Οι επιδόσεις ενός "δυτικού ψηφιακού"

Μηνύματα
109
Reaction score
0
Επιτέλους. Καθαρή μουσική χωρίς PC, Windows και ενοχλητικές παρεμβολές - διακοπές.

Σας παρουσιάζω το τωρινό ταπεινό μου ψηφιακό front end που παίζει τι άλλο ... μουσική:

1. Η μπάνκα (2 x Toshiba 680 GB - με δικό τους τροφοδοτικό)

2. Ο "δυτικός ψηφιακός" (WDTV) ως flac player - αυτό που βλέπετε από πάνω είναι κάτι πολύ βαρύ, για να μην επηρεάζεται το WDTV από το βάρος του HDMI καλωδίου - καμμία σχέση με purifiers:135:

3. O "κάνε με τάση" (μετατροπέας οπτικού σε ψηφιακό της Prolink - και αυτός πειραγμένος)

4. Ο "ψηφιοαναλογικός" (DIY DAC, heavily modified Creek OBH-14)

5. Ο "τροφοδότης" του "δυτικού ψηφιακού" (DIY, από διαλυμένο transport Arcam D250) και τέλος ..

6. Ο "απεικονιστής" (LG monitor FullHD, 27" (!), M2794D-PZ) - για να βλέπω καθαρά από πολύ μακριά..

Συνολικό κόστος με καλώδια: 750 

Και έπεται συνέχεια ...







 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.410
Reaction score
125.598
Απάντηση: Οι επιδόσεις ενός "δυτικού ψηφιακού"

χύμα στο κύμα, γιατί ...έτσι μας αρέσει!

ωραίος!
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
mprabo stry αντε και σε ανωτερα...
μπορεις να μου πεις τι πειραγμα εχεις κανει στον προλινκ?
Νικος
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.613
Απάντηση: Οι επιδόσεις ενός "δυτικού ψηφιακού"

Μπα, το χύμα δε συμφέρει. Όπου είναι χύμα πρέπει να ξεσκονίζει και να σφουγγαρίζει άντρας. Άσε, δε συμφέρει...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Το βασίλειο της θερμόκολλας.
Όλα τα λεφτά είναι η στερέωση με θερμόκολλα του διακόπτη που δίνει τάση στο μετατροπέα οπτικού-ψηφιακού.

Έτσι για να φαίνεται το εσωτερικό και η ουσία και όχι η πρόσοψη :126:
 

Μηνύματα
109
Reaction score
0
mprabo stry αντε και σε ανωτερα...
μπορεις να μου πεις τι πειραγμα εχεις κανει στον προλινκ?
Νικος
Κυρίως, ο πυκνωτής απόζευξης τροφοδοσίας και ένας πυκνωτής σε σειρά με το σήμα στην ψηφιακή έξοδο που αντικαταστάθηκαν με άλλους ανώτερης ποιότητας. Και βεβαίως το μαμίσιο τροφοδοτικό που πήγε στα σκουπίδια. Η τροφοδοσία γίνεται πλέον από το τροφοδοτικό του DAC, όπως πολύ σωστά επισήμανε ο συνάδελφος σε άλλο post.

Μη με ρωτήσετε για διαφορές πριν και μετά. Απλά θεώρησα ότι οι αλλαγές αυτές επιβαλλόταν (αφού άλλωστε ήμουν υποχρεωμένος να παρεμβάλλω οπτικό μετατροπέα - ελλείψη οπτικής εισόδου γαρ).
 


Μηνύματα
261
Reaction score
36
τα εικονιδια πως εχεις καταφερει να εμφανιζονται?
γιατι σε μενα καποια φαινονται και καποια αλλα οχι,εχει να κανει με την ονομασια των αρχειων οπως συμβαινει και με τους υποτιτλους των βιντεο?
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.297
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top