Παραγγελια απο Αγγλια

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Εκανα μια παραγγελια όπως λεει ο τιτλος και εχω καθυστερηση.Το εστειλαν με royal mail, εχω tracking αλλα δεν μπορω να το εντοπισω.Ξερεις κανεις τι γινεται με την royal mail? O πωλητης μου απανταει αμεσως και ευγενικα αλλα λεει ότι δεν μπορει να με βοηθησει μεχρι να δηλωθεί χαμενο.Δηλαδη τι κανω, περιμενω να το χασω?
 

Μηνύματα
85
Reaction score
61
Εάν είναι πληρωμένο με paypal τότε κάνεις αναφορά στο τμήμα επίλυσης (resolution center) στήν σελίδα του paypal. Πάντως πρέπει να περάσει ένα διάστημα για να δηλωθεί ως απωλεσθέν ένα δέμα.
 


Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Ευχαριστω. Είναι με paypal. Φιλε nkelara το λινκ παραπεμπει στην royal mail.Αυτό εχω. Σε κάθε περιπτωση merci.
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
εχω καθυστερηση
Εχει σημασια ποσες μερες.1,3,10;Σε συμβουλευω να περιμενεις.Τα δεματα δεν χανονται ετσι.Ειδικα απο Αγγλια.Και ειδικα με tracking.

Το tracking της Royal πιθανολογω οτι δεν το βλεπεις γιατι το δεμα πλεον ειναι εκτος Αγγλιας και ο αριθμος tracking εχει αλλαξει.

λεει ότι δεν μπορει να με βοηθησει μεχρι να δηλωθεί χαμενο
Το tracking θα πρεπει να σου δειχνει τις κινησεις που εγιναν στην Αγγλια.Τις βλεπεις;Εαν δεν βλεπεις κινησεις στην Αγγλια,τοτε ειναι λαθος ο αριθμος και θα πρεπει να του το αναφερεις για να βγαλεις μια ακρη.

Μην ανοιγεις θεματα με την paypal μεχρι να βεβαιωθεις.Αλλωστε ειναι προτιμοτερο να λυσεις το θεμα με τον πωλητη αφου λες οτι ειναι συνεργασιμος.Εαν σταματησει να συνεργαζεται τοτε μονο επικοινωνησε μαζι τους.

Δεν πιστευω βεβαια να χρειαστει.Θα το παραλαβεις.

:)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.951
Reaction score
20.463
Υπάρχουν φορές που όταν ένα πακέτο βγει από τη χώρα προέλευσης περνούν κάποιες μέρες μέχρι να μπορεί να εντοπιστεί στο tracking service των ταχυδρομείων της χώρας προορισμού.

Θα συνέστηνα υπομονή. Δεν μου έχει τύχει ποτέ να χαθεί πακέτο με tracking number. Να καθυστερήσει, ναι, έχει τυχει, αλλά κάθε φορά παραδόθηκε.
 

Μηνύματα
15.004
Reaction score
20.723
απο αγγλια μου χει τυχει awb να μην ειναι εντοπισημο στην αγγλια.
ειχα παρει τηλεφωνο στα βασιλικα ταχυδρομεια και μου ειχαν εξηγησει οτι καποια νουμερα δεν καταχωρουνται κατα την κινηση τους παρα μονο κατα την εκδοση και την παραδοση.
το συγκεκριμενο εγινε ορατο στα ελτα ενω στο βρετανικο δεν ειχε καμια κινηση μεχρι που το παρελαβα.
ενυγουει στο παυπαλ εχεις προστασια μεχρι 180 μερες οποτε δεν ειναι θεμα , η θα παραλαβεις η θα αποζημιωθεις
 



Μηνύματα
777
Reaction score
820
Λογικά το δέμα σου θα παραδοθεί μέσω ΕΛΤΑ και με διαφορετικό tracking number. Θα σου πρότεινα να καλέσεις τα ΕΛΤΑ και να ζητήσεις να το ανιχνεύσουν με το βρετανικό tracking number (μπορούν, το έχω κάνει).

Τηλέφωνα: 800 11 82 000, 210 33 53 100, 210 33 53 777 (Δευ - Παρ, 08:00 - 18:00)
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
ευχαριστω για ολες τις απαντησεις. Απο royalmail παει gls και ο συνεργάτης της στην ελλαδα είναι η ACS .
 


Μηνύματα
129
Reaction score
6
Βαλε το tracking number στο site του GLS και καποια σιτγμη οταν το ''δει'' θα σου βγαλει εναν αλλο αριθμο της acs.Yστερα κανεις με το νεο αυτο αριθμο tracking στο site της acs.Μπορει να μη το δει αμεσως κ στης acs το site αλλα καποια στιγμη σιγουρα.Good luck!
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Αυτή είναι η πλακα,ότι δεν το εχει δει ακομα η GLS. Aπο Αγγλια εφυγε 2 Μαρτιου.....
 

Μηνύματα
129
Reaction score
6
Αυτή είναι η πλακα,ότι δεν το εχει δει ακομα η GLS. Aπο Αγγλια εφυγε 2 Μαρτιου.....
Οταν βαζεις το tracking number στο site του royal mail σου βγαζει αποτελεσματα?δηλαδη το πακετο παρεληφθει απτο royal mail την ταδε του μηνος?Αν δε σου βγαζει κ δεν αναγνωριζει ουτε εκει το tracking number,στο εχει δωσει λαθος ο πωλητης οποτε δε θα σου βγαζει αποτελεσματα ουτε το gls.Αν ολα καλα απο κει, απλα περιμενε λιγο καιρο ακομη συμβαινει καμια φορα κ στη συνεχεια ανοιξε υποθση στο ebay αν ειναι απο κει η αγορα κ θα στα κανονισει το ebay.
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Φιλε μου όπως γραφω στο 4ο ποστ από 2 μαρτιου η royal το εχει διωξει.Ευχαριστω.
 


Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Όχι.O πωλητης δεχθηκε refund. Εβαλα νεα παραγγελια σε αλλον και περιμενω....
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.497
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top