Νέο μέλος - συστάσεις

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Καλώς σας βρήκα

Διαβάζω το site αρκετό καιρό αλλά μόλις τώρα αποφάσισα να εγγραφώ, κάλλιο αργά παρά ποτέ...
Έχω μια τρέλλα με τη μουσική από την προεφηβεία μου και όσο περνάει ο καιρός ( κλείνω τα 44 σε λίγο...) γίνεται μεστότερη αλλά μεγαλώνει παράλληλα. Έχω μεγάλο φάσμα ακουσμάτων από κλασσικό rock και heavy metal, σε alternative, experimental, post rock, noise μέχρι κλασσική και modern jazz. Γενικά έχω ανοιχτά αυτιά και ακούω οτιδήποτε μου κινεί το ενδιαφέρον χωρίς να κοιτώ την μουσική ταμπέλα ή το πότε ηχογραφήθηκε.
Δηλώνω μουσικόφιλος και τα μηχανήματα δεν είναι αυτοσκοπός μου, οπότε έχω στήσει ένα συμπαθητικό μέσο συστηματάκι χωρίς να έχω κάνει τις πολυάριθμες δοκιμές/αγορές/ανταλλαγές μηχανημάτων όπως κάποιοι από το forum. Απολαμβάνω τη μουσική στον non-dedicated χώρο μου, έχοντας με τα χρόνια λύσει (...) κάποια θέματά του και έχοντας δεχτεί τα υπόλοιπα προβλήματα που έχει ως de-facto.

Το σύστημά μου περιλαμβάνει :
Ενισχυτή Luxman L505u
Ηχεία Audio Physic classic 10
Cd Vincent CD6
Nad C446 media tuner and dac
Ένα Laptop Turbo X ως transport και κάμποσοι σκληροί δίσκοι
Καλώδια ηχείων Nordost Red Dawn
Καλώδια interconnect Nordost Red Dawn LS
Καλώδια ρεύματος Pangea και ViaBlue
Πολύμπριζο Tsakiridis Hercules Ultra που τροφοδοτείται από δική του γραμμή από τον πίνακα.

Το σύστημα έχει καταλήξει έτσι μετά από εξέλιξη 15 χρόνων και με μια κλοπή εξοπλισμού το 2012 που το φρέναρε πολύ σοβαρά.
Επόμενη προσθήκη ένα DAC για να ανέβει επίπεδο η ψηφιακή αναπαραγωγή.

Αυτά τα ολίγα!!!
 
















Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.446
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top