Νέα Zidoo Z9S & Z10


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Θα περιμένω τα αποτελέσματα. Έχω το Χ-10.

Απ' ότι διάβασα, θα συνεχίσει να μην έχει προεγκατεστημένη την εφαρμογή για το Netflix, και δε θα συμπεριλαμβάνεται στα επίσημα players της. Αυτό σημαίνει ότι δε θα παίζει με την τελευταία εφαρμογή, θα πρέπει να εγκαταστήσει ο χρήστης κάποια παλαιότερη, την οποία θα πρεπει, μετα απο επικοινωνία, να του την στειλει η Νetflix. Δε θα του δίνεται δηλαδή η δυνατότητα να μπει στο site και να κατεβάσει την τελευταια. Aυτό επίσης σημαίνει, μη ελληνική επεξήγηση περιλήψεων, μετάφραση τίτλων ταινιών κ.α.
Αυτό είναι ένα ζήτημα.

Στο θέμα της αναπαραγωγής του tidal, που είχε θέμα (μη ολοκλήρωση τραγουδιών, και μη μετάβαση στα επομενα της λίστας), στο Χ-10, το είχε λύσει. Ελπίζω να μην εμφανιστεί πάλι στο X-20.

Ίδωμεν.

Προβλέπεις ότι αυτό θα γίνει σύντομα;
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Θα περιμένω τα αποτελέσματα. Έχω το Χ-10.

Απ' ότι διάβασα, θα συνεχίσει να μην έχει προεγκατεστημένη την εφαρμογή για το Netflix, και δε θα συμπεριλαμβάνεται στα επίσημα players της. Αυτό σημαίνει ότι δε θα παίζει με την τελευταία εφαρμογή, θα πρέπει να εγκαταστήσει ο χρήστης κάποια παλαιότερη, την οποία θα πρεπει, μετα απο επικοινωνία, να του την στειλει η Νetflix. Δε θα του δίνεται δηλαδή η δυνατότητα να μπει στο site και να κατεβάσει την τελευταια. Aυτό επίσης σημαίνει, μη ελληνική επεξήγηση περιλήψεων, μετάφραση τίτλων ταινιών κ.α.
Αυτό είναι ένα ζήτημα.

Στο θέμα της αναπαραγωγής του tidal, που είχε θέμα (μη ολοκλήρωση τραγουδιών, και μη μετάβαση στα επομενα της λίστας), στο Χ-10, το είχε λύσει. Ελπίζω να μην εμφανιστεί πάλι στο X-20.

Ίδωμεν.

Προβλέπεις ότι αυτό θα γίνει σύντομα;
Netflix μην περιμενεις. Δεν το υποσχονται και δεν το,παρεχουν. Αν θυμαμαι καλα, δειχνει ασυμβατη στο play store. Αν το βαλεις πλαγιως απο αλλου θα παιζεις SD.

Σε πτι εχει να κανει με το tidal ,θελω να πιστευω οτι δεν θα εχεις θεμα γιατι οι πλατφορμες ειναι πανομοιοτυπες. Εκτος αν ειναι θεμα sdk της Realtek.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Netflix μην περιμενεις. Δεν το υποσχονται και δεν το,παρεχουν. Αν θυμαμαι καλα, δειχνει ασυμβατη στο play store. Αν το βαλεις πλαγιως απο αλλου θα παιζεις SD
Και όμως! Στο Χ-10, το ανέφεραν σαφώς στην επίσημη ιστοσελίδα τους. Μου το είπαν και μέσω mail όταν τους ρώτησα.
Τώρα δεν το αναφέρουν πλέον.

Σε κάθε περίπτωση, η Netflix έχει μια εφαρμογή για media player εκτός της επίσημης λίστας, την οποία στέλνει, και την εγκαθιστά ο ενδιαφερόμενος. Παίζει απροβλημάτιστα, και με άριστη εικόνα 1080 FHD. Σε καμιά περίπτωση SD. Ειδικά όταν υποστηρίζεται από VDSL γραμμή. Δε σου δίνει βέβαια στα Ελληνικά την επεξήγηση, και τον τιτλους των ταινιών, αλλά μικρό το κακό νομίζω.


Στο tidal, όπως είπα, είχε πρόβλημα, αλλά με μια αναβάθμιση που έκαναν, το πρόβλημα λύθηκε. Μου ζήτησαν video για να δουν τι ακριβώς συνέβαινε, τους το έστειλα, και μετά από λίγες ημέρες το διόρθωσαν.

Δε μ' ενδιαφέρει να αγοράσω το νέο, πάνω σ' αυτό έχω "κτίσει" όλο το multimedia, και δουλεύει θαυμάσια. Αυτό που θα ήθελα να είχε, και απ' ότι είδα, το X- 20 το έχει, είναι μια ψηφιακή έξοδο Coaxial. Δίνω ήχο στο Dac με οπτική ίνα..
 


Μηνύματα
64
Reaction score
3
μακριά απο Zidoo κατ' εμε...είναι η πιο άθλια εταιρία που έχω δει...έχω πάρει το x7 και εκτός απο ένα σορό προβλήματα που έχει βγάλει, δεν έχουνε καμία τεχνική υποστήριξη..
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
μακριά απο Zidoo κατ' εμε...είναι η πιο άθλια εταιρία που έχω δει...έχω πάρει το x7 και εκτός απο ένα σορό προβλήματα που έχει βγάλει, δεν έχουνε καμία τεχνική υποστήριξη..
Το Χ7 ειναι ψιλο παλιό και ευτυχώς η δυστυχως δεν ανηκει στη καλη σειρά. Που να αγόραζες δηλαδή και RK υλοποίηση άλλης εταιρείας! Θα είχες φρίξει! Φυσικά δεν αναιρώ τα γραφόμενα σου.
Η Realtek σειρά της Zidoo εχει επικό support, εξαιρετικές επιδοσεις και συνεχόμενες αναβαθμίσεις.

Ενημερωθηκε με τις πρώτες πρώτες hi-res φωτογραφίες του Z9S ;)
 
Last edited:

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Εγώ με το X9S, δεν προλαβαίνω να βλέπω σειρές και ταινίες, είμαι πολύ ευχαριστημένος, και με την καινούρια αναβάθμιση έγινε λίγο καλύτερο!
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.139
Reaction score
153
επειδη ειδα οτι εχουν κ σατα στο πλαι ειναι πιθανο να συνδεθει bd rom ? αν καποιος δοκιμασει παρακαλω ας μας πει.ευχαριστω
 



petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.139
Reaction score
153
απο μενου απο οτι βλεπω με την τελευταια αναβαθμιση του χ10 ειναι ακριβως ιδια
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
απο μενου απο οτι βλεπω με την τελευταια αναβαθμιση του χ10 ειναι ακριβως ιδια
Ισχύει. Και οι νεες επιλογες σχετικές με το HDR, υπάρχουν θαρρώ πλέον και στην X σειρά.
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ως κάτοχος του Χ - 10, εάν θα το αγόραζα, θα ήταν μόνο και μόνο για την έξοδο coaxial..
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Από που μπορούμε να προμηθευτούμε μηχανάκια της συγκεκριμένης εταιρείας;

Έχω απο το 2006-07 ενα ταπεινό Xtreamer Sidewinder με εσωτερικό σκληρό 2,5" το οποίο με έχει υπηρετήσει άριστα και ακούραστα όλα αυτά τα χρόνια (παρά τις τούμπες που έχει φάει), αλλά λέω να αναβαθμιστώ, και τα μηχανάκια αυτής της εταιρείας μου τράβηξαν την προσοχή!
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Από που μπορούμε να προμηθευτούμε μηχανάκια της συγκεκριμένης εταιρείας;

Έχω απο το 2006-07 ενα ταπεινό Xtreamer Sidewinder με εσωτερικό σκληρό 2,5" το οποίο με έχει υπηρετήσει άριστα και ακούραστα όλα αυτά τα χρόνια (παρά τις τούμπες που έχει φάει), αλλά λέω να αναβαθμιστώ, και τα μηχανάκια αυτής της εταιρείας μου τράβηξαν την προσοχή!
Πρακτικά απο Amazon DE και Amazon UK.
Δεν χρειάζεται απαραίτητα να πας στο Z10. Και το αρκετα φθηνοτερο Z9s ( DE , UK ) παιζει ακριβώς το ιδιο.
[DOUBLEPOST=1548237812][/DOUBLEPOST]
Ως κάτοχος του Χ - 10, εάν θα το αγόραζα, θα ήταν μόνο και μόνο για την έξοδο coaxial..
Δεν εχεις και σοβαρο λογο να αλλάξεις αφου εχεις το Χ10. coaxial θέλεις γιατι εχεις καποιο παλιό ενιχυτή? Η οπτική που εχει το Χ10 δεν σου κάνει?
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Αυτή εδώ η φράση απο τα χαρακτηριστικά του Ζ9ς πως ερμηνεύεται;
Operating System: Android 7.1 + OpenWRT(NAS) dual system
run simultaneously

Έχει το μηχάνημα την δυνατότητα να παίζει τον ρόλο του NAS σε οικιακό δίκτυο;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.682
Θεωρητικά ναι, αν και δε το έχω δοκιμάσει.

Το έχω το Z9s και είναι ιδιαίτερα ευχάριστο στη λειτουργία του.
Βέβαια ζητάω κάτι μάλλον περίεργο, οπότε μπορεί σε μερικές μέρες να το δείτε στις αγγελίες...

Πρώτα να δοκιμάσω το νέο φιρμγουερ, που χθες το κατέβασα, και βλέπουμε..
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.391
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top