Μπαμπά αγοράσαμε βινύλια. Μπορείς να μας φτιάξεις το πικάπ?


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
...δε μου ζητησε ποτε δανεικα ουτε δισκους και να μην τους επεστρεψε, μια αξιοπρεπεια την εχουμε ως οικογενεια. :king::smoke:
Δεκέμβριε?
έχεις και μαιμουδίτσο? :p
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Δεκέμβριε?
έχεις και μαιμουδίτσο? :p
... λες? και να εμφανιστει απο το πουθενα και να ζητησει μεριδιο απο τους δισκους ? 🐒
απο "δυναστειας", "σχετο αστειας" θα γινει..ελπιζω να τα εχω τιναξει και να μη βλεπω..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
... λες? και να εμφανιστει απο το πουθενα και να ζητησει μεριδιο απο τους δισκους ? 🐒
μπίτια άκουγε άκουγε και ο Βλάσσης στα νιάτα του...μην βλέπεις τη σημερινή χαιενδική εικόνα
τεκνάς ήταν :lolsign:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.. προτιμω το μυστηριο της Σιγμοειδης Νεμεσις που τον περιβαλει .. :smoke:
εχω την υποψια δηλαδη, οτι ετσι θελει να πιστευετε, αλλα αμα δεν το πιστεψετε δεν θα φτασετε και στην οποια αληθεια , καθοτι, ως ανωτερω, Νεμεσις ειναι γνωριζει τι κανει και γιατι το κανει.. 🐒
 
Last edited:


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
94.000
@VLASSIS-S Για πες, σε τι μουσικά μονοπάτια κινήθηκαν οι αγορές των θυγατέρων;
Έχει χαθεί απ' το μεσημέρι!

Μάλλον κάνει ακόμη δοκιμές καλωδίων ρεύματος!
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Δεν περιμενα τετοια ανταποκριση και το αφησα στην τυχη του. Δεν ξερω ουτε ενα συγκροτημα απο αυτα που αγορασαν τα δισκακια. Εγω μπιτακια παντως δεν ακουγα ποτε. Ουτε ελληνικα. Και τα κοριτσια κατι πανκιες κατι γκαραζιες κατι γκοθικ ακουνε.
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
σε κλασικά κομμάτια φαντάζομαι :p:laugh:
Ρε, εγώ έχω αγαθό σκοπό, δεν είμαι τέντιμπόης σαν εσένα! :tongue:
Δεν περιμενα τετοια ανταποκριση και το αφησα στην τυχη του. Δεν ξερω ουτε ενα συγκροτημα απο αυτα που αγορασαν τα δισκακια. Εγω μπιτακια παντως δεν ακουγα ποτε. Ουτε ελληνικα. Και τα κοριτσια κατι πανκιες κατι γκαραζιες κατι γκοθικ ακουνε.
Για ρώτα και μάθε τα συγκροτήματα. Αν συμπέσουν κάποια γούστα, μπορεί να έρθει να τις βρει LP εκ νήσου Κύπρου ορμώμενο!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Ρε, εγώ έχω αγαθό σκοπό, δεν είμαι τέντιμπόης σαν εσένα! :tongue:

Για ρώτα και μάθε τα συγκροτήματα. Αν συμπέσουν κάποια γούστα, μπορεί να έρθει να τις βρει LP εκ νήσου Κύπρου ορμώμενο!
δε σε χρειαζόμαστε φιλαράκ...έχουμε τη Ρόζι μας εμείς :p :roflmao:
 




Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Μπράβο!
Δυο απορίες μόνο:
1) Το τραπέζι πως και δεν διαλύθηκε; (Αν η βάση του πικάπ που βλέπω είναι από μάρμαρο ή γρανίτη )
2) Αυτός ο Αλιάετος στην γωνία έχει όντως το μπάσο που λέγανε κάποια τεστ σε ελληνικά περιοδικά;
Κίμωνα καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να καταχραστώ την φιλοξενία στο νήμα του @VLASSIS-S ο οποίος βγήκε να πει την χαρά του ή τον πόνο του (δεν έχω καταλήξει) και ανέφερα και τον δικό μου…

Κάποια στιγμή θα παρουσιάσω το office system αλλά θα σου απαντήσω μετά χαράς στις δυο απορίες σου.

Το τραπέζι το έχω ενισχύσει με μεγάλες εσωτερικές γωνίες για να μην έρθω ένα πρωί και είναι όλα στο πάτωμα, σκόνη και θρύψαλα…
Η βάση του πικάπ είναι από πράσινο μάρμαρο Τήνου και πρέπει να είναι πάνω από 25 κιλά.
Ο Cary CAD 280SA V12 είναι στα 40 κιλά και ο Θησέας 18 κιλά συν τα ψιλά…

Για τα Firebird της Haliaetus θα σου πω ότι τα έπαιζα με τον Θησέα και ήταν εκεί χωρίς να φαίνεται δημιουργώντας μια εξαιρετική στερεοφωνική εικόνα και ήμουν ευχαριστημένος…

Όταν έβαλα στο παιχνίδι το SHD της miniDSP (συνεπαρμένος κυριολεκτικά από τις αναλύσεις του @Bhutia για αυτό το μαγικό μηχανάκι ) και για τελικό τον Cary V12 και τα έπαιξα ίδωμεν τὸ φῶς τὸ ἀληθινό (ο Ψαραετός πέταξε πολύ ψηλά) γέμισε το γραφείο με καλλιτέχνες και τα όργανα τους, δυναμικά… μια απίστευτη αίσθηση ότι είσαι μέσα στην ορχήστρα, όποια και να είναι αυτή και ότι και σχεδόν να παίζει… και μπάσο, μπάσο από μια καμπίνα 8 λίτρων…δυνατό με ταχύτητα και λεπτομέρεια και χωρίς προσθαφαιρέσεις σε χρώματα

Όμως στον χώρο υπάρχει άλλη μια καταπληκτική υλοποίηση από τα χέρια του δικού μας (εάν μου επιτραπεί η έκφραση) του @PeterMeni με την όποια ταξιδεύω καθημερινά και θα μιλήσω για αυτήν όταν παρουσιάσω τα στολίδια μου.
IMG_4472.jpg
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top