Νεο ηχοσυστημα σε qashqai

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Καλημερα.
Αγορασα προσφατα ενα qashqai του 15 και θελω να αλλαξω το ηχητικο κομματι του αυτοκινητου.
Προς το παρων σκεφτομαι να ειναι ολα jbl.
Ηχεια διαιρουμενα σειρας gto μπροστα, coaxial gto πισω, ενισχυτη 5καναλο ή τετρακαναλο αναλογως του sub παλι jbl.
Για sub ειμαι αναμεσα αυτοενισχυομενο να μπει κατω απο το καθισμα ή shallow χωρις ενισχυτη παλι για κατω απο το καθισμα. Παλι jbl.
Καποια γνωμη για το setup;
Κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα;
Τα ηχεια θελω να μπουν στις υπαρχουσες θεσεις χωρις κατασκευες. Επισης θελω να θυσιασω το λιγοτερο δυνατον χωρο απο το πορτμπαγκαζ.
Πηγη θα παραμεινει η μαμα.
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Καλημερα.
Αγορασα προσφατα ενα qashqai του 15 και θελω να αλλαξω το ηχητικο κομματι του αυτοκινητου.
Προς το παρων σκεφτομαι να ειναι ολα jbl.
Ηχεια διαιρουμενα σειρας gto μπροστα, coaxial gto πισω, ενισχυτη 5καναλο ή τετρακαναλο αναλογως του sub παλι jbl.
Για sub ειμαι αναμεσα αυτοενισχυομενο να μπει κατω απο το καθισμα ή shallow χωρις ενισχυτη παλι για κατω απο το καθισμα. Παλι jbl.
Καποια γνωμη για το setup;
Κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα;
Τα ηχεια θελω να μπουν στις υπαρχουσες θεσεις χωρις κατασκευες. Επισης θελω να θυσιασω το λιγοτερο δυνατον χωρο απο το πορτμπαγκαζ.
Πηγη θα παραμεινει η μαμα.
ΔΡΑΓΚΙΩΤΗΣ
 





Μηνύματα
55
Reaction score
19
Πηγη δε θελω να αλλαξω γιατι ειναι με gps,τηλεφωνο κλπ
Τότε πηγαινε σε μια τετράδα ηχείων υψηλης ευαισθησίας και ξέχνα το sub και τους ενισχυτές (εκτός και αν υποστηρίζει κάτι τέτοιο η πηγή ), προκειμένου να βγαλεις καλές εντάσεις
 



Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Στην έκδοση με BOSE ηχεία, έχει. Στην έκδοση του ΟΡ δεν γνωρίζω.
Τοτε θα εχει και το δικο μου. Εχει ολα τα εξτρα εκτος των ηχειων. Σιγουρα δε θα παω στη λυση της Bose.
 

Μηνύματα
55
Reaction score
19
Τοτε θα εχει και το δικο μου. Εχει ολα τα εξτρα εκτος των ηχειων. Σιγουρα δε θα παω στη λυση της Bose.
Απλά συνήθως σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις έχουν κάτι μαλακισμενες φύσες για αυτή τη δουλειά,μην περιμένεις τίποτα rca
 


Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Ειναι ευκολο να μου στειλεις σε μηνυμα το καταστημα του;
Αφου μιλησα με τον κυριο Κωνσταντινιδη, μπηκα σε εναν πειρασμο. Καινουργια μοντελα jbl ή πιο παλια μοντελα jl audio ηχεια με phoenix gold ενισχυτη;
 

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Τελικά πήγα στον Νίκο Κωνσταντινίδη (car audio test) και μετά από συζήτηση μπήκαν τα εξής στο αμαξάκι:

Φουλ μόνωση στις 4 πόρτες
Mosconi 100.4 για τα 4 ηχεία
Mosconi 200.2 για το sub
Gladen RSX για τα εμπρός ηχεία
ESX VE για τα πίσω
ΕΤΟΝ Sub 10"

Η εργασία που έγινε από τον Νίκο υποδειγματική. Αν και λύθηκε το μισό αμάξι, όλα μπήκαν στη θέση τους τέλεια και δε φαίνεται τίποτα εκτός του sub.
Από τον ήχο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Επιτέλους ακούω με πολύ χαρά τη μουσικούλα μου στο αμάξι.
Ευχαριστώ Νίκο.
 

Μηνύματα
2.795
Reaction score
202
Τελικά πήγα στον Νίκο Κωνσταντινίδη (car audio test) και μετά από συζήτηση μπήκαν τα εξής στο αμαξάκι:

Φουλ μόνωση στις 4 πόρτες
Mosconi 100.4 για τα 4 ηχεία
Mosconi 200.2 για το sub
Gladen RSX για τα εμπρός ηχεία
ESX VE για τα πίσω
ΕΤΟΝ Sub 10"

.
εχεις συστημα βαρβατο απο μαστορα βαρβατο...καλες ακροασεις
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top