
Ωραίος !
Γιά να τον έχεις -είχες 30 χρόνια , έ κατι καλό θα κάνει αυτό το εργαλείο ήχου .
Αν δεν σου κάνει πιά και υπάρχει ακόμα .....στείλε μου μαντάτο .
Δυστυχώς δεν σήκωνε τα νέα ηχεία μου και τον έχει πάρει συμφορουμίτης εδώ και πολλά χρόνια.
 

meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
Έχουμε και λέμε.

έκανα σχεδόν όσα είπατε κάποιοι καλοπροαίρετα αλλά ήμουν σίγουρος πιο θα είναι το αποτέλεσμα.
Και sub ενεργοποίησα και ρύθμισα από χτες, και κάλτσες έβαλα στο bass reflex και έξω τα τράβηξα αλλά τα έπαιξα και με ένα γουφερ.
Τελευταία αλλαγή, η τοποθέτηση των ηχείων μου στο δωμάτιο του γιου μου σε ένα χώρο 13τμ.
Δυστυχώς επιβεβαιώθηκα και το αποτέλεσμα δεν άλλαξε πουθενά σε σημείο να πεις ώπα εδώ είμαστε.

από την αρχή μίλησα για αρκετό αλλά μαλακό μπάσο.
Έτσι ακριβώς και στο μικρό δωμάτιο όπου έκατσα στα δυο μέτρα αλλά και διπλα σε ίδια απόσταση όπως στο σαλονι μου.
ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ .
Αρκετό μπάσο μεν ,μαλακό δε.
Σε επικοινωνία με τον φίλο μου κατασκευαστή (όπου με κράζει ) ισχυρίζεται πως όλα είναι ενταξει , έχεις τέλειο ήχο αλλά σου έχει μπει η ιδέα.
Άλλοι δίνουν ένα σκασμό λεφτά για να έχουν τέτοιο μπάσο ισχυρίζεται.

Ειλικρινα δεν ξέρω τι άλλο να πω η να γράψω ,αρχίζω να σκέπτομαι πως έχει δίκιο κάποιος πιο πίσω που είπε περι συμβιβασμού....
Ποτέ δεν είπα εχω κακά ηχεία, αντιθέτως παίζουν πλέον όνειρο μετά την παρέμβαση του Κου Σωκράτη στην Rois acoustics αλλά τα ήθελα με λίγο πιο σφιχτό μπάσο.
Ε....μάλλον δεν γίνεται , δεν θα τρελαθώ κιόλας.
Ας τελειώσουμε αυτήν την κουβέντα , ήδη εχω κουραστεί αρκετά με μετατροπές αγορές εδώ και πολύ καιρό , ίσως αν βρω σε μια καλή τιμή θα πάρω ένα δυνατό τελικό και τέλος.
Ευχαριστω Παρά πολύ όλους σας και τους μεν και τους δε....
 




Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Μικρόφωνο στη θέση ακρόασης, συνδεδεμένο σε υπολογιστή με το πρόγραμμα REW. Η έξοδος ήχου του υπολογιστή συνδεδεμένη στο ηχοσύστημα και μετρήσεις όλως των ειδών με το πρόγραμμα για να εντοπίσουμε το πρόβλημα.
Ο γιός να βοηθήσει, κάποιο λαπτοπ θα έχει.
 

meganers

Guest
Μηνύματα
93
Reaction score
32
Μικρόφωνο στη θέση ακρόασης, συνδεδεμένο σε υπολογιστή με το πρόγραμμα REW. Η έξοδος ήχου του υπολογιστή συνδεδεμένη στο ηχοσύστημα και μετρήσεις όλως των ειδών με το πρόγραμμα για να εντοπίσουμε το πρόβλημα.
Ο γιός να βοηθήσει, κάποιο λαπτοπ θα έχει.
Η αλήθεια είναι δεν ξέρω πως να γίνει μου φαίνεται κάπως βουνό η όλη διαδικασία
Θα το δω όμως υπάρχει κάποιος φίλος να ρωτήσω αν μπορεί να με βοηθησει
 



wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
100 ευρά θες για το μικρόφωνο και όρεξη να διαβάσεις και να ασχοληθείς...
Υπάρχει πολύ υλικό για διάβασμα εδώ και βιντεάκια στο youtube για να κάνεις τα πρώτα βήματα.
Αν δεν υπάρχει αυτή η όρεξη και ο χρόνος (κατανοητό, έχουμε και άλλα να κάνουμε...) το ξεχνάς και μένεις σε ότι αυτοματοποιημένο έχει ο AV σου (αν μείνεις μ' αυτόν ή όποιον θα έχεις...)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Σωστά τα λες, αλλά έτσι όπως γράφτηκε η διαδικασία θα νομίζει ο άνθρωπος ότι γενικά το concept είναι τσάμπα.
Ακόμα και υπολογιστής να υπάρχει, και διάθεση να υπάρχει, πρέπει να υπάρχει και ένα κατοστάρικο minimum.
Και αρκετός χρόνος.
 


Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Έχουμε και λέμε.

έκανα σχεδόν όσα είπατε κάποιοι καλοπροαίρετα αλλά ήμουν σίγουρος πιο θα είναι το αποτέλεσμα.
Και sub ενεργοποίησα και ρύθμισα από χτες, και κάλτσες έβαλα στο bass reflex και έξω τα τράβηξα αλλά τα έπαιξα και με ένα γουφερ.
Τελευταία αλλαγή, η τοποθέτηση των ηχείων μου στο δωμάτιο του γιου μου σε ένα χώρο 13τμ.
Δυστυχώς επιβεβαιώθηκα και το αποτέλεσμα δεν άλλαξε πουθενά σε σημείο να πεις ώπα εδώ είμαστε.

από την αρχή μίλησα για αρκετό αλλά μαλακό μπάσο.
Έτσι ακριβώς και στο μικρό δωμάτιο όπου έκατσα στα δυο μέτρα αλλά και διπλα σε ίδια απόσταση όπως στο σαλονι μου.
ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ .
Αρκετό μπάσο μεν ,μαλακό δε.
Σε επικοινωνία με τον φίλο μου κατασκευαστή (όπου με κράζει ) ισχυρίζεται πως όλα είναι ενταξει , έχεις τέλειο ήχο αλλά σου έχει μπει η ιδέα.
Άλλοι δίνουν ένα σκασμό λεφτά για να έχουν τέτοιο μπάσο ισχυρίζεται.

Ειλικρινα δεν ξέρω τι άλλο να πω η να γράψω ,αρχίζω να σκέπτομαι πως έχει δίκιο κάποιος πιο πίσω που είπε περι συμβιβασμού....
Ποτέ δεν είπα εχω κακά ηχεία, αντιθέτως παίζουν πλέον όνειρο μετά την παρέμβαση του Κου Σωκράτη στην Rois acoustics αλλά τα ήθελα με λίγο πιο σφιχτό μπάσο.
Ε....μάλλον δεν γίνεται , δεν θα τρελαθώ κιόλας.
Ας τελειώσουμε αυτήν την κουβέντα , ήδη εχω κουραστεί αρκετά με μετατροπές αγορές εδώ και πολύ καιρό , ίσως αν βρω σε μια καλή τιμή θα πάρω ένα δυνατό τελικό και τέλος.
Ευχαριστω Παρά πολύ όλους σας και τους μεν και τους δε....
Πάρε ένα δίσκο/CD δικό σου όπου έχει το "σφιχτό" μπάσο που ονειρεύεσαι και πήγαινε μια βόλτα σε διάφορα μαγαζιά ήχου και άκου διάφορα συστήματα. Έτσι για να δεις, αν αυτό το μπάσο που τελικά ψάχνεις, είναι εφικτό να αναπαραχθεί από κάποιο ηχείο/ηχοσύστημα. Γιατί υπάρχει η πιθανότητα να ακούς παντού τα ίδια σχεδόν!!!!!!!
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top