Παρουσίαση συστήματος... PMC

P

PMC

Guest
γιατί δε στέλνει ο Τζιοβάνι , ένα email στην Pmc και να ρωτήσει την γνώμη της ,για την αναγκαιότητα ¨ συνωστισμού ¨ τόσων και τέτοιων ηχείων σε ένα τέτοιο χώρο? ( πρόταση κάνω, χωρίς να θέλω να αναιρέσω την αξία τους).

Ρε παιδιά .....πατε καλά ?
Σε 20 τετραγωνικά βάζουν τα πιο μεγάλα .....

50387B58-6F3B-4013-AD68-C80DD4E85E4A.jpeg


F936B1E0-AF72-4FA2-882D-C38C9B0B1110.jpeg


3BAC2EFD-7838-4917-BB81-045565884EC6.jpeg



Μη λέτε ότι να ναι....
Post automatically merged:

Εκτός και αν δεν ξέρουν......και κάνουν του κεφαλιού τους. :lolsign: :lolsign: :lolsign:
 

C

chrispo

Guest
Ρε παιδιά .....πατε καλά ?
Μη λέτε ότι να ναι....
....προς αποφυγή παρεξήγησης, προσωπικά δεν εξέφρασα ουδεμία άποψη επί του θέματος.....ό,τι παρέθεσα, ήταν απλά γραφόμενα των PMC και ATC.
Αν έχεις ¨πρόβλημα¨ μ´αυτά, τότε έχεις θέμα με τις εταιρείες αυτές.:rolleyes:

( ...και καλά πάμε και ξέρουμε τι μιλάμε):biggrin:...γιατί δε στέλνεις ένα, να μας φύγει σε ΟΛΟΥΣ, η απορία?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.490
αφού είσαι τόσο σίγουρος, γιατί δεν στέλνεις καμιά ¨μπατονέτα ¨ ή έστω ωτοασπίδα στην ATC και PMC?
Μην γίνεσαι αυθάδης νέε μου, δε χρειάζονται μπατονετες οι άνθρωποι εκεί, σταμάτα το ποίημα. ;)

Λεφτά θέλουν.

Έχουν εξαιρετικά μεγάλα ενεργά ηχεία, με φουλ ενεργή πολυενισχυση, και διακριτά ενεργά τέρατα σαμπ αμφότερες οι φίρμες που αναφέρεις.

Αμφότερες επίσης, κυκλοφορούν παθητικές μορφές των ηχείων τους, σε χαμηλότερο κόστος, και έχουν κάνει και χαβαλε επ'αυτου, και μάλιστα χωρίς να μασάνε τα λόγια τους. :lol:

Το κατά πόσο έχουν εμπλακεί με ψηφιακά φίλτρα στο θέμα του ενεργού κρος, είναι επίσης μια χιλιοειπωμενη ιστορία, που αργά ή γρήγορα θα λήξει.
Πολλές φορές είναι και θέμα περίστασης, ποιος έκατσε σε ποια καρέκλα και γιατί και τελοσπαντων μικρή σημασία έχει και δε θα κάνουμε υποδείξεις προφανώς εμείς σε τέτοιες φίρμες, αλλά είναι επαρκές επιχείρημα η χρήση τέτοιων εργαλείων από την τζενελεκ, και ενώ υπάρχουν και πολλά τέτοια παραδείγματα από άλλες μεγάλες και σπουδαίες στον στουντιακο χώρο φίρμες, και μόνο το επιχείρημα της τζενελεκ, αρκεί, είναι αποστομωτικό, πλήρες και υπεραρκετό για να κλείσει το θέμα.

Δε χρειάζεται να επανέλθεις με τέτοιο υφακι...
 


C

chrispo

Guest
..τώρα μίλησες σωστά..:hi:

(... δεν είμαι ποιητής, ούτε υφάκι βγάζω απρόκλητα..και δεν απολογούμαι ΟΚ?)...και ούτε νέος:biggrin:
 
Last edited by a moderator:


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
@chrispo
Αυτό που λέει η PMC είναι:
''Φτιάχνουμε gamata ηχεία , μην πετάξετε μέσα ένα σαμπ γιατί θα τα κάνετε σαλάτα.''

Το οποίο είναι σωστό.
Κανένας δεν έχει πει πάρε ένα σαμπ να κάνει θόρυβο.
Αντίθετα πάντα λέγεται ότι αν δεν μπορείς να το τοποθετήσεις σωστά καλύτερα να μην πάρεις.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.490
και ούτε νέος
Γερασαμε και μυαλό δε βάλαμε, αυτό ξέρω! :lol: :lol: :lol:

Έχουμε πληθώρα από λάθος επιλογές στο παρελθόν μας, όλοι μας. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. ;)

Δε πειράζει, στερνή μου γνώση...

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον, να μην επαναλάβουμε τα λάθη του παρελθόντος. Κι αν με την "πείρα μας" (δηλαδή τη σωρεία λαθών του παρελθόντος μας) μπορέσει να γλυτώσει κανένας άλλος, δεν είναι κακό. :)
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.490
@chrispo
Αυτό που λέει η PMC είναι:
''Φτιάχνουμε gamata ηχεία , μην πετάξετε μέσα ένα σαμπ γιατί θα τα κάνετε σαλάτα.''

Το οποίο είναι σωστό.
Κανένας δεν έχει πει πάρε ένα σαμπ να κάνει θόρυβο.
Αντίθετα πάντα λέγεται ότι αν δεν μπορείς να το τοποθετήσεις σωστά καλύτερα να μην πάρεις.
Αυτό ακριβώς μου θυμίζει το παρελθόν του νταποστ. :lolsign:

Σε τέτοια υψηλά επίπεδα υλοποίησης, όπως το ενεργό κατοσταρι του νταποστ, είναι δύσκολο να ενσωματωθεί ομαλά κάτι που έστω και κάπου είναι υποδεέστερο του αριστου αυτού δορυφόρου..

Ακόμα κι αν αυτό το κάτι είναι ο χώρος, ή το σαμπ βεβαίως, ή (νταποστ) και τα δύο! :o

Νομίζω όμως πως τώρα το τερματίζει το θέμα....
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.464
Αντίθετα πάντα λέγεται ότι αν δεν μπορείς να το τοποθετήσεις σωστά καλύτερα να μην πάρεις.
Το ίδιο ισχύει και για τα main ηχεία.
Αν δεν μπορείτε να τα τοποθετήσετε σωστά, μην τα πάρετε :tongue:
(δεν μπορούν :roflmao: )
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...σύμφωνα με την Atc , θέλεις τα 150 άρια..:dance2:



...το κατανόησες το κείμενο8-)



...Bhutia, είμαι πεπεισμένος ότι και δικό σου κείμενο αν παραθέσω, θα το ¨αμφισβητήσεις¨ με κάποιο τρόπο, που εσύ ξέρεις...:biggrin:
Συνήθως δεν πειράζω τα...καλώς κείμενα.
Ας γνωρίζουμε όμως ότι τα δικά μου κείμενα τα έχω...΄΄αμφισβητήσει΄΄ μονάχος προτού τα γράψω,για να τ'αμφισβητούσαν οι υπόλοιποι...αφότου τα έχω παραθέσει. :spiteful:
...
Αντίθετα πάντα λέγεται ότι αν δεν μπορείς να το τοποθετήσεις σωστά καλύτερα να μην πάρεις.
Ομοίως και άμα ήταν να μείνει ο χρήστης στο...μονό τεμάχιο. ;)
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Αυτό ακριβώς μου θυμίζει το παρελθόν του νταποστ. :lolsign:

Σε τέτοια υψηλά επίπεδα υλοποίησης, όπως το ενεργό κατοσταρι του νταποστ, είναι δύσκολο να ενσωματωθεί ομαλά κάτι που έστω και κάπου είναι υποδεέστερο του αριστου αυτού δορυφόρου..

Ακόμα κι αν αυτό το κάτι είναι ο χώρος, ή το σαμπ βεβαίως, ή (νταποστ) και τα δύο! :o

Νομίζω όμως πως τώρα το τερματίζει το θέμα....
Το δικο μου παραδειγμα ηθελα να αναφερω και εγω. Κατα γενικη ομολογια αποτυχημένη ενσωμάτωση σαμπ. Με εξοπλισμό ανω του μεσου ορου, επαγγελματια ακουστικο και απειρες ωρες tweaking. Και ομως δεν εδεσε το γλυκό.

Μη θεωρειτε οτι ολοι θα παρουν τρινοβ και θα εχουν τον toole να τους κανει τα bass management! Χαλαρωστε και πάρτε χαρμπεθ!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Το δικο μου παραδειγμα ηθελα να αναφερω και εγω. Κατα γενικη ομολογια αποτυχημένη ενσωμάτωση σαμπ. Με εξοπλισμό ανω του μεσου ορου, επαγγελματια ακουστικο και απειρες ωρες tweaking. Και ομως δεν εδεσε το γλυκό.

Μη θεωρειτε οτι ολοι θα παρουν τρινοβ και θα εχουν τον toole να τους κανει τα bass management! Χαλαρωστε και πάρτε χαρμπεθ!
Κι ένα συνοδό γλομπάτο ενισχυτικό για να πήγαιναν κάτω τα...φαρμάκια πείθοντας εαυτόν περί...υγρασίας και σιωπών ανάμεσα στις νότες... :spiteful:
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Ομοίως και άμα ήταν να μείνει ο χρήστης στο...μονό τεμάχιο. ;)
Το ένα είναι ιδιότροπο στην τοποθέτηση, μπορεί να σου δώσει εξαιρετικό ηχείο από τα 100Hz και πάνω.

ΥΓ: Έχω διαβάσει σχόλια του τύπου η κλίκα κτλ. Αχ και να ξέρατε πόσες φορές έχουμε ''πλακωθεί '' μεταξύ μας. Μάλλον φαίνονται ψιλά γράμματα και δεν το καταλαβαίνουν :gotcha:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Συνήθως δεν πειράζω τα...καλώς κείμενα.
Ας γνωρίζουμε όμως ότι τα δικά μου κείμενα τα έχω...΄΄αμφισβητήσει΄΄ μονάχος προτού τα γράψω,για να τ'αμφισβητούσαν οι υπόλοιποι...αφότου τα έχω παραθέσει. :spiteful:
...Bhutia, είμαι πεπεισμένος ότι και δικό σου κείμενο αν παραθέσω, θα το ¨αμφισβητήσεις¨ με κάποιο τρόπο, που εσύ ξέρεις...:biggrin:
ένα δίκιο το..χει εδώ που τα λέμε bhutia μου ο chrispo!:)
...Άλλωστε, μια προσεκτική ματιά στο avatar σου τον δικαιώνει απόλυτα!:wink:
τα σέβη μου εκατέρωθεν!:hi:
 
Last edited by a moderator:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...
ένα δίκιο το..χει εδώ που τα λέμε bhutia μου ο chrispo!:)
...Άλλωστε, μια προσεκτική ματιά στο avatar σου τον δικαιώνει απόλυτα!:wink:
τα σέβη μου εκατέρωθεν!:hi:
Μια προσεκτική ματιά στο avatar του υποφαινομένου φανερώνει πόσο λίγο...το κατανοείς. ;)

 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μια προσεκτική ματιά στο avatar του υποφαινομένου φανερώνει πόσο λίγο...το κατανοείς. ;)

Naturally bipolar bhutia! Naturally!!
όπως βλέπεις...είμαι μες τη κατανόηση! :wink:
 
Last edited:




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.342
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top