Ο Αντρεας μου ειπε να το πεταξω.Μπορουμε να κανουμε τιποτα μπας και σωσουμε την κατασταση?

Μηνύματα
527
Reaction score
0
Μου χαρισαν προσφατα ενα Comet 3839 και λογο του οτι εχει component ειπα να το συνδεσω με τον optoma h30a (εχω ενα philips cdp-530 με s-video συνδεση δειχνει αρκετα καλα με συμπαγη εικονα,χρωμα κλπ) αλλα βαζοντας απο τις ρυθμισεις του DVD p-scan yPbPr η εικονα ειναι χαλια με διαγωνιες γραμμες και ξεπλυμενα χρωματα μονο οταν βαλω interlace-yuv η εικονα ειναι καλη αλλα δειχνει πολυ σκοτεινα και πρεπει να κανω ρυθμισεις απ την αρχη.Ο Αντρεας μου ειπε να το πεταξω αλλα σκεφτηκα μηπως μπορουμε να κανουμε τιποτα μπας και σωσουμε την κατασταση.(υπαρχει περιπτωση να τα εχει παιξει το DVD?)
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Πάρε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία. Είναι αρκετά εξυπηρετικοί...

Δυστυχώς μόνο αυτό μπορείς να κάνεις. Ίσως όντως έχει πρόβλημα το μηχάνημα...
 



Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Καθάρισέ το, βάλτο στο κουτί του, και πήγαινέ το στο μαγαζί από όπου το αγόρασαν (και βέβαια πες τους ότι το έχεις ανοίξει....)
Βάλε και μερικά ευρώ παραπάνω και αγόρασε κάτι άλλο...... :roll: :wink:
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Ego tha ekana 2 pragmata, prin to petaxo.Simfono oti uparxoun kalitera DVD,alla autes oi grammes einai giati to proccessing tou dvd einai xalia.
Xrisimpoiise ton optoma gia to processing. Prota omos koita ta akoloutha:
Episis, mporei na exeis thesei 4:3 sto dvd menu, kai min xexnas polla to exoun default!
Vazontas to sto 16:9 tha allaxei dramatika pros to kalitero!
Telos, to oti i eikona einai skoteini, mporei na ofeiletai kai sta settings tou player, rixe mia matia sto contrast tou DVD prota, prin peiraxeis ton Optoma.

Perimeno na mou peis ti kataferes...
Dimitris
 

Μηνύματα
527
Reaction score
0
Δημητρη ευχαριστω για τη βοηθεια.Τωρα το player ειναι στο 16:9 και οσο για το contrast το πειραξα υπαρχει μια μικρη βελτιωση αλλα τιποτα το ιδιαιτερο
Μαλλον θα το σουταρω και θα αγορασω κατι καλυτερο.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.042
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top