Μπούστινγκ ενός λάπτοπ Toshiba Satellite L875-S7208

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Δεν χρειάζεται κάποια διαμόρφωση. Εγκαταστήστε το Acronis στον τρέχοντα δίσκο, έχοντας και τον 250άρη ήδη συνδεδεμένο, και από την επιλογή Tools, αν θυμάμαι καλά, πατήστε Clone disk. Αφού βεβαιωθείτε πως ο source disk είναι ο 128άρης, αφήστε το Acronis να τα κάνει όλα αυτόματα. Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας, σβήστε τον υπολογιστή, αποσυνδέστε τον 128άρη και μπουτάρετε το σύστημα από τον νέο δίσκο. Ακολούθως, απεγκαταστήστε το Acronis (αφού δεν χρειάζεται, πλέον).

Σημείωση: 128άρης δίσκος συστήματος με χρήση γραφείου και τα αρχεία σε άλλον δίσκο, με μόνον 5GB ελεύθερα, δεν είναι φυσιολογικός. Κάτι συμβαίνει. Αυτό βεβαίως δεν είναι λόγος για να μην προχωρήσετε στην αναβάθμιση...
Δυστυχώς έδωσα το πρωί την εντολή βτης διαγραφής το πρωί και θα διαρκέσει, λέει, άλλες 8 ώρες!
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
Οκτώ ώρες είναι πολύ μακρό χρονικό διάστημα. Πώς είναι συνδεδεμένοι οι δίσκοι;
 

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Οκτώ ώρες είναι πολύ μακρό χρονικό διάστημα. Πώς είναι συνδεδεμένοι οι δίσκοι;
Ο καινούργιος σε θήκη και με usb στον υπολογιστή.
 

Μηνύματα
29.245
Reaction score
23.285
Αν τα win10 εγκαταστάθηκαν με αναβάθμιση online τότε έχουν κρατηθεί στον 128αρι και τα προηγούμενα win.
...ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΔΙΣΚΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
 


Μηνύματα
206
Reaction score
94
Τέλος πάντων, τελείωσε η διαδικασία;
Την σταμάτησα εγώ και αφού έκανα επανεκκίνηση, έδωσα την εντολή της κλωνοποίησης. Φαίνεται να τη δέχτηκε, όμως ακόμη δεν μου έβγαλε ένδειξη για τον χρόνο που θα χρειαστεί η διαδικασία.

Edit: μου βγάζει χρόνο 3 ώρες.
 

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Η αντιγραφή ολοκληρώθηκε πολύ νωρίτερα από το αναμενόμενο και απομένει να κάνω τη μεταμόσχευση. Αυτή μου φαίνεται πιο σύνθετη από ό,τι στο λάπτοπ, καθώς ο δίσκος πρέπει να μπεί σε έναν αντάπτορα που βρίσκεται ο τρέχων, και να συνδεθεί, καθώς βλέπω, με κάποια καλωδίωση. Θα μελετήσω πρώτα κανένα βίντεο στο YouTube και μετά θα το επιχειρήσω. Μήπως έχει κανείς κάποια σχετική συμβουλή; Ευχαριστώ!
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
Αυτό είναι το εύκολο κομμάτι του εγχειρήματος. Αποσυνδέεις, βγάζεις, βάζεις, συνδέεις, έτοιμος.
 

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Αυτό είναι το εύκολο κομμάτι του εγχειρήματος. Αποσυνδέεις, βγάζεις, βάζεις, συνδέεις, έτοιμος.
Τελικά είχατε δίκιο. Ήταν πιο απλό από όσο φανταζόμουν. Πριν λίγο άλλαξα τον δίσκο και λειτουργούν όλα κατ' ευχήν. Σας ευχαριστώ ακόμη μια φορά εγκαρδίως, εσάς και τους άλλους συμφορουμίτες, που με βοηθήσατε ακόμη μια φορά!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.502
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top