Νέα οθόνη βιντεο προβολής

Μηνύματα
247
Reaction score
245
Καλημέρα σας,

Εν οψη ανακαινισης του σπιτιου μου τους επομενους μήνες δυστυχως κάποια πραγματα πρεπει να αλλαξουν.
Και λέω δυστυχως γιατι αυτο περιλαμβανει καποια κομμάτια απο το home cinema μου.

Αυτη τη στιγμή διαθέτω μια σταθερή οθόνη elite screen 130'' με custom masking που εχω φτιαξει ο ιδιος. καταπληκτική, αν μπορουσα να βρω τροπο να τη βαλω στο νεο χωρο θα το εκανα. δυστυχως δε χωραει και η γυναικα δε συμβιβαζεται με αυτο το τεραστιο πραγμα μεσα στο νεο σαλονι.

Οποτε παμε αναγκαστικα σε ηλεκτρική με προεντατηρες, χωνευτή σε γυψοσανιδα.

Επειδη θα υπαρχει και τηλεοραση στο νεο setup και θα μειωθει η αποσταση προβολης κατα 1 μετρο πλεον θα κινηθω στις 120'' 16/9.

Ενας πολυ καλος φίλος μου προτεινε τις δυο παρακατω οθονες για να καλυψω αυτη την αναγκη.

VIVIDSTORM Slimline ALR 120
CELEXON ALR M120


ο προβολεας μου προς το παρον ειναι dlp αλλα λογω καποιων ετων χρησης, στο κοντινο μελλον θα αναβαθμιστει με καποιον JVC.

Πως βλεπετε τις δυο παραπανω προτασεις οθονών ?
(αν υπαρχει καποια προσωπικη εμπειρια, θα εκτιμουσα ιδιαιτερα μια γνωμη)
Είναι αξιοπιστες σας εταιρίες καθως δε τις γνωριζω ?
(επειδη θα χωνευθει στη γυψοσανιδα, μην εχω ολη την ωρα θεματα με μοτερ κτλ)

Αν υπαρχει καποια αλλη προταση ?

Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ότι και να αγοράσεις πρέπει να είναι επισκέψιμο ,από εκεί και πέρα όλα χαλάνε ακομη και τα ποιο ακριβα...
Δεν είναι κάτι πολύπλοκο από ένα μοτέρ ,να μη σου πω ότι μπορεί τα ίδια να χρησιμοποιούν και οι επώνυμες ,αλλά δεν το ξέρω...
Θεωρω λαχείο είναι η στραβή...
Οι προτάσεις του φίλου ειναι μια χαρά .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Είσαι και άτυχος. Πριν ένα μήνα και κάτι η Celexon είχε 899€.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Μάλλον έχει στοκ. Στην τοπική αγορά όσο υπήρχε στοκ (υποθέτω), η τιμή ήταν στα 899€.
Πλέον πλησιάζει τα 1500€.

Αν θέλεις αυτή την οθόνη πράξε άμεσα.
 

Μηνύματα
247
Reaction score
245
παιδια ευχαριστω πολυ για το Info, εχω καταλαβει οτι καπου στο 1,5κ θα κοστισει..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top