Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Μηνύματα
12.969
Reaction score
10.201
Εμ, είδες που λέω πόσο μεγάλη παραπληροφόρηση είναι το Ιντερνετ. Ότι θές μπορείς να βρείς για να στηρίξεις όποια άποψη θές. Ανάλογα και το bias κιόλας.

Πάντως και να μην τοι είπε, δεν πειράζει, το λέω εγώ σαν σωστή μέθοδος εξέλιξης γνώσης και σκέψης (χρέωσε το σε εμένα , τιμή μου να το στηρίξω -υπερασπιστώ ως δικό μου quotation). Εξάλλου άσχετα και όποιος και να το έλεγε ή να μην το έλεγε , εάν εγώ δεν συμφωνούσα ή δεν το θεωρούσα σωστό .... δε θα το πόσταρα. Πάντως ταιριάζει σαν λογική να το είχε πεί λόγω και άλλων πραγμάτων που (πάλι βέβαια λένε) ότι έχει πεί. Όπως το παράδειγμα που έκανε επίτηδες ένα λάθος σε μια πρόσθεση αλλά και ότι δεν έχει νόημα να θυμάσαι τύπους και ήδη καταγεραμμένη γνώση και να προχωράς κλπ άλλα.

Στην θέση σου θα κοιτιούσα να βρώ κάτι να κάνω debunk αυτό που σου είπα για τα data. (όχι τον Einstein ή τις γάτες). :D Καλά τα άλλα περί sources περάσαν και δεν ακουμπήσαν, απο κει που πάν και τα άλλα.
Κανένα νόημα.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.611
Reaction score
20.197
Γιατί έχει νόημα ο τίτλος του θέματος; :rolleyes:
Ότι ''λειτουργεί'' έχει νόημα, γιατί εσύ δεν έχεις περάσει καλά τόσο καιρό δηλαδή ? 8-)
(4 years, 330 pages.. 😍)
Πάμε για 500αρού.. :party:

Εγώ πολύ πετυχημένο το βρίσκω.. και με βαθύ νόημα μάλιστα..
Κυρίως για την ψυχολογία μας. ;) (δράση - αντίδραση)
 
Last edited:




Μηνύματα
1.827
Reaction score
2.668
Πολύ παλιά έπαιζα ένα ιντερνετικό παιχνίδι σε παγκόσμια πλατφόρμα. Είχα φτιάξει μια ομάδα και ήμουν ο αρχηγός. Ξαφνικά μια ημέρα και χωρίς να τον καλέσω στην ομάδα μου έστειλε μήνυμα ένας Άγγλος και μου ζήτησε να μπει. Τον ρώτησα γιατί και μου απάντησε.. "είμαι αδύναμος χαρακτήρας, το παιχνί δι μου έβγαλε προτεινόμενες ομάδες για να μπω και η δική σου ήταν 1η στη λίστα".
Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στον χώρο μας σε μερικές περίπτώσεις. Ο νέος χομπίστας βομβαρδίζεται από πληροφοριες που δεν καταλαβαίνει και τελικά κάνει αυτό που του προτείνουν οι ιντερνετικοί guru και οι διαφημίσεις. Συνήθως πρόκειται για σκουπίδια, όχι βέβαια πάντα. Απλα αυτός δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα αξιόλογα προϊόντα ή τι του χρειάζεται πραγματικά.
Το αποτέλεσμα όμως είναι ότι σιγά σιγά διαμορφώνονται τάσεις στην αγορά και αργότερα αυτές γίνονται must.
Δεν είναι απαραίτητα κακές αλλά το κακό είναι ότι ακυρώνουν παλιότερες που εδραιώθηκαν με πιο σοβαρά κριτήρια.
(πολύ παρέα κάνω με τον thva, θα το κοιταξω :D )
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.177
Reaction score
39.354
karaoke για τον Decembered
-> μτφ. παραφονια...εως δολοφονια. :beach:
-βεβαια αποφευγω και τα καραοκε , οταν προκειται για προσεγγιση θυληκων, λες και ο ιδιος ο Μάρει ειχε καλητερη τυχη με τη διδα Σκαρλετ .. -

-κραταμε Σκαρλετ, και αλλαζουμε σκηνοθετη ...

"Some girls wander by mistake / Into the mess that scalpels(Ποιητικη αδεια Scarlet's) make"
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.177
Reaction score
39.354
... υπερπηδωντας τη λογικη (χαρακτηριστικο του φορουμ), μπορει να εξαχθει το συμπερασμα οτι:
... τα ζευγαρια τοσο σε ηχεια οσο και σε ανθρωπες....ειναι υπερκτιμημενα... (τα ζευγαρια πολλοι εμισησαν)
..τα οργια απο την αλλη ποτε δεν θα ειναι αρκετα. (τα οργια ουδης).
Ζευγαρια λοιπον, μονο σε υποδηματα.
(και ας φορεσω παπουτσακια, και ας παω εξω στη ζεστη για συναυλια...ω ναι..καθως η ζεστη δε μπορει να σε βαρεσει στο κεφαλι, αν εισαι ηδη βαρεμενος :beach: )
 








costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.333
Reaction score
128.486
Χθες άκουγα κάτι παλιά τραγούδια, γνωστά ωραία τραγούδια ρε παιδί μου, από τινταλ.

Ακούγονταν εκπληκτικά ωραία, και θα έκοβα το χέρι μου, ήταν τα περισσότερα ιμερσιβ.
Φουλ ιμερσιβ, όχι αστεία.

Δεν μπορούσα να δω, οδηγούσα. Τυχαία λίστα του τινταλ.

Α ρε Τέσλα..

ΑΙ ρουλζζζζζζζ....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.509
Reaction score
78.618
Χθες άκουγα κάτι παλιά τραγούδια, γνωστά ωραία τραγούδια ρε παιδί μου, από τινταλ.

Ακούγονταν εκπληκτικά ωραία, και θα έκοβα το χέρι μου, ήταν τα περισσότερα ιμερσιβ.
Φουλ ιμερσιβ, όχι αστεία.

Δεν μπορούσα να δω, οδηγούσα. Τυχαία λίστα του τινταλ.

Α ρε Τέσλα..

ΑΙ ρουλζζζζζζζ....
άσχετο....
τώρα που είπες παλιά....προχθές έβαλα μια συλλογή 80ς στο σποτιφάι να παίξει κ τινάχτηκα σαν την κόμπρα στην εισαγωγή :o:headbang:
έπαιξε το True Survivor του David Hasselhoff ... το οποίο είδα ότι δεν είναι εποχής 80ς αλλά πολύ πιο πρόσφατο....
βάλτε εισαγωγή όσοι έχουν subs...ο μαστεράς πρέπει να ήταν του Interstellar :roflmao:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.235
Reaction score
20.847
Βάλτε και το "Take the power back" από Rage Against The Machine, με subwoofers και χωρίς, να δείτε τι εστί βερίκοκο...
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.318
Μηνύματα
2.897.069
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top