Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Γεια χαρα παλικαρια μενουμε ελλαδα φετος το καλοκαιρι οπως κ για πολλα καλοκαιρια ακομα!!! Που θα βρουμε καλυτερα?? Φτηνοτερα μπορει καλυτερα το συζηταμε.... :119:

Φετος ειπαμε να πρωτοτυπησουμε και αντι για Σκιαθο να δοκιμασουμε κατι διαφορετικο.... Ειπαμε να παμε Σκοπελο!! :105:

Πανω κατω απ οτι εχω ακουσει ειναι παρομοια με Σκιαθο απλα εχει λιγοτερο τζετζελε. Επειδη ξερω υπαρχουν αρκετοι γνωστες του νησιου αν εχετε την ευγενη καλοσυνη για βομβαρδιστε με αρχικα για το που να μεινω (κ σαν περιοχη, αν εχετε μεινει κ τιποτα ωραια δωματια τωρα αμα δεχονται κ σκυλακια ακομα καλυτερα) κ που να παω να βρεξω το κορμι. Επεισης θελω να ξερω ποιος κ που κανει το καλυτερο γυρο κοτοπουλο μιας μερα παρα μενα σαβουριαζω τα διπιττα χαχαχαχαααα!!!

5 μερες λεμε κ για να μη χαλασουμε τη συνταγη μετα θα περασουμε κ ενα 3ημερο στη Σκιαθο για να μη μας λειψει!!

Για παμε να δουμε τι θα δουμε!!!!! :111:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Για τα βαπόρια και τα δρομολόγια θα δείς εδώ.

www.openseas.gr

Λέγαμε κι εμείς για Σποράδες φέτος αλλά με τις βενζίνες και τα εισητήρια 4 άτομα δεν...Σαλαμύκονο θα πάμε :142:
 

Μηνύματα
7.188
Reaction score
1.168
Πήγα με τους γονείς μου το καλοκαίρι του 86 και με θηλυκή συντροφιά το Σεπτέμβρη του 08. Από την πρώτη φορά όπως καταλαβαίνεις δε θυμάμαι πολλά πράγματα. Από τη δεύτερη πάλι...

Πανέμορφο νησί. Υπέροχη φύση,απίστευτο πράσινο μέχρι την ακρογιαλιά, καθαρά νερά, από τις πιο όμορφες χώρες του Αιγαίου, και σε συνδυασμό με οικονομικές σχετικά τιμές και μια λιγότερο τουριστική προσέγγιση. Τουλάχιστον σε σχέση με τη Σκιάθο. Μέναμε (νομίζω) στην Πάνορμο, και κάναμε κανένα 20λεπτό για τη χώρα. Καλή θάλασσα εκεί και αρκετές ακόμη όμορφες παραλίες, αλλά αυτό που για μένα ήταν παράδεισος ήταν ο Αγνώντας. Μικρό λιμανάκι, βότσαλο, κρυστάλλινο νερό, άραγμα στην παραλία κάτω από ένα τεράστιο πλάτανο, και στο τέλος τσιμπολόι στην ψαροταβέρνα δίπλα... Θα μπορούσα να μείνω εκεί...

Πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ

http://www.skopelosweb.gr/greek/info.html
 


Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Πηγα πρόπερσι. Ίσως το ωραιότερο νησί που έχω πάει!
 

Μηνύματα
301
Reaction score
0
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

28 Ιουλιου θα ειμαι κι εγω Σκοπελο...περιμενω εντυπωσεις....
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
65
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

65,50 ευρω το απλο εισητηριο μετ επιστροφης για ενα ατομο απο βολο σκοπελο και πισω? Ειναι με τα καλα τους?

Μηπως ξερετε και το κτελ ποσο εχει απο θεσσαλονικη για βολο να τρελλαθουμε τελειως?
 

Μηνύματα
7.188
Reaction score
1.168
Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

65,50 ευρω το απλο εισητηριο μετ επιστροφης για ενα ατομο απο βολο σκοπελο και πισω? Ειναι με τα καλα τους?

Μηπως ξερετε και το κτελ ποσο εχει απο θεσσαλονικη για βολο να τρελλαθουμε τελειως?
Άουτςςςς!! Δε θα είναι και ένα 40ρι πάνε - έλα το ΚΤΕΛ; Εγώ πάντως είχα πάει με Agoudimos Ferries με καμπίνα από Θεσσαλονίκη, και γύρισα με το "γρήγορο" Βόλο, και αν θυμάμαι καλά μου είχε βγει κάπου στο 90ρι. Πρέπει να έχουν ξεφύγει φέτος τα ακτοπλοϊκά, και για Πάρο που θα πάνε κάτι φίλοι άκουσα τρελές τιμές της τάξης του 100 ευρώ το άτομο πάνε - έλα
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

...Εγώ πάντως είχα πάει με Agoudimos Ferries...
Πάει ο καπτα Μάκης, ο κιμπάρης :142: έσκασε κάτι φέσια τρελλά του πήρανε τα βαπόρια οι τράπεζες και την έκανε μόνιμα για Ελβετία με τη φαμίλια του...

Από 25 Ιουνίου πάντως πέφτουν λίγο οι τιμές στα ακτοπλοϊκά λόγω της κατάργησης των τελών υπέρ τρίτων...τους πήρε κάτι χρόνια αλλά το καταλάβανε.
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
65
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Από 25 Ιουνίου πάντως πέφτουν λίγο οι τιμές στα ακτοπλοϊκά λόγω της κατάργησης των τελών υπέρ τρίτων...τους πήρε κάτι χρόνια αλλά το καταλάβανε.
Εισαι σιγουρος γι αυτο? Γιατι καποιος στο ραδιοφωνο, ελεγε, οτι η γραμμη ηγουμενιτσα κερκυρα περισυ κοστιζε 8Ε, μολις ξεκινησε η κουβεντα για καταργηση των φορων υπερ τριτων (πριν κανα 7μηνο) πηγε στα 9Ε, λιγο πριν την καταργηση και την εικαζομενη μειωση του 10% (δηλαδη πριν κανα μηνα) πηγε το εισητηριο 10Ε και τωρα με τη μειωμενη τιμη πωλειται 9,5Ε...

...που ειπαμε πηγε ο Μακης ο κιμπαρης ο καραβοκυρης και γιατι....?
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

http://www.tovima.gr/finance/finance-news/article/?aid=290706
Κρατικοδίαιτοι και θαλασσοδάνεια στους 'φίλους'. Μετά αναρωτιέστε 'πού πήγαν τα λεφτά'...
Ο εν λόγω πάντως μένει στο Λουγκάνο πλέον.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Εισαι σιγουρος γι αυτο? Γιατι καποιος στο ραδιοφωνο, ελεγε, οτι η γραμμη ηγουμενιτσα κερκυρα περισυ κοστιζε 8Ε, μολις ξεκινησε η κουβεντα για καταργηση των φορων υπερ τριτων (πριν κανα 7μηνο) πηγε στα 9Ε, λιγο πριν την καταργηση και την εικαζομενη μειωση του 10% (δηλαδη πριν κανα μηνα) πηγε το εισητηριο 10Ε και τωρα με τη μειωμενη τιμη πωλειται 9,5Ε...

...που ειπαμε πηγε ο Μακης ο κιμπαρης ο καραβοκυρης και γιατι....?
΄
Σίγουρος είμαι, στο χώρο της ναυτιλίας κινούμαι, μπορεί να καταργήθηκαν τα τέλη υπέρ τρίτων, αλλά αυξήθηκε λίγο ο επίναυλος του πετρελαίου :126:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Πρέπει να έχουν ξεφύγει φέτος τα ακτοπλοϊκά, και για Πάρο που θα πάνε κάτι φίλοι άκουσα τρελές τιμές της τάξης του 100 ευρώ το άτομο πάνε - έλα
Με συμβατικό βαπόρι είναι 30 ευρώ κατάστρωμα και 35 η αριθμημένη θέση για Πάρο.Τις ίδιες τιμές δίνουν και οι δύο ακτοπλοϊκές της γραμμής.Στα ταχύπλοα ξεφεύγουν οι τιμές Νότη.Επίσης καμμία εταιρεία δεν έχει ανακοινώσει ακόμα δρομολόγια από Θεσσαλονίκη για Κυκλάδες, έτσι για ενημέρωση.
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Λοιπόν στη παραλία του Αγνωντα υπάρχει μία ψαροταβέρνα μπροστα στη θάλασσα που λέγεται κοράλι, την έχει ένας που λέγεται Πάντος. θέα που δεν θα τη πιστεύεις, πραγματικά παράδεισος, όπως και φάι από γαύρο κολυμπητό μέχρι αστακό ζωντανό!!!

http://www.skopelosweb.gr/korali/korali.html

Τις τελευταίες μέρες των διακοπών πήγαινα συνέχεια εκεί μετά το μπάνιο.

Οπως και δήποτε - MUST!!!
 


Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

η ταβερνα καταχωρηθηκε!!! το κακο με αυτα που βλεπω ειναι οτι δε προκειται να περασει ο καιρος γρηγορα για να παμε εκει αλλα δε βαριεσαι......

Σκιαθο πριν καμμια 10ρια χρονια πηγαμε να συμπαρασταθουμε στη κουνιαδα που εκανε τη πρακτικη της σε ενα απτα ξενοδοχεια. Μιλαμε οταν ειδαμε τις παραλιες απο τοτε καθε καλοκαιρι εκει παμε!! Τι νερα ειναι αυτα αλλο πραμα!!! Κ στο Σκοπελο μια απο τα ιδια πρεπει να ειναι οποτε βουρ κ ο θεος μαζι μας!! Τιποτα ερημικες παραλιες γνωριζουμε αλλα να μην εχουν κοτρονια?? Ερημικες πλεον εννοω να μη μαζευουν τη σαρα κ τη μαρα οχι να θελεις τη βοηθεια της ΝΑΣΑ για να τις εντοπισεις χαχαχααααααα
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

΄
Σίγουρος είμαι, στο χώρο της ναυτιλίας κινούμαι, μπορεί να καταργήθηκαν τα τέλη υπέρ τρίτων, αλλά αυξήθηκε λίγο ο επίναυλος του πετρελαίου :126:
Ελααααα ρε καπταν Madpax δωσε δωσε τις γνωσεις σου αχαχαχαχαααα παλικαρι μου!!!! Γιαυτο εισαι συνεχεια αξυριστος ε τωρα μας τα βγαζεις στη φορα!!! :116::116:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα

Ελααααα ρε καπταν Madpax δωσε δωσε τις γνωσεις σου αχαχαχαχαααα παλικαρι μου!!!! Γιαυτο εισαι συνεχεια αξυριστος ε τωρα μας τα βγαζεις στη φορα!!! :116::116:
Απόψε πάλι σκεφτικός είναι ο γέρο ναυτικός.

 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Τιποτα ερημικες παραλιες γνωριζουμε αλλα να μην εχουν κοτρονια??
Γιατί μωρή λουμπίνα ; Φοβάσαι μην αρπάξει κανένα κοτρώνι το αίσθημα και σε κυνηγάει ; :142:

Κανόνισε να σε πετύχω σε τίποτα φάσεις σαν το παρακάτω βίντεο κλιπ...γκρικ λόβερ με τρίχα για πουλόβερ :142::204:

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
7.188
Reaction score
1.168
Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Λοιπόν στη παραλία του Αγνωντα υπάρχει μία ψαροταβέρνα μπροστα στη θάλασσα που λέγεται κοράλι, την έχει ένας που λέγεται Πάντος. θέα που δεν θα τη πιστεύεις, πραγματικά παράδεισος, όπως και φάι από γαύρο κολυμπητό μέχρι αστακό ζωντανό!!!

http://www.skopelosweb.gr/korali/korali.html

Τις τελευταίες μέρες των διακοπών πήγαινα συνέχεια εκεί μετά το μπάνιο.

Οπως και δήποτε - MUST!!!
Όπως ξαναείπα, ζούσα άνετα εκεί!!



 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top