Μια Τυχαια Συζητηση...

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
-Ιελα Μητσο
-Καλως τον κουμπαρο
-Τι κανεις ωρε?
-Μια χαρα Μητρο μου.Πως...και μας θυμηθηκες?
-Να...ξερεις...
-Μιλα μωρη, τι φοβασαι?
-Σκεφτομουν ολα οσα ειχες πει παλια στο χειμαδιο και..να...θελω να σου πω πως ειχες δικιο.
-Σε ευχαριστω Μητρο.
-Και...
-Λεγε πια μ'εσκασες
-Η αληθεια ειναι πως θελω ναρθω για δουλεια στο δικο σου κοπαδι.Το αλλο παει κατα..ξερεις τωρα.
-Και τι με ρωτας?Ελα, οι πορτες ανοιχτες ειναι.
-Ναι...αλλα ξερεις...ο Καταπατητης μου εχει υποσχεθει πως θα κρατησω την θεση πουχα.
-Θεση που σου εδωσα εγω αν δεν κανω λαθος, ετσι δεν ειναι Μητρο μου?
-Ναι, ναι δεν λεω...αλλα θελω μια υποσχεση Μητσο και ερχομαι
-Ακουω..
-Θαρθω αλλα θαχω την θεση που ειχα στο παλιο κοπαδι.
-Οχι!
-Τι?πως?οχι?
-Οχι κουμπαρε!
-Μα προτιμας τους νιους απο εμας τους εμπειρους?
-Ναι κουμπαρε!Τους προτιμω
-Μα εμεις...που ειμασταν χρονια μαζι, που περασαμε δυσκολους καιρους, που...
-Οχι κουμπαρε!Γιατι εσεις ακριβψς που μοιραστηκατε δυσκολες στιγμες θαπρεπε να εχετε καταλαβει απο την αρχη.
-Ναι αλλα ειπες...πως θα ξεχασεις.
-Εχω ηδη ξεχασει.Αλλο τονα και αλλο ταλλο.Δεν εχω πια εμπιστοσυνη.Χιλιες φορες τους νιους.Τους βλεπεις πως τρεχουν και φροντιζουν και αυγατιζουν το κοπαδι?
-Ε , ναι
-Ειναι σαν και εσας στις μερες της νιοτης σας.Πριν κολλησετε στις θεσουλες σας και νομισετε πως ολος ο κοσμος γυρνα γυρω σας
-Μα τοτε θα γινουν και αυτοι ετσι.
-Δεν θα γινουν!Γιατι τωρα ξερω!
-Δεν θες να το σκεφτεις λιγο ρε συ Μητσο?
-Οχι Μητρο μου.Οποιος θελει να ερθει ερχεται ελευθερα, οποιος θελει θεσουλα πολεμα για να την αποκτησει.Οποιος θελει να την κρατησει καθεται εκει που ειναι.
Απλα πραγματα


[scroll]Πολλαπλασιαστε επι δυο και ειστε εκει...[/scroll]

Οπως παντα η οποιαδηποτε σχεση με προσωπα η γεγονοτα μονο συμπτωματικη μπορει να ειναι.Καλο θα ηταν ομως τα "προσωπα η γεγονοτα" να ειναι ενημερα σχετικα με τις προθεσεις του...Μητσου :mrgreen:
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Πάρα πολύ έξυπνο και πολύ αστείο Ανδρέα....
Μόνο που δεν γέλασα καθόλου γιατί ακριβώς τα ίδια, τις ίδιες τακτικές και πρακτικές τις έχω ξαναδεί χιλιάδες φορές σε άλλο χώρο αλλά, δυστυχώς, σχεδόν πάντα απ το ίδιο άτομο.
Αυτά τα «υποθετικά σενάρια», τις «τυχαίες συζητήσεις» τα «μου τηλεφωνήσαν και μου είπανε...» και τα «κάπου πήγα κάποιον είδα κάτι μούπε να σας πώ αλλά δεν μπορώ να σας το πώ γιατί υποσχέθηκα να μην το πώ...αλλά ιδιαιτέρως θα σας το πώ ..» , ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που αποσκοπούν και τι προσπαθείς να κάνεις , εκτός απ το να προσβάλεις τη νοημοσύνη μας. :x .
 


Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Κουμπάρος εκτός από γάμο και βαφτίσια στη κυπριακή ονομάζομε και όλους τους γνωστούς που μπορεί να έχουμε ξεχάσει το όνομα τους.

Κάτι τέτοιο φαντάζομε συμβαίνει και στην Κρήτη. :mrgreen:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Mπαμπη, ποτε δεν εκρυψα την εκτιμηση και την συμπαθεια προς το προσωπο σου.
Δεν προκειται λοιπον να απαντησω ουτε με προσβολες ουτε με εικασιες.

Απλα ,ηθελα να ρωτησω που ειδες τα υποθετικα σεναρια?

Δεν σου κρυβω πως το σκεφτηκα παρα πολυ πριν την εκδοση του "αστειου" αυτου κειμενου.
Απο την στιγμη που δεν αναφερω ονοματα-και ουτε αφηνω υπονοουμενα ακριβως οπως ειχα κανει και σε μια αλλη περιπτωση που ολοι εσπευσαν να με διαψευσουν-δεν ειδα κανενα λογο γιατι να μην γινει.
Το ειδα σαν χρεος τιμης σε καποιους εδω μεσα.

Εαν δεν σε πειθω φιλε,δικαιωμα σου.
Η κατηγορια προσβαλης της νοημοσυνης σου ομως ειναι προσβολη της ιδιας μου της υποστασης.

Νομιζω πως θα επρεπε να το ειχες σκεφτει καλυτερα...
Την στιγμη μαλιστα που δεν ξερεις αλλα υποθετεις

Εαν το μηνυμα μου η μερος αυτου σε προσβαλει ειμαι ετοιμος να ανακαλεσω η και να διαγραψω.

Τα συναισθηματα μου προς συγκεκριμενα ατομα παραμενουν αναλλοιοτα οτι και εαν εχει γινει,οσα και εαν εχουν μεσολαβησει :wink:
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Ανδρέα, ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ και ουδόλως μ ενδιαφέρει αν ανέφερες ή όχι ονόματα.
Το πρόβλημά μου δεν είναι τα ονόματα. Αν κάποιοι θέλουν να πάρουν «καρέκλες» και διαπραγματεύονται με το Avsite δικαίωμά τους. Κι αν δεν έχω πέσει έξω στους υπολογισμούς μου, και στο άλλο «κοπάδι» το συγκεκριμένο άτομο για την καρέκλα ενδιαφέρεται.
Αυτή όμως η «τυχαία συζήτηση» δεν είχε σαν σκοπό να μας πείς τί έκανε ο κουμπάρος αλλά οτι «...Το αλλο παει κατα..ξερεις τωρα». Οι διαχειριστές του «άλλου κοπαδιού» φεύγουν ομαδικά και ζητάνε «πολιτικό άσυλο» στο Avsite!

Μην ξεχνάς οτι πάρα πολλά «πρόβατα» απο το «άλλο κοπάδι» βοσκάνε κι εδώ. Μάλιστα θα έλεγα οτι είναι η βάση αυτού του κοπαδιού.
Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι παράτησαν το άλλο ή οτι ξέχασαν τα χιλιάδες μηνύματα, τις ατέλειωτες ώρες και κυρίως τα πάρα πολλά πράγματα που έμαθαν εκεί.
Υπάρχουν κάποιοι που σε αντίθεση μ εσένα και ίσως κάποιους άλλους δεν θα χαρούν καθόλου αν δεν υπάρχει μετά απο 6 μήνες! Υπάρχουν κάποιοι που το πονάνε αυτό το «κοπάδι» καθώς και τους φίλους που απέκτησαν εκεί μέσα.

Αυτά λοιπόν τα «πρόβατα», ένα εκ των οποίων κι εγώ, ενώ θα μπορούσαν και είχαν διάθεση για πολύ πιο ενεργητική συμμετοχή εδώ μέσα, δεν το κάνουν γιατί σχεδόν κάθε μέρα διαβάζουν κι απο μια μπηχτή ή μια ειρωνεία εδώ μέσα που τους χαλάει όλη τη διάθεση, και κατά κύριο λόγο απο σένα Ανδρέα κι αυτό είναι που με πειράζει, εν αντιθέσει με τα παιδιά, τους moderators, που είναι άψογοι.
Προσπάθησε να καταλάβεις οτι το Avforum είναι τα μέλη του κι όχι κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο.

Επειδή καταλαβαινόμαστε, για μένα το θέμα κλείνει εδώ
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Ενας απο τους λογους που σε παω ειναι διοτι παντα σκεπτεσαι φωναχτα.
Εγω αντιθετως δεν ειμαι ετσι. :(

Σημερα καποιος μου μιλουσε για πολλη ωρα για τα βασανα του.Οσο και εαν προσπαθησα να συμπασχω στο τελος κουραστηκα.
Ετσι προσπαθω να αποφυγω να σας κουρασω με τα δικα μου βασανα.
Εχετε ακουσει τις εκδοχες σας, τις καταπιατε, βγαλατε τα συμπερασματα σας.
Ωραια λοιπον, ποιος ο λογος να προσπαθω να πεισω για το αντιθετο?
Ελπιζω ομως φιλε να μην βρεθεις ποτε στην θεση του κερατα και του δαρμενου συγχρονως,
Ξαφνικα δεν δημιουργησες!
Ξαφνικα δεν εδωσες δραχμη :lol: :lol: (ποιος ηλιθιος πιστευει τετοιες μαλθακιες)
Ξαφνικα εφυγες και τους παρατησες!

Ε,καπου πρεπει να σταματησει το αστειο.Πολυ δεν τραβηξε?
Εκει που πραγματικα υποβιβαζονται νοημοσυνες δεν μιλαει κανεις? :?:

Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι παράτησαν το άλλο ή οτι ξέχασαν τα χιλιάδες μηνύματα, τις ατέλειωτες ώρες και κυρίως τα πάρα πολλά πράγματα που έμαθαν εκεί.
Υπάρχουν κάποιοι που σε αντίθεση μ εσένα και ίσως κάποιους άλλους δεν θα χαρούν καθόλου αν δεν υπάρχει μετά απο 6 μήνες! Υπάρχουν κάποιοι που το πονάνε αυτό το «κοπάδι» καθώς και τους φίλους που απέκτησαν εκεί μέσα.
Εδω κανεις λαθος!
Εδω εχεις δικαιο!

Κανεις λαθος αν νομιζεις πως ξεχασα η δεν ποναω .Και μην βρεις πατημα για να πεις τιποτα διοτι ειλικρινα δεν θα το ηθελα.Και τον χειροτερο αλητη να εχεις για υιο παντα θα τον αγαπας.
Ομως ειμαι κολλημενος στον τοιχο και η αναγκη να αποδειξω ειναι επιτακτικη.
Οπως και η αναγκη δημιουργιας.
Το σπιτι μου-στα δικα μου ματια οχι στα δικα σας-με εδιωξε και επρεπε να κτισω νεο.Εδω ειναι η νεα μου οικογενεια.

Εχεις δικαιο.Δεν επρεπε ποτε να γραψω για τους 6 μηνες.Αλλο εννοουσα αλλο εγινε κατανοητο.Ομως δεν συντρεχει κανενας λογος αναφορας στο εξαμηνο σημερα καθως απεσυρα ολες τις σχετικες κοινητοποιησεις μου πριν δυο εβδομαδες.Αν και μου προδικασαν το αποτελεσμα , αποφασισα πως δεν υπηρχε λογος να συνεχισω.Ειναι η πρωτη φορα που το αναφερω σε οποιονδηποτε, ας γινει δημοσια λοιπον.
Παρ'ολα αυτα αναγνωριζω τα λαθη μου και αισθανομαι την αναγκη να απολογηθω σε οσους προσεβληθησαν με την αναφορα μου αυτη.
Συγγνωμη παιδια

Δεν εχω τιποτα αλλο να πω και ο καθενας μπορει να πιστεψει οτι θελει.
Ειμαι πολυ απασχολημενος με το να κτιζω θεμελια.
Αλλοι τρωνε απο τα ετοιμα...
Ισως οι δικες μου επιλογες να μην ειναι οι σωστες, ισως και να εκανα πολλα λαθη.
Ο χρονος ειναι αδυσωπητος κριτης ομως Μπαμπη και κανεις δεν γλυτωνει.

Εισαι πολυ τυχερος διοτι αυτη ηταν μια-εκ βαθους καρδιας-εξομολογηση,πραγμα που δεν θα δεις συχνα απο εμενα :D
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Παναγιωτη, μπορεις να εκθεσεις τις οποιες αποψεις σου διχως να προσβαλεις.
Δεν θα ηταν καλυτερα ετσι?
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΤΙ ΘΥΜΙΖΕΙ.Γιαυτο Αντρικο σταματησε το νομιζω πως θα ειναι καλυτερα.Ο ΠΑΝ.ΚΡΟΚΟΣ πιστευω οτι ηθελε να μαλακωσει την ατμοσφαιρα με αστειο που απλως δεν πετυχε[highlight=red][/highlight]
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Να κανουμε μια ''συμφωνια'' να μην ξανα ασχοληθουμε με φαντασματα του παρελθοντος?
Περασμενα ναι
ξεχασμενα οχι
ξεπερασμενα ναι
γραμμενα ναι (τα μελλοντικα)
Δεν ειναι αναγκη να χαλιομαστε
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Εχετε δικαιο, δεν επρεπε να αναφερω τιποτα.
Μονο που...πονανε οι ψευτιες και δεν μπορω να τις χωνεψω :(

Με τον Μπαμπη λυσαμε μια παρεξηγηση οποτε νομιζω πως δεν υπαρχει θεμα και με τον Παναγιωτη ανταλλαξαμε καμμια 10αρια πμ και του υποσχεθηκα πως δεν θα ξανααναφερθω.

Παμε παλι απο την αρχη ωραια και καλα :)

Και...sorry :!:
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Ετσι κι αλλιως Αντρεα για σενα Μεγαλη Παρασκευη ειναι αυριο μετα τα αποτελεσματα του champions leaque
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Θεωρώ ότι το θέμα που ξεκίνησε ο Αντρέας, έχει λήξει εδώ και πολύ καιρό για όλους μας!

Θέλω (-ουμε) το Avsite να παραμείνει «καθαρό» και το νέο ήθος και τρόπος γραφής να μας ξεχωρίσει από ό,τι άλλο υπάρχει στην αγορά και τον αέρα!

Παρακαλώ και τον Αντρέα (που είναι προφανές πως καταλαβαίνω την πικρία του αλλά και τον προβληματισμό του) αλλά και όλους τους φίλους εδώ μέσα να μην ταλαιπωρούν εαυτούς και αλλήλους με αναφορές τύπου: «μου είπαν, θα μου πουν, κάποιοι άλλοι έκαναν αυτό, κάποιοι άλλοι θα κάνουν το άλλο, εμείς ήμαστε έτσι ενώ οι άλλοι αλλιώς κ.ο.κ»

Εύχομαι αυτό το post και βέβαια οι απαντήσεις, να είναι το τελευταίο για το ζήτημα!
(εκτός και αν συμβεί κάτι πολύ συνταρακτικό!)

Σε τελική ανάλυση, το ποιόν καθενός εδώ μέσα κρίνεται χειροπιαστά και όχι δια της μεταβατικής ιδιότητας!
Πόσο μάλλον με την λογική της εις άτοπον απαγωγής.

Τα γραπτά μας, ο λόγος μας και η αξιοπιστία μας θα κριθούν από όλους όσο περνά ο καιρός.
Ας αφήσουμε τον χρόνο λοιπόν να ξεκαθαρίσει από μόνος του το τοπίο!

Οι αναγνώστες και οι φίλοι, έχουν και την νόηση αλλά και την κρίση να καταλάβουν.
ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!
ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΑΒΗΞΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ (ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!)


Και όπως λένε στο χωριό μου: «το πολύ το κύριε ελέησον, το βαριέται κι ο παπάς»
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.693
Μηνύματα
2.870.122
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top