Μικρή κομπακτ για το δρόμο

Μηνύματα
320
Reaction score
17
Χαίρεται χαίρεται.
είμαι ένας ευτυχής κάτοχος μιας μιρορλες τον τελευταίο καιρό και χαίρομαι πολυ τη φωτογραφία.

Θα ήθελα τώρα να έχω επιπρόσθετα, μια μικρότερη φωτογραφική πάντα πάνω μου στα καθημερινά μου ταξίδια (να χωρά σε τσέπη μπουφάν). Δεν διαθέτω δυστυχώς τα χρήματα άνω των 300 ευρώ για να πάρω αυτές τις γλυκές μηχανές κόμπακτ που μπορεί να διαθέτετε.

Η ιδέα μου ήταν να βρω σημερινά μοντέλα της τάξης των 150-250 ευρώ (δεν με νοιάζει το ζουμ) με τίμια προσπάθεια χαμηλού θορύβου στα 800/1600 iso. Ίσως να μπορέσω στο ebay να βρω χαμηλές τιμές ελαφριά μεταχειρισμένων τέτοιων μοντέλων.

Τι ιδέες έχετε;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
τελικα σε ποια μηχανη κατεληξες? δε μας ειπες...

εντυπωσεις κλπ κλπ?

σου φαινεται μεγαλη για να την εχεις πανω σου?
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.112
Reaction score
30.056
Απάντηση: Μικρή κομπακτ για το δρόμο

Κόμπακτ με 150 ευρώ και καλό iso800 δεν νομίζω να υπάρχει.
Μπορείς να κοιτάξεις για καμια Canon S90 ή για καμια Panasonic LX3 μεταχειρισμένες, νομίζω γύρω στα 200 βρίσκονται. Σίγουρα το 800 τους είναι ικανοποιητικό.
 

Μηνύματα
320
Reaction score
17
τελικα σε ποια μηχανη κατεληξες? δε μας ειπες...

εντυπωσεις κλπ κλπ?

σου φαινεται μεγαλη για να την εχεις πανω σου?
Sony nex-f3 .. μηχανάρα!!! Βασικά είναι μεγαλούτσικη. Υπόσχομαι νεο θρεντ το Σαββατοκύριακο όπου θα γράψω αναλυτικά μου σχόλια!
 

Μηνύματα
320
Reaction score
17
Re: Απάντηση: Μικρή κομπακτ για το δρόμο

Κόμπακτ με 150 ευρώ και καλό iso800 δεν νομίζω να υπάρχει.
Μπορείς να κοιτάξεις για καμια Canon S90 ή για καμια Panasonic LX3 μεταχειρισμένες, νομίζω γύρω στα 200 βρίσκονται. Σίγουρα το 800 τους είναι ικανοποιητικό.
Για κάτι τέτοιο σκεφτόμουνα.... θα περιμένω για μια μεταχειρισμένη σε καλούτσικη τιμή. Συνήθως οι μεταχειρισμένες που είδα πέφτουνε μέχρι και 100 ευρώ από την αξία αγοράς τους!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top