Παρουσίαση συστήματος... PMC



P

PMC

Guest
ας αναψω τη Συστηματαρα μου τωρα - να προσβαλω δυο-τρεις καλιτεχνες ...
:drinks:
πολλα φιλιά στο φιλαράκι σου να στείλεις από μένα.....;)
εμενα παλι μου κανει εντυπωση πως μπορει να σκασεις μερικες δεκαδες χιλιαδες και παλι δουλεια να μη καμεις
αυτα είναι ευχάριστα προβλήματα.....τέτοια να έχουμε να ασχολούμαστε....
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.899
Reaction score
12.522
Ακόμα να κλείσει για τη νυχτερινή βάρδια?

ΣΚΟΠΟΟΟΣ!
Αυτη η επιλογή έγινε μετά από σκέψη......
ειναι σωστότερο από πολλές απόψεις ....
Θα ήθελα περαιτέρω πληροφορίες επ'αυτού, αν είναι εύκολο.

Θα μου πεις, πολλά θέλουμε στη ζωή... Ε αυτό ευκολάκι είναι, πιστεύω.
 
Last edited:



Μηνύματα
2.226
Reaction score
2.742
Εγω αν και άσχετος σε σχέση με τους ειδικούς, πιστεύω ότι όλα διορθωνονται με τον trinov..ή θέμα ρύθμισης είναι ή θέμα ελαττωματικού προϊόντος. Πόσα χρόνια εγγύηση εχει;
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.351
Reaction score
125.298
.
.
Θρηνωφ...
Θρήνωφ δε θα πεις τίποτα.

Once HDMI 2.1 becomes a reality and suitable chipsets are available, a new HDMI 2.1 board will be developed with CYP. This will be made available to all Altitude owners, regardless of the age of their processor. For those interested in obtaining the eighth input now, a program for purchasing the new HDMI 2.0 board will be announced later this year.


Άστα να πάνε.
Κοροϊδίες ρε...


ΥΓ. EISA σε πλατφόρμα, αφορά όλα τα μηχανήματα, όχι ένα.. αισχρότητες..
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
:biggrin:
εμενα παλι μου κανει εντυπωση πως μπορει να σκασεις μερικες δεκαδες χιλιαδες και παλι δουλεια να μη καμεις
... ας αναψω τη Συστηματαρα μου τωρα - να προσβαλω δυο-τρεις καλιτεχνες ...
:drinks:
Αυτό πάει περισσότερο σε κατόχους που καμαρώνουν σαν αθίγγανα σκεπάρνια για πανάκριβα ηχοσυστήματα που υστερούν όμως σε στοιχειώδεις ιδιότητες ως προς την απόδοση υψηλής πιστότητας,λ.χ. λάμπες να οδηγούν εξαμισάρια μεγάφωνα χωρίς κροσαρισμένα sub και προβλεπόμενα δυναμικά περιθώρια,με θέση ακρόασης σε αποστάσεις ανώτερες των δύο μέτρων,με άσχετη χωροταξία,...k.o.k.

.
.
Θρηνωφ...
Θρύλοφ...:wink:
 
Last edited:


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.596
Reaction score
27.942
Θρήνωφ δε θα πεις τίποτα.

Once HDMI 2.1 becomes a reality and suitable chipsets are available, a new HDMI 2.1 board will be developed with CYP. This will be made available to all Altitude owners, regardless of the age of their processor. For those interested in obtaining the eighth input now, a program for purchasing the new HDMI 2.0 board will be announced later this year.


Άστα να πάνε.
Κοροϊδίες ρε...


ΥΓ. EISA σε πλατφόρμα, αφορά όλα τα μηχανήματα, όχι ένα.. αισχρότητες..
Εννοείται ουδεμία σχέση NAD με Trinnov, αλλά αρθρωτός βγαίνει πλέον και ο T758 v3i. Αλλάζουν οι HDMI κάρτες και έχει 1500€. Το Πλαίσιο τον έχει μέχρι και 60 μήνες. 😂

Screenshot_20200818_083637.jpg
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Βούτα για πέναλτι!
Δεν μου χρειάζεται...Έχω μάθει να παίζω το παιγνίδι κερδίζοντας σε πείσμα οποιασδήποτε...΄΄παράγκας΄΄. :sneaky:
Εννοείται ουδεμία σχέση NAD με Trinnov, αλλά αρθρωτός βγαίνει πλέον και ο T758 v3i. Αλλάζουν οι HDMI κάρτες και έχει 1500€. Το Πλαίσιο τον έχει μέχρι και 60 μήνες. 😂

View attachment 176554
Κοίτα...NADείς τι γίνεται τη σήμερον ημέραν...:wink:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν μου χρειάζεται...Έχω μάθει να παίζω το παιγνίδι κερδίζοντας σε πείσμα οποιασδήποτε...΄΄παράγκας΄΄. :sneaky:
Οι βασικές αρχές του όντιο να κερδανε και όλοι οι άλλοι να πα να......
(παροιμιώδης ρήση του Τομ-α Μητρόπουλου)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.351
Reaction score
125.298
Κοίτα...NADείς τι γίνεται τη σήμερον ημέραν...
Μη το γελάς καθόλου! :)

Οι "σύγχρονες" επιλογές, είναι αυτών των ανθρώπων που επιθυμούν να μπορούν να απολαύσουν τα (εκάστοτε) "σύγχρονα" φορμά, την "αιχμή" της τεχνολογίας τους, και οι απανωτές αλλαγές και αναβαθμίσεις των προηγούμενων ετών, πάντα ενέχουν την υποψία πως ένα "σύγχρονο" μηχάνημα του σήμερα, κινδυνεύει να μην είναι και τόσο "σύγχρονο" στα επόμενα χρόνια.

Έτσι, υπήρξαν κορυφαία μηχανήματα της εποχής τους, και πανάκριβα, τα οποία πλέον δεν υποστηρίζουν κανένα σύγχρονο φορμά και ως εκ τούτου έχουν απαξιωθεί πλήρως.

Η modular αρχιτεκτονική είναι η μόνη λύση ώστε με μικρές - τμηματικές "αναβαθμίσεις' hardware στα επόμενα χρόνια, να παραμένει "σύγχρονο" το μηχάνημα και να μην απαξιώνεται.

Ας ελπίσουμε να ακολουθήσουν αυτό το παράδειγμα και άλλοι κατασκευαστές.
 

Μηνύματα
215
Reaction score
336
Με αφορμη το frequency response που βλεπουμε συνεχως μεσω του REW , αρκετοι θα θεωρουν οτι το συστημα του Τζιο παιζει χαλια .......!!!!!!!!!!!
''Εγω εχω καλυτερο f. r. με χαμηλοτερου επιπεδου συστημα !!!! και γ@μω.....'''!!!!!!

Μην ''τριβετε τα χερια σας σαν γριες ''..........!!!!!:onthequiet:,
ενα ΣΚΕΤΟ frequency response δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!

Μπορει καποιος να εχει σχεδον ιδιο f. r. με ενα συστημα pmc, focal , edifier με το subακι του ..!!!! με μια συστοιχια
line array με 12 καμπινες στην πλευρα !!!!! και παει λεγοντας ......................

Λετε να ακουγονται ιδια αυτα τα συστηματα ???? Η ενεργεια , τα δυναμικα που εχουν τα συστηματα σαν του Τζιο ειναι τεραστια !!!!!! Κανενα 5'' η 6.5'' αρι δεν μπορει να σταθει διπλα ....... και ας μετραμε το ιδιο f. r. ..............
Δυναμικο περιθωριο !!!!!!!! τα λεει καποιος τζαμπα ( χωρις αμοιβη) !!!!! αλλα δεν τον ακουμε ..........

Τα μετρητικα συστηματα λοιπον , ειναι ΕΡΓΑΛΕΙΑ !!!! Βοηθουν αυτους που ΞΕΡΟΥΝ, να παρουν αποφασεις
και να βρουν λυσεις , παρατηρωντας ΟΛΕΣ τις παραμετρους που απεικονιζει το εκαστοτε μετριτικο συστημα !
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Λετε να ακουγονται ιδια αυτα τα συστηματα ???? Η ενεργεια , τα δυναμικα που εχουν τα συστηματα σαν του Τζιο ειναι τεραστια !!!!!! Κανενα 5'' η 6.5'' αρι δεν μπορει να σταθει διπλα ....... και ας μετραμε το ιδιο f. r. ..............
Δυναμικο περιθωριο !!!!!!!! τα λεει καποιος τζαμπα ( χωρις αμοιβη) !!!!! αλλα δεν τον ακουμε ..........
ενα ΣΚΕΤΟ frequency response δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!
Φτάνει να ξέραμε ή έστω να είχαμε μια ελάχιστη μυρωδιά, για το τι θα χρειαζόταν ώστε δύο συστήματα με παρεμφερείς μετρήσεις απόκρισης συχνότητας να έπαιζαν τραγικά διαφορετικά και να μην αποδιδαμε αυτές τις ποιοτικές διάφορες σε μαγικές χροιές και θαυματουργά καλώδια. Και κυρίως να μην κυνηγούσαμε τον πολυπόθητο στόχο μέσω αυτών.
Δεν το λέω σε σένα βέβαια.
Είναι αυτό που λένε "τα λέω στη νύφη για να ακούει η πεθερά".
Η οποία πεθερά, είμαι σίγουρος πως περιμένει στη γωνία για να παρερμηνευσει ακούσια ή εκούσια το κομμάτι από το γραπτό σου που έχω κουοτάρει και να βγάλει τα δικά της "συμπεράσματα".
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.396
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top