Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Το facebook στα καλά καθούμενα εκεί που ήμουν κανονικά συνδεδεμένη με πέταξε έξω με αποσύνδεση, κι όταν προσπάθησα να ξανασυνδεθώ δεν δεχόταν τα στοιχεία μου απαντώντας ότι το όνομα είναι... ψεύτικο :121:. Έκανα 3-4 απόπειρες, όλες αποτυχημένες, έκανα και restart τον υπολογιστή, κι αυτό εκεί, τα δικά του. Σε άλλο προφίλ (άλλου ατόμου) που μου έδωσε το pwd και δοκίμασα, μπαίνω κανονικά από τον ίδιο υπολογιστή. Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση, δηλαδή πώς μπορώ να επαναφέρω το λογαριασμό μου; Το θέμα μου είναι κυρίως το ότι έχω κάποιες συμμετοχές σε σελίδες που δεν θέλω να χαθούν αν αναγκαστώ να κάνω νέο λογαριασμό...
 


Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Re: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Όχι. Επιχείρησα και να αλλάξω τον κωδικό πρόσβασης, μου ήρθε ένα μήνυμα με έναν κωδικό επαλήθευσης, τον οποίο εισάγω εκεί που τον ζητάει και μου τον βγάζει κι αυτόν λανθασμένο...
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Re: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Δεν πάμε καλά... έφτασα σε ένα σημείο που ζητάει επαλήθευση ονόματος, έβαλα το όνομα χρήστη μου, και μου βγάζει αυτό:

"Ανεβάστε το αντίγραφο ενός δημόσιου πιστοποιητικού της ταυτότητάς σας (με φωτογραφία), ώστε να βεβαιωθούμε ότι αυτός ο λογαριασμός είναι όντως δικός σας. Μάθετε γιατί χρειαζόμαστε αντίγραφο της ταυτότητάς σας, καθώς και για τα είδη ταυτότητας που δεχόμαστε. "

Ξανά: Δεν πάμε καλά...
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Για δες λίγο το pm που σου έστειλα Μαρία.
Δεν ήθελα να βάλω τη διεύθυνσή σου εδώ.
Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό που σου γράφω...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μαράκι ,εγω σε βλέπω κανονικά στο fb.
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Bγάζει το 12 , δεν ξέρω γιατί.
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μαράκι ,εγω σε βλέπω κανονικά στο fb.
Κι εγω "με βλέπω" από ξένο λογαριασμό Νίκο... να συνδεθώ δεν μπορώ!

Το 12 το έβγαζε εδώ και καμιά δεκαριά μέρες, είχα λάβει ειδοποίηση, αλλά ο λογαριασμός δούλευε κανονικά...
 


Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Re: Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Ο λογαριασμός του φίλου μου στο Facebook είναι μπλοκαρισμένος ή απενεργοποιημένος.
Αν ο φίλος σας είναι απενεργοποιημένος, πρέπει να υποβάλλει ένσταση απευθείας από το δικό του email σύνδεσης. Προτρέψτε τον φίλο σας να δει την ενότητα Απενεργοποίηση στο "Κέντρο βοήθειας", για λεπτομερείς οδηγίες.

Δυστυχώς, το Facebook δεν μπορεί να αποκαλύψει σε κανέναν πληροφορίες που αφορούν σε έναν λογαριασμό, παρά μόνο αν πρόκειται για τον κάτοχο του λογαριασμού. Το Facebook δεν θα προβεί σε καμία ενέργεια για ενστάσεις που αποστέλλονται για λογαριασμό φίλων.


https://www.facebook.com/help/blockedordisabled
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Re: Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μαρία, νομίζω είσαι εδώ:


Όταν προσπαθώ να αλλάξω κωδικό πρόσβασης από τον σχετικό σύνδεσμο, εμφανίζεται σφάλμα (ότι ο σύνδεσμος δεν είναι έγκυρος).
Αντιγράψτε και επικολλήστε στη γραμμή διεύθυνσης ολόκληρο το σύνδεσμο που λάβατε. Κάποιοι πάροχοι email σπάνε το σύνδεσμο σε πάνω από μία γραμμή. Γι' αυτό, φροντίστε να αντιγράψετε ολόκληρο το σύνδεσμο. Αν εξακολουθείτε να αντιμετωπίζετε προβλήματα, ανατρέξτε στην ενότητα Προβλήματα σύνδεσης του Κέντρου βοήθειας.


δεν είναι μπλοκαρισμένος ο λογαριασμός σου
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Για να το δω κι αυτό... ευχαριστώ πολύ πάντως και τους δυο σας!
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Λοιπόν, τα νεότερα για να ξέρετε κι εσείς να μη σας τύχει (γιατί εγώ έχω φρικάρει):

Επειδή δεν υπήρχε ούτε μία περίπτωση στο εκατομμύριο να τους στείλω την ταυτότητά μου, είπα να πάει να πνιγεί ο λογαριασμός κι έκανα ένα νέο. Όλα καλά, άνοιξε, φρέσκο-φρέσκο προφίλ, κι άρχισα να κάνω αιτήματα φιλίας σε λίγους φίλους με τους οποίους θέλω να κρατήσω επαφή. Είπα όμως η καψερή να τους στείλω παράλληλα κι ένα μήνυμα inbox για να μη μπερδευτούν με το νέο αίτημα από ένα άτομο που είναι ήδη στη λίστα επαφών τους. Αποτέλεσμα; Το fb ειδε ότι στέλνω πολλά μηνύματα το ένα μετά το άλλο (καμιά δεκαπενταριά ήταν), τα θεώρησε spam, και μου μπλόκαρε... κι αυτόν το λογαριασμό... "για να μην αποστέλλονται ανεπιθύμητα μηνύματα"!!! και ξέρετε τι μου ζήτησε για να τον ξεμπλοκάρει; ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ! για να στείλει κωδικό απεμπλοκής με SMS...

Έτσι που πάει σε λίγο θα μας ζητήσουν να περνάμε κι από κει μια βόλτα να μας πάρουν μερικά βιομετρικά στοιχεία. Αν δεν ξεμπλοκαριστεί κι αυτός ο λογαριασμός χωρίς φυσικά να τους στείλω τίποτα, bye-bye fb, να μου λείπει το βύσσινο. Τόσα χρόνια πώς ζούσαμε χωρίς αυτό. Άιντε...
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μαρία, μήπως έμαθαν τι ψήφισες και σου έκαναν έξωση; :114:
 

Μηνύματα
18.936
Reaction score
13.309
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Λοιπόν, τα νεότερα για να ξέρετε κι εσείς να μη σας τύχει (γιατί εγώ έχω φρικάρει):

Επειδή δεν υπήρχε ούτε μία περίπτωση στο εκατομμύριο να τους στείλω την ταυτότητά μου, είπα να πάει να πνιγεί ο λογαριασμός κι έκανα ένα νέο. Όλα καλά, άνοιξε, φρέσκο-φρέσκο προφίλ, κι άρχισα να κάνω αιτήματα φιλίας σε λίγους φίλους με τους οποίους θέλω να κρατήσω επαφή. Είπα όμως η καψερή να τους στείλω παράλληλα κι ένα μήνυμα inbox για να μη μπερδευτούν με το νέο αίτημα από ένα άτομο που είναι ήδη στη λίστα επαφών τους. Αποτέλεσμα; Το fb ειδε ότι στέλνω πολλά μηνύματα το ένα μετά το άλλο (καμιά δεκαπενταριά ήταν), τα θεώρησε spam, και μου μπλόκαρε... κι αυτόν το λογαριασμό... "για να μην αποστέλλονται ανεπιθύμητα μηνύματα"!!! και ξέρετε τι μου ζήτησε για να τον ξεμπλοκάρει; ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ! για να στείλει κωδικό απεμπλοκής με SMS...

Έτσι που πάει σε λίγο θα μας ζητήσουν να περνάμε κι από κει μια βόλτα να μας πάρουν μερικά βιομετρικά στοιχεία. Αν δεν ξεμπλοκαριστεί κι αυτός ο λογαριασμός χωρίς φυσικά να τους στείλω τίποτα, bye-bye fb, να μου λείπει το βύσσινο. Τόσα χρόνια πώς ζούσαμε χωρίς αυτό. Άιντε...
Κάτι τέτοια διαβάζω και το FB το έχω στη black list! Ούτε απέξω δεν περνάω! :116:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Συγνώμη Μαρία αλλά θα το γράψω χύμα, πρώτα καταφέρνουν να σας κάνουν εξαρτημένους από μια μαλακία και μετά αρχίζουν να ζητούν στοιχεία ταυτότητας και τηλέφωνα που θα δώσετε οι ίδιοι, νομίζω ότι αρχίζει να ξεκαθαρίζει ο λόγος ύπαρξης.
Προσωπικά το θεωρώ χαμένο χρόνο αλλά και μέρος κατάθεσης προσωπικών δεδομένων που δεν ξέρεις ποιος τα διαχειρίζεται και που τα χρησιμοποιεί.....
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Συγνώμη Μαρία αλλά θα το γράψω χύμα, πρώτα καταφέρνουν να σας κάνουν εξαρτημένους από μια μαλακία και μετά αρχίζουν να ζητούν στοιχεία ταυτότητας και τηλέφωνα που θα δώσετε οι ίδιοι, νομίζω ότι αρχίζει να ξεκαθαρίζει ο λόγος ύπαρξης.
Προσωπικά το θεωρώ χαμένο χρόνο αλλά και μέρος κατάθεσης προσωπικών δεδομένων που δεν ξέρεις ποιος τα διαχειρίζεται και που τα χρησιμοποιεί.....
Κανένα πρόβλημα, τις απόψεις σου συμμερίζομαι κι εγώ. Κι ούτε τη φάτσα μου και το πού πάω και τι κάνω ανέβαζα, ούτε τίποτα. Όπως ανέφερα και παραπάνω, ο κύριος λόγος που με ενόχλησε η ανωμαλία είναι ότι συμμετείχα σε κάποιες ομάδες ειδικής θεματολογίας (όχι "ειδικού ενδιαφέροντος" :142:) κι είχα εκεί ένα ιστορικό.

Μαρία, μήπως έμαθαν τι ψήφισες και σου έκαναν έξωση; :114:
Βρε λες γι' αυτό να μου έκοψαν την πρόσβαση σύριζα; :143:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
94.000
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Βρε λες γι' αυτό να μου έκοψαν την πρόσβαση σύριζα; :143:
:405:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top