Νεα οθονη σε opel corsa e για ποιο δυνατο και καθαρο ηχο

Μηνύματα
4
Reaction score
4
Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουριος στο forum. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης. Εχω opel corsa e και ως τωρα του εχω βαλει στις μπροστινες πορτες δυο ηχεια hertz 200 watt rms, twiter trf 25 watt rms με ενσχυτη trf 600.4 ab και subwoofer trf 800watt rms. Εχω την εργοστασιακη οθονη συνδεμενη με ανταπτορα hi lo και αυτο ειναι που δημιουργει τσιρισματα στον ηχο και χανει την αποδοση γενικα οπως θα πρεπε να ειναι. Τι οθονη θα μπορουσα να του βαλω;
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Καλώς ήλθες,
δεν πιστεύω ότι το τσιτσίρισμα που λες ότι είναι από τα hi low!!!
Πες μας ποια είναι τα μεγάφωνα στην πόρτα.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
4
Καλώς ήλθες,
δεν πιστεύω ότι το τσιτσίρισμα που λες ότι είναι από τα hi low!!!
Πες μας ποια είναι τα μεγάφωνα στην πόρτα.
Τα ω ηδη αναφερει στην περιγραφη. Ηχεια herts 200 watt rms και twiter trf 25watt rms
 

TGD

Μηνύματα
7.222
Reaction score
7.252
Το ακριβές μοντέλο; Το SV; Και το ακριβές μοντέλο για το sub.
Φτάνει ο ενισχυτής για όλα αυτά;
Και τι σημάινει "τσιτσίρισμα";
 

Μηνύματα
4
Reaction score
4
Το ακριβές μοντέλο; Το SV; Και το ακριβές μοντέλο για το sub.
Φτάνει ο ενισχυτής για όλα αυτά;
Και τι σημάινει "τσιτσίρισμα";
SPL Show SV 165.1 6.5" και το sub LSW 128 D2. Τσιρισμα δηλαδη δεν ειναι καθαρος ο ηχος και πιο πολυ φασαρια. Επισης κανει παρασιτα ειδικα οταν αναβω τα φωτα πορειας. Θελω να βαλω οπως και να χει οθονη αλλα για τα αλλα που ανεφερα τι τα προκαλει ολα αυτα?
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Το SPL Show SV 165.1 6.5" δουλεύει σωστά από 100 κύκλους και πάνω, αν δεν ρυθμιστεί αντίστοιχα από τον ενισχυτή μπορεί και να χαλάσει!
Τα παράσιτα είναι θέμα εγκατάστασης.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
4
Το SPL Show SV 165.1 6.5" δουλεύει σωστά από 100 κύκλους και πάνω, αν δεν ρυθμιστεί αντίστοιχα από τον ενισχυτή μπορεί και να χαλάσει!
Τα παράσιτα είναι θέμα εγκατάστασης.
Επειτα απο αυτην την συζητηση μας εδω στο site επισκεφθηκα το μαγαζι του car audio test και πραγματικα ειναι ο καλυτερος σε οτι χρειαζεστε σε ηχο. Ειναι ο μονος που μου ελυσε το προβλημα επειτα απο αλλες επισκεψεις σε μαγαζι που εριχναν την ευθυνη στην οθονη και καποιοι στα ηχεια. Λιγο χρειαστηκε να ασχοληθει και πραγματικα μου ελυσε το προβλημα που ως τωρα κανεις δεν ειχε την γνωση. Σε ευχαριστω πολυ
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.395
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top