Νέο μέλος, μια μικρή παρουσίαση (Heavyrain)

sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Παρόλο που (φαίνεται να) έχει πλαστική επιφάνεια στο σασί πίσω απ' τις εξόδους των ηχείων, αν απαιτούσε 22 γυμνά καλώδια θα του απαγορευόταν η κυκλοφορία. Σα ναρκοπέδιο θα ήταν... Πάτα το κέντρο τους με ένα μικρό κατσαβιδάκι... Λογικά, πρέπει να ξεβιδώνουν κιόλας οι τάπες για να κάνεις τη δουλειά με την άνεσή σου... :acute:
 

Μηνύματα
65
Reaction score
95
Εχει προστασια να μην ξεβιδωνει τελειως. Θα δοκιμασω αυτο που λες να το πατησω με κατσαβιδακι.
 




Μηνύματα
65
Reaction score
95
Α θελουν τραβιγμα δηλαδη! Θα το δοκιμασω αυριο!! Σ ευχαριστω πααααρα πολυ!!!!

Αν ηταν δυνατον τοσο ακριβο μηχανημα να μην δεχεται μπανανακια!!!!
 

sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Κάποια στιγμή τα μπανανάκια, δαιμονοποιήθηκαν από την ΕΕ, γιατί ταιριάζουν ακριβώς σε όλες τις πρίζες της Ευρώπης... 8-)
(Και πάρθηκε κάθε απίθανο μέτρο για να αποφευχθούν τυχόν ατυχήματα...)

Τώρα, αν βάλεις το φίς της τοστιέρας στην έξοδο των ηχείων που και αυτά ταιριάζουν, δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς θα γίνει! o_O

( Όλο και κάποιος θα μας πει πάντως! :D )
 

Μηνύματα
114
Reaction score
44
Τα ταπάκια δεν τα πατάς με το κατσαβίδι, στο πλάι έχει μια μικρή εγκοπή, απο εκεί τα σπρώχνεις προς τα έξω να τα βγάλεις.
 


Μηνύματα
65
Reaction score
95
ειναι διαφορετικα απο αυτα των denon/marantz που βγαινουν και με το νυχι, στο pioneer ειναι αυτα που φαινονται στι φωτο που εβαλα πριν και αυτα στο video Που εβαλε ο dachris.
[DOUBLEPOST=1512900025][/DOUBLEPOST]Στον 701παντως ειναι ακριβως οπως στο βιντεο του Dacrhtis, καμια σχεση δηλαδη με αυτα των deNon/marantz! θελουν τραβηγμα απο μεσα με κατι σαν μικρο γατζακι οπως δειχνει το βιντεο!
 

Μηνύματα
65
Reaction score
95
Κομπλε με τα μπανανακια!! Σημερα θα γινει και η πρωτη προβολη atmos ( star trek beyond). Εχω μια απορια: γιατι κανει ηχο κλικ σαν να ανοιγοκλεινουν διακοπτες οταν αλλαζω ηχο πχ απο auto surround σε stereo, dtsx neural κτλ η οταν γυρναει στο ηχο απ την τηλεοραση η οταν ανοιγω την ρυθμιση του mcaac; 20171211_163118.jpg
 

Μηνύματα
65
Reaction score
95
Καλη χρονια! Ολοκληρωθηκε το συστημα μου (προς το παρον μεχρι να παω σε πιο σοβαρα μπροστινα ηχεια polk audio s20 και s30) με τα κουκλια τα alteco!
IMG-2b6dc1f2d228474ca20ab076370e2a3b-V.jpg 20171231_103654.jpg
Εχω την εντυπωση οτι τα rear ηχεια πρεπει να τα ξανακατεβασω χαμηλα στο υψος του αφτιου γιατι ο ηχος τους μπερδευεται με των dali. Τι λετε;
 


Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Ολοκληρωθηκε το συστημα μου (προς το παρον μεχρι να παω σε πιο σοβαρα μπροστινα ηχεια polk audio s20 και s30) με τα κουκλια τα alteco!
Μπράβο καλορίζικα!
Για πες,πώς ακούγονται τα Dali έτσι τοποθετημένα?
 

Μηνύματα
65
Reaction score
95
Ενα update. εφυγαν τα magnat ηρθαν τα Monitor audio. Τωρα σκεφτομαι για 2καναλο να τα οδηγει. Λεω να παρω τον pioneer A30 (εκτος αν βρω καποιον καλυτερο παλαιοτερο στα λεφτα αυτα) που εχει και εισοδο power amp direct γι αυτον το λογο, αλλα διαβασα στο manual του οτι οταν την χρησιμοποιεις δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα balance,treble,bass και volume του δικαναλου. Αυτος δεν ειναι ο σκοπος να βαζεις αλλο ενισχυτη να οδηγει να ηχεια ομως; για να εχεις καλυτερο ελεγχο; Μια επεξηγηση παρακαλω επ' αυτου!!!


20180202_144903.jpg 20180202_144915.jpg
 
Last edited:



Μηνύματα
65
Reaction score
95
Γιατί θες δικάναλο να τα οδηγεί?Ο πολυκάναλος?
Για να τα οδηγει καλυτερα, να εχω καλυτερο αποτελεσμα, ειδικα σε μουσικη. (Απο τις preamp του lx θα παιρνει το σημα).

Ειναι υπερβολη;
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Αυτος δεν ειναι ο σκοπος να βαζεις αλλο ενισχυτη να οδηγει να ηχεια ομως; για να εχεις καλυτερο ελεγχο;
Άλλον ενισχυτή,συνήθως τελικό,βάζεις γιατί ο τελικός είναι καλύτερης ποιότητας από αυτόν που θα εκτελεί χρέη προενισχυτή ή είναι αρκετά πιο δυνατός ή τελοσπάντων,τελικώς,θα οδηγούνται σωστά τα ηχεία σου.

Τα ρυθμιστικά τονικότητας υπάρχουν στη συσκευή που εκτελεί χρέη προενισχυτή.Τί να τα κάνεις στον τελικό?
Στον Α-30,η είσοδος power amp direct,συνδέεται απ'ευθείας στα τελικά ενισχυτικά στάδια.Εκεί δεν προσθέτεις τίποτα άλλο.Μόνο αύξηση τάσης γίνεται.
Ότι ρύθμιση κάνεις την κάνεις στο στάδιο της προενίσχυσης.Σε όλες τις συσκευές.Όχι μόνο στον Α-30
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top