Ο δικός μου χώρος!

Μηνύματα
39
Reaction score
43
Καλησπέρα σε όλους! Να σας καλωσορίσω και γω με την σειρά μου στο χώρο όπου κάνω τις αποδράσεις μου από την καθημερινότητα! Το ξεκίνημα είχε γίνει με μεγαλύτερα ηχεία δαπέδου rf82 σε αρκετά μεγαλύτερο χώρο. Μόλις τα έβαλα σε αυτόν όμως το μπουμαρισμα ήταν έντονο καθώς δεν μπορούσα να τα απομακρύνω από τους τοίχους! Αρχικά έκανα πείραμα με τα βάσης που είχα σαν περιφερειακά rb61 ακούγοντας μουσική και το αποτέλεσμα ήταν πιο καθαρό χωρίς μπουμαρίσματα. Έτσι αποφάσισα να αλλάξω όλη την μπροστινή τριάδα με την σειρά premiere! Με αυτά το αποτέλεσμα ήταν ακόμα καλύτερο οπότε όλα καλά. Με τα surround το ψάχνω ακόμα ως προς την τοποθέτηση λόγω μορφολογίας του δωματίου αλλά είμαι σε καλό δρόμο με τους όποιους συμβιβασμούς. Δεν έχω πολλές γνώσεις του αντικειμένου για αυτό είναι δεκτές οι οποιεσδήποτε παρατηρήσεις και συμβουλές. Μου αρέσει να διαβάζω συζητήσεις σας και να μαθαίνω καινούρια πράγματα. Τα της εικόνας επιμελήθηκε ο γνωστός γκουρού Μανώλης όπου μου έδωσε και πολύτιμες συμβουλές όσον αφορά σημαντικά λάθη που είχα κάνει με επίπτωση στον ήχο μου!
Ηχεία: klipsch rp600m κυρίως , rp504 κεντρικό , rs42 surround , rb61 πίσω ύψους, SVS pb2000 subwoofer
Προβολέας: optoma hd82
Τηλεόραση: Philips OLED 55 803
Ενισχυτικά: marantz sr7013 , marantz mm7055
Μερικές ακόμα φωτογραφίες.
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.053
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top