Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Reaction score
67.101
O θάνατος του δικάναλου είναι όπως ο θάνατος των 2d ταινιών;

Ρωτάω, μη βαράτε ;-)
Εάν στο μέλλον εμφανιστεί κάποιο φορματ ταινιών με πραγματικά έγχρωμα και Hi Res ολογράμματα στον χώρο, τότε μάλλον ναι.
Η σημερινή τρισδιάστατη ψευδαίσθηση στο πανί με τα γυαλιά δεν είναι πρόοδος.

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Reaction score
106.241
Εμένα το 3D μου αρέσει και μου αρέσει πολύ.

Δυστυχώς, μόνο από JVC το ευχαριστήθηκα.

alexis

Reticular Activating System
Reaction score
20.886
Μόνο στο Cinema και μόνο στα Village έχω δει 3D. Σε όλες τις ταινίες η εικόνα ήταν εντυπωσιακή, και ταυτόχρονα κουραστική. Προσωπικά δεν μπορώ να ευχαριστηθώ την ταινία. Σε όλες θέλω να δώ και την 2D version, άσχετα αν δεν το έχω κάνει σε καμία είναι η αλήθεια, λόγο απουσίας χρόνου.
Σε μια ταινία μάλιστα, που νομίζω ήταν το Avengers: Endgame φύγαμε μετά από 90-100 λεπτά επειδή δεν μπορούσα. Είχα ξεκινήσει να ζαλίζομαι ελαφρά και ηρεμούσα μόνο όταν έκλεινα τα μάτια. Δεν είχε νόημα και φύγαμε.

alexis

Reticular Activating System
Reaction score
20.886
Το μέλλον στο Cinema και στα Home Cinemas.

Micro Led Walls και όλα τα ηχεία εκτός οθόνης.

Φωτογραφία από την φετινή Cedia που άνοιξε πριν λίγες μέρες.
Screenshot_20220928_102138.jpg

Reaction score
5.739
Εδώ και λίγο καιρό διοργανωνονται εκδηλώσεις παρουσιάσεις σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας από την Sound of visions με την υποστηριξη εταιριών κα για να έρθει σε επαφή ο κόσμος με τον πολυκαναλικο ηχο.
Πολύ καλή κίνηση
Όπως αναφέρει και ο Raphael Vogt..

,, Δεν μιλάμε για μίνι-διαφορές που απαιτούν επιχρυσωμενα αυτιά για να γίνουν αντιληπτες. Όχι: η αντίστοιχη πρόοδος είναι αδιαμφισβήτητη. Μόνο στο Atmos (ή σε άλλο ιμερσιβ σχήμα) η ορχήστρα και η αίθουσα αποκτούν διάσταση, δύναμη και λεπτομέρεια, σαν να ήμουν εκεί ζωντανά.,,

Reaction score
5.739
Και εμείς έχουμε εκδηλώσεις. Αμέ. Σιγά μη δεν είχαμε. 🙃

Να του πεις να πάει.
Α, ξέχασα, τελείωσε.
Ελλάδα σίγουρα είναι διαφορετικά αλλά εάν συνεργαστούν οι ενδιαφερόμενοι στον χώρο μπορουν να προκύψουν ενέργειες προωθησης του πολυκαναλικου ήχου.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
165.845
Members
36.992
Νεότερο μέλος
[email protected]