Ο Hakkinen πάλι με Mclaren!!!

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Ψαρώσατε ε???

Και γω κάπως έτσι ψάρωσα κι ας ήξερα οτι ο Hakkinen θα έτρεχε το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε στο Goodwood Festival of Speed :D :D :D
Πάρτε λοιπόν μια φώτο του Mika με τα καινούρια χρώματα της Mclaren αν και είναι το περσινό αυτοκίνητο (MP-20).
Πάντως σε δηλώσεις του στο φεστιβάλ είπε οτι του φάνηκε περίεργο να αδηγάει και πάλι F1 μετά απο 5 χρόνια αφού τελευταία φορά που τον είδαμε ήταν στη Suzuka το 2001, επίσης είπε οτι δεν ήθελε ακόμα να τα δώσει όλα με το μονοθέσιο! Λέτε να ενοούσε τίποτα???

 

Μηνύματα
804
Reaction score
1
GTXTC said:
...... επίσης είπε οτι δεν ήθελε ακόμα να τα δώσει όλα με το μονοθέσιο! Λέτε να ενοούσε τίποτα???
ααααααααα καλά εμείς αλλά και 'σείς οι Maclarenακηδες έχετε ξεφύγει... :lol: :lol: :lol: ο Mika θα σας σώσει βρε??

μεγάλος πιλότος όμως... αναπολώ τις κόντρες με το Michael και μελαγχολώ βλέποντάς τον γιατί σκέφτομαι ότι αργά ή γρήγορα ετοιμάζεται και Ο Michael για "αποστρατεία"... :(
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Αχ...σε αυτήν την κερκίδα καθόμουν για 3 συνεχόμενα χρόνια :( :( :cry:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Κι ο Montoya επιβεβαίωσε τις φήμες ότι σταματά να αγωνίζεται στη F1.
Από του χρόνου θα είναι οδηγός της ομάδας Chip Ganassi Racing στο αμερικανικό NASCAR.
 

Μηνύματα
804
Reaction score
1
xfader said:
Κι ο Montoya επιβεβαίωσε τις φήμες ότι σταματά να αγωνίζεται στη F1.
Από του χρόνου θα είναι οδηγός της ομάδας Chip Ganassi Racing στο αμερικανικό NASCAR.
βλέπω σιγά-σιγά ξεκινά η εκστρατεία ανάκαμψης της Mclaren... :D :D
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Εγώ πάντως θα ήθελα να δω τον Wurtz πάλι σε αγώνα με την McLaren.
Τον θεωρώ ικανότατο (το έχει αποδείξει άλλωστε τόσα χρόνια ως δοκιμαστής εκεί) και παρ' ότι ψηλός, μπορούν να βρουν λύση.........
Και μάλλον θα έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα από το "γουρουνάκι".
Σε τελική ανάλυση, τι να το μεγαλώνεις το μονοθέσιο σε φάρδος (για το..."γουρουνάκι") τι σε ύψος!!! :lol: :lol: :lol:
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Παιδιά σήμερα διαβάζω οτι ο Montoya στο Γαλλικό GP ΔΕΝ θα τρέξει και τη θέση του θα πάρει ο de la Rosa!!!

από το Autosport:

Juan Pablo Montoya has parted company with McLaren, just a few days after he announced that he was making the switch to NASCAR next year.

A statement issued by McLaren on Tuesday morning claimed that the team and driver had reached a mutual agreement for him to step down immediately. He will be replaced by Spaniard Pedro de la Rosa, who last raced for the team at last year's Bahrain Grand Prix.

Γιάννη ο Wurz πάντως δεν ανήκει στη Mclaren πιά, είναι τρίτος οδηγός της Williams.

Εγώ πάντως στεναχωρήθηκα που φεύγει ο Monty! Ποτέ δε τον πήγα σαν οδηγό και δε μου αρέσει το στύλ του γενικότερα αλλά αυτό που του αναγνωρίζω είναι οτι είχε τα @@ να οδηγάει λιγότερο συντηριτικά απο τους άλλους (βέβαια γι'αυτό ίσως δεν έκανε και για F1) αλλά δε παύει να προσφέρει θέαμα η οδήγηση αυτού του είδους. Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει αυτή η οδήγηση εκ του ασφαλούς απ'όλους χωρίς να παίρνουν κανένα ρίσκο, γι'αυτό χρειαζότανε ένας Montoya να κάνει που και πού τη μ@λ@κιούλα του. Δείτε το και αλλιώς, δε γίνεται να οδηγάει ακόμα ο Sato formula 1 και να φεύγει οδηγός σα τον Montoya που κακά τα ψέματα μπορεί να μη συγκρίνεται με Shumi, Alonso και Kimi αλλά είναι ο αμέσως επόμενος!
 

Μηνύματα
1.137
Reaction score
3
Γιατί είναι ο "αμέσως επόμενος"?
Έχεις κάποια στοιχεία για να το λες αυτό,ή το πας βάσει του τί promo του έχουν κάνει μέχρι και πέρισυ?
Δηλαδή σε τί είναι ο μπουχέσας καλύτερος από Φιζικέλα-Μπαρικέλο-Ραλφ-Βέμπερ-Τρούλι-Χαίντφελντ,ακόμα-ακόμα και από τον μικρό Ρόσμπεργκ?
Είχε κάποτε το κορυφαίο μονοθέσιο κι έκανε ελάχιστα πράγματα,ακόμα και τώρα οδηγάει σαν να πηγαίνει τρακτέρ......ΕΛΕΟΣ πια με τον μπουχέσα!
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
doctor-x said:
Γιατί είναι ο "αμέσως επόμενος"?
Έχεις κάποια στοιχεία για να το λες αυτό,ή το πας βάσει του τί promo του έχουν κάνει μέχρι και πέρισυ?
Δηλαδή σε τί είναι ο μπουχέσας καλύτερος από Φιζικέλα-Μπαρικέλο-Ραλφ-Βέμπερ-Τρούλι-Χαίντφελντ,ακόμα-ακόμα και από τον μικρό Ρόσμπεργκ?
Είχε κάποτε το κορυφαίο μονοθέσιο κι έκανε ελάχιστα πράγματα,ακόμα και τώρα οδηγάει σαν να πηγαίνει τρακτέρ......ΕΛΕΟΣ πια με τον μπουχέσα!
Πλάκα κάνεις έτσι??? :shock:
Φαντάσου να σου έλεγα οτι είμαι και fan του Montoya!!! :lol: :lol:
Θα αφήσω τα νούμερα να μιλήσουν για τον "μπουχέσα" των 73 κιλών!!! :shock:
Δες τα νούμερα και μετά πές μου εσύ ποιός είναι ο επόμενος στη σειρά λοιπόν. (το Rosberg τον αφήνω έξω έτσι. Εκτός και αν πιστεύεις οτι ήδη είναι ο επόμενος καλύτερος απο τον πρώτο του κιόλας χρόνο!). Ο μόνος που μπορεί να πει κάτι είναι ο Barrichello, αλλά αυτός κι αν είχε τόσα χρόνια το καλύτερο αμάξι και δεν έκανε τίποτα, άσε που κοίτα πόσες εκκινήσεις έχει ο ένας και πόσες ο άλλος!!!



Να πω οτι ο πίνακας είναι απο το site του Autosport (είναι με συνδρομή) που έχει τη δυνατότητα να σου βγάλει συγκριτικά στατιστικά για οδηγούς, ομάδες κτλ. Δε κάθησα να το κάνω μόνος μου φυσικά :D 8)
 

Μηνύματα
1.137
Reaction score
3
Δεν κάνω πλάκα,ούτε φυσικά είπα ότι είναι καλύτερος ο Rosberg,απλά έχει potential.
Τα στατιστικά που γράφεις δεν με πείθουν,δεν μπορώ να συγκρίνω οδηγούς αν δεν οδηγούν το ίδιο μονοθέσιο.
Μπορείς όμως να δεις συγκριτικά με τον εκάστοτε team-mate του το τί έχει κάνει,πώς συμπεριφέρεται μέσα στην πίστα καθ' όλον τον αγώνα,πόσο ασταθής είναι σε σερί γύρους,όπως επίσης και το οδηγικό του στυλ ότι δεν είναι για F1,έφτασε στα 31 του κι ακόμα δεν έστρωσε.Επίσης για τα κιλά του,φυσικά και είναι μπουχέσας ένας άνθρωπος που κάνει πρωταθλητισμό σε τόσο απαιτητικές συνθήκες,και είναι 73+Kgr με ύψος 1.68m,έχω λάθος?
Τέλος πάντων,γνώμες έχουμε όλοι και προσωπικό γούστο,ας φύγει να πάει εκεί που του ταιριάζει ίσως περισσότερο και να γλιτώσουν τα ματάκια μας από μια υπερδιαφημισμένη μετριότητα 8) :lol:
(άντε να μην αρχίσω να λέω τώρα για τον Βιλνέβ! 8))
 

Μηνύματα
804
Reaction score
1
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Σε τελική ανάλυση, τι να το μεγαλώνεις το μονοθέσιο σε φάρδος (για το..."γουρουνάκι") τι σε ύψος!!! :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Γιώργο, ο Wyrtz είναι στην Williams αλλά (αν θυμάμαι καλά) είναι "δανεικός"
Γιαυτό και αναφέρομαι στο πρόσωπό του........

Ο De La Rosa είναι εκπληκτικός στα γυρολόγιά του σε συνθήκες μικρής πίεσης (δοκιμές εξέλιξης, γύροι για "κάψιμο" βενζίνης κ.ο.κ) αλλά υπό πίεση είναι "εύθραυστος".


(για τον.....Villeneuve, καλύτερα να μην σχολιάσω. Μου θυμίζει έντονα τις νέες φουρνιές Ελλήνων πολιτικών που έχουν εξασφαλίσει καριέρα λόγω.....επωνύμου!!!)
 

Μηνύματα
1.137
Reaction score
3
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
(για τον.....Villeneuve, καλύτερα να μην σχολιάσω. Μου θυμίζει έντονα τις νέες φουρνιές Ελλήνων πολιτικών που έχουν εξασφαλίσει καριέρα λόγω.....επωνύμου!!!)
Και αντί να γυαλίζει τον τάφο του μεγάλου Ζυλ,βγαίνει και δηλώνει μπαρούφες του τύπου "μην με συγκρίνετε με αυτόν,δεν του χρωστάω τίποτα,δεν τρέχω λόγω πατέρα,είμαι ΕΓΩ Ο ΕΝΑΣ Ο ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ Ο ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΣ"!

Από τους πιο άχρηστους πρωταθλητές που έχω δει,σαφώς μετά τον αλησμόνητο Χιλλ (το μεγαλύτερο ζαρζαβατικό της σύγχρονης F1).
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Βρε doctor-x οπως σου είπα δεν είμαι απο αυτούς που πηγαίνανε τον Montoya μάλιστα του τα χώνω σε κάθε GP φούλ αλλά οπως και να'χει πρέπει να του αναγνωρίσω οτι κάτι παραπάνω έχει προσφέρει απο άλλους οδηγούς σε αυτά τα 5 σχεδόν χρόνια που κάθησε στη formula 1 και σίγουρα με στεναχωρεί που φεύγει όταν μένουν άλλοι πιο άχρηστοι οπως ο φίλος μας ο έχω και πρωτάθλημα Villeneuve :lol: :lol:.
Τώρα αν είναι/ήταν ο επόμενος στη σειρά είναι σίγουρα υποκειμενικό και άποψη του καθενός. Δεν είπα οτι ήταν για πρωταθλητής αλλά δε νομίζω να ήταν και χειρότερος απο αυτούς που ανέφερες. Στο θέμα των team-mates που είπες, ο Juan είχε 2 αν δε κάνω λάθος στην καριέρα του στην F1 και αυτοί ήταν ο Ralph (άλλος ένας με καλό επίθετο :wink:) με τον οποίο πάνω κάτω κάνανε τα ίδια όταν ήταν στην Williams-BMW και ο άλλος ήταν ο Kimi που αν εξαιρέσεις την αρχή της περσινής χρονιάς που τραυματίστηκε, στο δεύτερο μισό δεν τα πήγε και άσχημα. Χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, αλήθεια εσύ ποιόν θα έλεγες επόμενο καλύτερο?

Γιάννη ο Wurz δεν είναι δανεικός στη Williams, βασικά η Mclaren τον ψιλοέστειλε με τρόπο όταν υπέγραψε για δεύτερο δοκιμαστή τον Gary Paffett και έχει και στην καβάτζα το ανερχόμενο αστέρι Lewis Hamilton (για πολλούς Άγγλους βέβαια :wink: ο επόμενος kimi) που βλέπω να αντικαθιστά τον Kimi στο πλευρό του Alonso (ααααχ μακάρι να δούμε Kimi-Alonso). Πάντως και μένα ο Wurz μου άρεσε πολύ και πιστεύω οτι είναι απο τους ρηγμένους οδηγούς. Αυτοί οι σπόνσορες τα μαμάνε όλα!!! Δε γίνεται άξιοι οδηγοί να μένουν έξω απο το παιχνίδι έστω και απο τις μικρές (που δεν υπάρχουν πια) ομάδες και να οδηγάει ακόμα ο Sato, μη μιλήσω για τον Ide που ευτυχώς στείλανε :lol: :lol:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.401
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top