Μεγάλη διαδικτυακή συναυλία του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου-Κυριακή 13/12, 21.00

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
ανοίξτε νέο νήμα...να μην έχουμε μπερδέματα
Ο Πανελλήνιος Μουσικός Σύλλογος διοργανώνει μεγάλη διαδικτυακή συναυλία την Κυριακή 13 Δεκέμβρη στις 21:00. Ο Σύλλογος παίρνει ξεχωριστή πρωτοβουλία για τη διεξαγωγή αυτής της πολύ μεγάλης συναυλίας, προσαρμοσμένης «διαδικτυακά» λόγω των συνθηκών.

Η συναυλία θα αναμεταδοθεί διαδικτυακά, την Κυριακή, 13 Δεκεμβρίου, ώρα 21.00, στο κανάλι του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου στο YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCfnc0XV9WsYEmAu68477PlQ)

H βιντεοσκόπηση θα πραγματοποιηθεί στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών τηρώντας όλα τα απαιτούμενα μέτρα ασφάλειας. Συμμετέχουν και στηρίζουν αλφαβητικά οι:

Ανδρουλιδάκης Μανόλης
Αντωνοπούλου Ρίτα
Γλυκερία
Δεληβοριάς Φοίβος
Δρογώσης Στάθης
Ζουγανέλη Ελεωνόρα
Θηβαίος Χρήστος
Θωμαϊδης Κώστας
Ίκαρη Βιολέτα
Κανά Μελίνα
Κότσιρας Γιάννης
Λέκκας Βασίλης
Λιδάκης Μανώλης
Μακεδόνας Κώστας
Μητσιάς Μανώλης
Μουζουράκης Πάνος
Μουτσάτσου Αναστασία
Μπάμπαλη Ανδριάννα
Μπάσης Δημήτρης
Μποφίλιου Νατάσσα
Νέγκα Γιώτα
Νταλάρας Γιώργος
Παπακωνσταντίνου Βασίλης
Πασχαλίδης Μίλτος
Περίδης Ορφέας
Πορτοκάλογλου Νίκος
Σάττι Μαρίνα
Τριανταφυλλίδης Κώστας
Τσακνής Διονύσης
Φάμελλος Μανώλης
Φαραντούρη Μαρία

Επιμέλεια ορχήστρας: Παπαζαχαριάκης Γιάννης

Ευχαριστούμε από την καρδιά μας τους δεκάδες συναδέλφους τραγουδιστές και μουσικούς για τη συμμετοχή τους, όλους τους τεχνικούς και υπόλοιπους εργαζόμενους. Ευχαριστούμε το Μέγαρο Μουσικής Αθηνών για την παραχώρηση της Αίθουσας Α. Τριάντη και τη βοήθεια στην παραγωγή. Ευχαριστούμε την Ε.Ρ.Τ για την κάλυψη της βιντεοσκόπησης της συναυλίας και τη χορηγία επικοινωνίας.

Περισσότερα εδώ.
 



Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Πληρώνουν τα κορόΐδα...
Νίκο, νομίζω ότι αυτό θα έπρεπε να μπει στο διπλανό νήμα, με τα σχόλια.

Όμως, πάλι εσύ διαλέγεις, ως διαχειριστής που είσαι.

Τώρα, μιας και σχολίασες την ανάρτηση, αν θέλεις την απάντησή μου σ' αυτό, μπορώ να την γράψω εδώ, ή δίπλα.
Πες μου και θα το κάνω.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Το ότι έγινε split το θέμα , δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να σχολιάσουμε.
Αλλιώς ας γινόταν μια κλειδωμένη ανακοίνωση.
 




Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Μιας και εγώ άνοιξα το θέμα, αισθάνομαι υποχρεωμένος να ανακοινώσω τα νεότερα, σχετικά με τη μετάδοση.

Η συναυλία - σε πρώτη φάση - θα μεταδοθεί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο από την πλατφόρμα του www.estage.gr. Για την παρακολούθησή της από ΜΙΑ και ΜΟΝΗ συσκευή απαιτείται αγορά (ηλεκτρονικού) εισιτηρίου, που μπορεί να πραγματοποιηθεί μετά την εγγραφή και τη δημιουργία λογαριασμού στην πλατφόρμα. Οι τιμές είναι 3, 5 και 10 ευρώ για την ενίσχυση της προσπάθειας του συλλόγου. Για την παρακολούθηση δεν υπάρχει καμιά διαφορά μεταξύ τους, απλά αυτός που θα αγοράσει εισιτήριο αποφασίζει ο ίδιος με ποιο ποσό θα συμμετάσχει στην εν λόγω προσπάθεια.

Με την αγορά του εισιτηρίου θα υπάρξει πρόσβαση στο βίντεο της συναυλίας μέχρι και 15-12-2020, ώρα 09.00 μ.μ.

Πληροφορίες στην ιστοσελίδα του eStage.gr.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.555
Reaction score
37.821
ελπιζω τα οποια εσοδα να διατεθουν για τους μουσικους και τεχνικους και αλλους εργαζομενους, και οχι τους τραγουδιστες.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
ελπιζω τα οποια εσοδα να διατεθουν για τους μουσικους και τεχνικους, και οχι τους τραγουδιστες.
Για το Ταμείο Αλληλεγγύης του συλλόγου, λέει η ανακοίνωση. Συγκεκριμένα, ούτε για τους μουσικούς ούτε για τους τεχνικούς.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.555
Reaction score
37.821
Για το Ταμείο Αλληλεγγύης του συλλόγου, λέει η ανακοίνωση. Συγκεκριμένα, ούτε για τους μουσικούς ούτε για τους τεχνικούς.
ναι σωστα τους ευχαριστουν απο καρδιας.. 🐒
ενδιαφερον παντως εχει αλλα αυτη η χωρα εχει αυτοκαταδικαστει στα μουσικα εδω και πολλες δεκαετιες https://pmu.gr/
 
Last edited:

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
ναι σωστα τους ευχαριστουν απο καρδιας.. 🐒
Ε, μη με βάζεις τώρα να απαντάω (ή να απολογούμαι) εγώ εκ μέρους του ΠΜΣ. Νομίζω ότι μια απευθείας επικοινωνία μαζί τους (έχουν ιστοσελίδα, που μάλλον θα έχει και link για επαφή), θα μπορούσε να προσφέρει μιαν απάντηση.

Πάντως, από ότι ξέρω, τόσο οι μουσικοί (οι οργανοπαίχτες, δηλαδή), αλλά και κάποιοι από τους τεχνικούς (πρέπει να) είναι μέλη του συλλόγου. Οπότε, λογικά το Ταμείο Αλληλεγύης γι' αυτούς (ή και γι' αυτούς) πρέπει να λειτουργεί. Για το πώς λειτουργεί, μάλλον πρέπει να ρωτήσεις τους ίδιους.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.555
Reaction score
37.821
το μονο που θα μπορουσα να τους ρωτησω ειναι γιατι δεν παιζουν πανκ.. 8-)
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Καλα τα λενε στην σελιδα.Αν επαιζαν ροκ και hip hop θα το εδινα το 10ευρω για στηριξη.Για αυτο το ..μεσοαστικο εντεχνο δεν δινω ουτε τριευρο :D
 



Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Για όσους τη «χάσαμε«
Έτσι κι αλλιώς, η ΕΡΤ ήταν αυτή που κάλυπτε τη βιντεοσκόπηση, άρα εκ των πραγμάτων το υλικό ήταν και δικό της.
Πάντως, η συναυλία ήταν εξαιρετική, αν και έλειπε η "πινελιά" του κοινού.

Και εξακολουθεί να είναι διαθέσιμη προς παρακολούθηση ακόμα και τώρα (μέχρι πότε δεν ξέρω), αν κάποιος αποφασίσει να πληρώσει το 3ευρω στο eStage.gr.
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Έτσι κι αλλιώς, η ΕΡΤ ήταν αυτή που κάλυπτε τη βιντεοσκόπηση, άρα εκ των πραγμάτων το υλικό ήταν και δικό της.
Πάντως, η συναυλία ήταν εξαιρετική, αν και έλειπε η "πινελιά" του κοινού.

Και εξακολουθεί να είναι διαθέσιμη προς παρακολούθηση ακόμα και τώρα (μέχρι πότε δεν ξέρω), αν κάποιος αποφασίσει να πληρώσει το 3ευρω στο eStage.gr.
Παναγιώτη,έγραψες στο άλλο νήμα Τη διευκρινηση της σελίδιας τους: «Με την αγορά του εισιτηρίου θα υπάρξει πρόσβαση στο βίντεο της συναυλίας μέχρι και 15-12-2020, ώρα 09.00 μ.μ.»

Δεν μου ταιριάζουν οι χρονικοι περιορισμοί που επιβάλλουν.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλημέρα και πάλι
Προφανώς, το όριο των δύο ημερών που θέτει η πλατφόρμα του eStage.gr για τον αγοραστή του εισιτηρίου, που ξεκίνησε από τις 13 του μήνα (την πρώτη μέρα μετάδοσης της συναυλίας, δηλαδή) πρέπει να ισχύει για οποιονδήποτε άλλον, που θα αγοράσει εισιτήριο από εδώ και μετά. Έτσι τουλάχιστον το καταλαβαίνω εγώ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.575
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top