Παρουσίαση και του δικού μου HOME CINEMA

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
OK κατεβαίνουν, αλλά και τα ηχεία σου παίζουν στα 32 hz με δύο 8'' woofer ..... δεν είσαι ικανοποιημένος ??
 


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
δε χρειάζεται το sub γιατί ήδη το έχεις στα 80hz και κάτω να παίζει άρα ακούς ένα μπουουουμ-μπουουουμ........ αλλά σου αρέσει 😍 .... να δονείται το σπίτι.

Θανάση πολλά λάθη μαζεμένα.
Τα μπουμ μπουμ ακούγονται όταν τα σαμπ δεν είναι ρυθμισμένα σωστά .
Οι ουρές είναι τα mode του χώρου .
Όλα τα cd παίζουν κάτω από τους 80 κύκλους.
Εντελώς φιλικά
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Είναι αδιανόητο να συνεχίζετε να θεωρείτε ότι δε χρειάζονται σαμπ επειδή έχετε μεγάλα ηχεία, ιδίως όταν φίλοι εδώ μέσα (γουίζι έως Τζιοβάνι) που έχουν πολύ μεγαλύτερα ηχεία από εσάς (και πολύ ακριβότερα) και μάλιστα ο γουίζι τα 802 σε μια σταλιά χώρο, έχουν γράψει για τόσο σημαντική βελτίωση σε δικαναλες ακροάσεις σε οποιαδήποτε στάθμη ακρόασης.

Πείτε ότι δεν έχετε λεφτά για πολλαπλά σαμπ, ότι δεν έχετε λεφτά για σοβαρή ισοσταθμιση, ότι δεν έχετε το ελεύθερο από την παντόφλα, ότι δεν έχετε διαθέσιμο χώρο για να βάλετε σαμπ, πείτε ο,τι θέλετε, όλα δεκτά και σεβαστά.

Πείτε τέλος πάντων ότι σας αρκεί όπως ακούγεται, δεν ενδιαφέρεστε για καλύτερο αποτέλεσμα. Δεκτό.
Και υγιές.

Μόνο μη λέτε πως δε χρειάζονται σαμπ στη μουσική, πως δεν έχουν λόγο ύπαρξης.

Σταματήστε το επιτέλους. Φτάνει.
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
OK κατεβαίνουν, αλλά και τα ηχεία σου παίζουν στα 32 hz με δύο 8'' woofer ..... δεν είσαι ικανοποιημένος ??
Ακούγοντας τα σκετα, αρχικά θα πεις οκ, καλα ειναι. Αν ανεβασεις εντασεις κι αρχίζει να τερματιζει θα πεις "σαν να μην ακουγονται τα μπασα οπως πριν". Αν δοκιμασεις με σαμπ λες ω ρε φιλε, πως βαραει ετσι, οπως στη συναυλια (νταξ υπερβαλλω λιγο αλλα εκει εχουν πολλαααα σαμπ, τουλαχιστον πλησιαζει σε ενταση και χτυπημα).
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
ΟΚ παιδιά .......
Επειδή δεν έχω τα λεφτά να βάλω αρκετά σαμπ η τον ειδικό ακουστικό χώρο να τα τοποθετήσω η και να είχα δε θα γλίτωνα από τις παντοφλοσφαλιάρες της Γυναίκας μου, για όλους εσάς που ακούτε με Ρίχτερ έχω να σας πω ένα μεγάλο μπράβο !!!
 



Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Όλα τα cd παίζουν κάτω από τους 80 κύκλους.
Αγαπητέ Μάκη,
Αυτό το ανάφερα σαν έμφαση τα cd θα παίξουν ότι βγάζουν τα ηχεία σου .......
και το μπουμάρισμα ίσωσ να είναι από αφρόντιστους χώρους που δεν έχουμε πολλοί !!!
Συνήθως δε λέω κοτσάνες μπορεί να μη το διατύπωσα σωστά. :idk:
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Εγώ τουλάχιστον ετσι το βιωσα. Υπ οψιν οδηγουνται απο xls 1502, τους δινω αρκετα βαττ δλδ.
και εγώ συμφωνώ μαζί σου, όπως τον ευχαριστεί τον καθένα και πόσα χτυπήματα θα φάει στο στομάχι.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Φυσικά, έχοντας klipsch περιττεύει το 2ο sub. Για μουσική τουλάχιστον ακρόαση, άχρηστο και το πρώτο!
Έχεις δίκιο σε δικάναλη ακρόαση δε χρειάζεται καν σαμπ.......
Παιδιά, εντελώς επιγραμματικά, διαβάστε την υπογραφή μου, την τρίτη πρόταση. Κατά τα άλλα, τα γνωστά, σας τα είπαν οι γιατροί.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Όχι. Το μπουμάρισμα είναι απο τα αρρύθμιστα σαμπ
Μια μικρή ρύθμιση την κάνει ο AV ανεξαρτήτως πιο EQ setup χρησιμοποιεί η κάθε εταιρία.
Και θα μου πείτε να πάρεις ένα miniDSP UMIK-1 με REW και βάλεις μπασοπαγίδες για καλυτέρα αποτελέσματα
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Μια μικρή ρύθμιση την κάνει ο AV ανεξαρτήτως πιο EQ setup χρησιμοποιεί η κάθε εταιρία.
Δεν είναι εγγύηση. Χωρίς μέτρηση επιβεβαίωσης μην έχεις εμπιστοσύνη.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Και θα μου πείτε να πάρεις ένα miniDSP UMIK-1 με REW
ναι, παραληψη μου ... δεν το ειδα το νημα εξελiχτηκε και γρηγορα.. 🐒
να παρεις ή να δανειστεις και να δανεισεις και στους φιλους σου, καλητερο αποτελεσμα μεσω παιδεματως και αφου αντιληφθεις (βλεποντας) τι ακους, και βεβαια αν θες το μοιραζεσαι και με μας τους απεκσω.
συμπαθητικος χωρος :)
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
και εγώ συμφωνώ μαζί σου, όπως τον ευχαριστεί τον καθένα και πόσα χτυπήματα θα φάει στο στομάχι.
Αυτό είναι midbass.
Αγαπητέ Θανάση δεν στην λέω .
Απλά πες είμαι ευχαριστημένος από το σύστημα μου και δεν χρειάζομαι Σάμπ για αισθητικούς λόγους .
Εκεί δεν θα σου πει κανείς τίποτα
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Δεν θα πω σε κανέναν αγόρασε σαμπ, όμως εκεί κάτω υπάρχει ένας ολόκληρος κόσμος που απλά δεν τον παίρνεις μυρουδιά χωρίς σαμπ.
Όταν έχεις σαμπ βέβαια πρέπει να φροντίσεις να ενταχθεί σωστά στο ήδη υπάρχον σεταπ, με ότι συνεπάγεται αυτό.
Είναι λάθος να συγχέεται η ύπαρξη με μπαμ μπουμ, τεράστιο λάθος.
Κανεις δεν γουστάρει να ακούει μπουμαρισμα.
Αν ο χώρος και το σεταρισμα είναι χαλια, μπορείς ναχεις μπούμιγκ και από 6αράκια μεγάφωνα.
Αν σ’ αρέσει να ακούς άνευ σαμπ, άλλου παπά ευαγγέλιο.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Αυτό είναι midbass.
Αγαπητέ Θανάση δεν στην λέω .
Απλά πες είμαι ευχαριστημένος από το σύστημα μου και δεν χρειάζομαι Σάμπ για αισθητικούς λόγους .
Εκεί δεν θα σου πει κανείς τίποτα
Μάκη μου δεν έχω πει αυτό, αν διαβάσεις προηγούμενα, αλλά ακριβός το αντίθετο μακάρι να είχα το χώρο να βάλω και άλλα sub, προς το παρόν έχω μείνει στάσιμος λόγο οικονομικών θεμάτων
Μάκη.........πότε θα έρθεις τώρα για το άλλο θέμα ?
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top