Παρουσίαση συστήματος... PMC

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
είναι υπερβολή να δώσει 6000 για να παρει το καλειδοσκόπιο
Βασικά δεν είναι, αν θες μπορώ να στο αναλύσω. Ίσως να μην είσαι ενημερωμένος για αυτό.


Χαλαρώστε λίγο. Μηχανήματα είναι και τίποτε άλλο. Υπάρχουν τρομερά σοβαρότερα προβλήματα από τα γαμοστέρεα.

Συμφωνώ απόλυτα και με τα κείμενα των @costas EAR & @Dimifoot.
Επίσης θεωρώ δείγμα σεβασμού να πληρώνουμε τη δουλειά του καλλιτέχνη και όχι να την έχουμε παράνομα. Αυτό είναι δείγμα σεβασμού σοβαρότερο και από την σωστή αναπαραγωγή. Μόνο με αυτό τον τρόπο δείχνουμε και την υποστήριξη μας. Άποψη μου.
Δεν δέχομαι με τίποτα να λέει ο άλλος ότι σέβεται τον δημιουργό και η μουσική συλλογή του είναι full στο παράνομο downloading.

- - - - - - - - - - - - - - - - -

One ROON to rule the all.
 
Last edited:

P

PMC

Guest
Γιατί όχι;Μόνο πικάπ θα έλειπε για να συμπληρωνόταν ο...αχταρμάς. :sneaky:
:idk:
Σε παλιότερο ποστάρισμα είχες δηλώσει πως σου άρεσε !

Έπρεπε επίσης να είχες εγκαταστήσει τα polyfusor με εγκάρσιο αντί επιμήκη προσανατολισμό στην οροφή για να διαχέουν περισσότερη ενέργεια στα τζάμια και την κουζίνα αντί πίσω στα ηχεία.Δεν το είχα πει εκ των προτέρων γιατί μου αρέσει να...ταλαιπωρείσαι με τις ταβανόβιδες.

Δηλαδή πιστεύεις πως θα ήταν καλύτερο να στείλουμε τον ήχο προς την τζαμαρία και προς την κουζίνα που ,έχει ήδη πρόβλημα ,( ακούγεται ηχώ) Παρα αυτό που κάναμε .....?
Τώρα η διάχυση στέλνει τον ήχο στα 244 που έχουν κορυφαία απόσβεση .
Είναι λάθος ?
Υπολόγισε και τι ποσοστό ανακλασεων από το ταβάνι παίρνουμε τώρα και τι θα παίρναμε στην αντίθετη περίπτωση.

Ισως κάποια κάθετα και κάποια οριζόντια να ήταν πιο καλή διάταξη.
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αρκεί να έχετε κατά νου οτι μπορεί να μην γίνει αποδεκτό το αίτημα επαναφοράς χρήστη. ;) Πόσο μάλλον αν γίνει "κρυφά".
Καλύτερα να είναι σίγουρος όποιος ζητά διαγραφή.
Ti? Yπήρχε δυνατότητα εξέτασης αιτήματος για επαναφορά χρήστη κι εγώ έκανα εγγραφή απο την αρχή; Θα πηδηχτώ απο το παράθυρο!!!
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Πήγαμε σε ένα σινεμά με τα παιδιά και μου έκανε εντύπωση η ακουστική του!!!
Έχουν κάνει πολυ Καλη δουλεια!
Ακόμα και ψυθιριστα ακούγεσαι σε όλο το χώρο !
Το σινεμά βρίσκεται στο παλαιό Φάληρο κοντά στον άριστο στην ζησιμοπουλου...


View attachment 145487


View attachment 145488


View attachment 145489
Φουλ διάχυση αντί για απορρόφηση? Δεν το έχω ξαναδεί σαν προσέγγιση σε σινεμά. :thumbsup:
 


Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
:idk:
Σε παλιότερο ποστάρισμα είχες δηλώσει πως σου άρεσε !




Δηλαδή πιστεύεις πως θα ήταν καλύτερο να στείλουμε τον ήχο προς την τζαμαρία και προς την κουζίνα που ,έχει ήδη πρόβλημα ,( ακούγεται ηχώ) Παρα αυτό που κάναμε .....?
Τώρα η διάχυση στέλνει τον ήχο στα 244 που έχουν κορυφαία απόσβεση .
Είναι λάθος ?
Υπολόγισε και τι ποσοστό ανακλασεων από το ταβάνι παίρνουμε τώρα και τι θα παίρναμε στην αντίθετη περίπτωση.

Ισως κάποια κάθετα και κάποια οριζόντια να ήταν πιο καλή διάταξη.

Εχει δικιο ο μπουτχιας. Και σε εμενα οι διαχυτες τοποθετηθηκαν εγκαρσια στα ηχεια, ωστε να διαχεουν συχνοτητες δεξια και αριστερα.
 
  • Like
Reactions: PMC

A

amoustakas

Guest
Βασικά δεν είναι, αν θες μπορώ να στο αναλύσω. Ίσως να μην είσαι ενημερωμένος για αυτό.


Χαλαρώστε λίγο. Μηχανήματα είναι και τίποτε άλλο. Υπάρχουν τρομερά σοβαρότερα προβλήματα από τα γαμοστέρεα.

Συμφωνώ απόλυτα και με τα κείμενα των @costas EAR & @Dimifoot.
Επίσης θεωρώ δείγμα σεβασμού να πληρώνουμε τη δουλειά του καλλιτέχνη και όχι να την έχουμε παράνομα. Αυτό είναι δείγμα σεβασμού σοβαρότερο και από την σωστή αναπαραγωγή. Μόνο με αυτό τον τρόπο δείχνουμε και την υποστήριξη μας. Άποψη μου.
Δεν δέχομαι με τίποτα να λέει ο άλλος ότι σέβεται τον δημιουργό και η μουσική συλλογή του είναι full στο παράνομο downloading.

- - - - - - - - - - - - - - - - -

One ROON to rule the all.
Αλέξη δε μίλησα ποτέ για downloading. Ίσως είμαι ο μόνος άνθρωπος εδώ μέσα που νοικιάζει ακόμη blu ray. Επίσης έχω νόμιμο netflix και μία ντουλάπα νόμιμα cd κλασικής μουσικής.

Η παρέμβασή μου ήταν ειλικρινά καλοπροαίρετη. Πολλές φορές έχουμε δώσει σοβαρά ποσά και μετά μετανιώνουμε.
Αν όντως αξίζει να δώσεις αυτά τα λεφτά, αν όντως είναι τόσο σημαντικό αυτό το μαραφέρτι, εσύ ξέρεις καλύτερα.

Να σου πως είχα πολλές καρτέλες ανοιχτές και δεν είδα καν ότι έγραφα στο νήμα του jio και έγινε και η παρανόηση μετά. Η αναφορά μου δεν είχε ουδεμία σχέση με το σύστημα του jio.
 

P

PMC

Guest
Φουλ διάχυση αντί για απορρόφηση? Δεν το έχω ξαναδεί σαν προσέγγιση σε σινεμά. :thumbsup:
Δεν φαίνεται αλλα κάτω απο την διάχυση υπάρχει απορρόφηση ....( απο το πάτωμα μεχρι τα δυο μέτρα ύψος όπου και Ξεκειναει η διάχυση ).
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Αλέξη δε μίλησα ποτέ για downloading. Ίσως είμαι ο μόνος άνθρωπος εδώ μέσα που νοικιάζει ακόμη blu ray. Επίσης έχω νόμιμο netflix και μία ντουλάπα νόμιμα cd κλασικής μουσικής.

Η παρέμβασή μου ήταν ειλικρινά καλοπροαίρετη. Πολλές φορές έχουμε δώσει σοβαρά ποσά και μετά μετανιώνουμε.
Αν όντως αξίζει να δώσεις αυτά τα λεφτά, αν όντως είναι τόσο σημαντικό αυτό το μαραφέρτι, εσύ ξέρεις καλύτερα.

Να σου πως είχα πολλές καρτέλες ανοιχτές και δεν είδα καν ότι έγραφα στο νήμα του jio και έγινε και η παρανόηση μετά. Η αναφορά μου δεν είχε ουδεμία σχέση με το σύστημα του jio.
Μισό μισό....
Η αναφορά σε εσένα ήταν μόνο για το Kaleidescape. Όχι τα άλλα. Τα έβαλα σε ένα μήνυμα και μπερδεύτηκε το θέμα.

Και εγώ τα ίδια. Νetflix, Spotify, Tidal.

Όλα καλά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Αρκεί να έχετε κατά νου οτι μπορεί να μην γίνει αποδεκτό το αίτημα επαναφοράς χρήστη. ;) Πόσο μάλλον αν γίνει "κρυφά".
Καλύτερα να είναι σίγουρος όποιος ζητά διαγραφή.
εγώ που είμαι σίγουρος για την διαγραφή κάποιου άλλου....τι γίνεται? :biggrin: :roflmao:
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Νομίζω, ότι η μέχρι τώρα παρουσία στο site του @jiovani75 , μόνο θετικά έχει να επιδείξει.
Δε θυμάμαι πότε να έγραψε άκομψα για κανένα...
Δε μπορεί λοιπόν στο δικό του νήμα που μοιράστηκε τη χαρά του με μας και έδωσε σε κάποιους τη δυνατότητα να δουν από τις φωτογραφίες του το σπίτι του, το σύστημα του, και να μας καλεί για ακρόαση στο σπίτι του, κι από την άλλη μεριά να τον ειρωνεύονται κάποιοι και να προκαλούν επειδή δεν έχουν οι ίδιοι τη δυνατότητα να στήσουν κάτι ανάλογο, ή δεν έχουν τις ίδιες προτεραιότητες...
Η παροιμία με τη κατσίκα του γείτονα για άλλη μια φορά...
Ακριβώς αυτό !
Γι'αυτό κ εγώ σταμάτησα να ασχολούμαι με την ανανέωση του θέματος του συστήματος μου .
Δεν υπάρχει λόγος .
Αντί να ανεβάζω φωτό ασχολούμαι μόνο με την βελτίωση του
Δεν με ενδιαφέρει να το δείξω για να πάρω εύσημα η σχόλια περί αυτού .
Ξέρω που πονάει και γιατί πονάει .
Προτιμώ να το χαίρομαι με 2-3 φίλους παρέα κ να τα πίνουμε παρειτσα ...
Τόσο απλά .
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Εγώ ακούω Μιχάλη Τζάκσον στο αμάξι και δεν ξέρω αν σέβομαι αρκετά τον καλλιτέχνη, άσε που εκεί που είναι, λίγο δύσκολο να του στείλω γράμμα και να απαντήσει.
 

P

PMC

Guest
Εγώ ακούω Μιχάλη Τζάκσον στο αμάξι και δεν ξέρω αν σέβομαι αρκετά τον καλλιτέχνη, άσε που εκεί που είναι, λίγο δύσκολο να του στείλω γράμμα και να απαντήσει.

Είναι άσχημο να παρ ερμηνεύουμε όπως θελουμε ότι θελουμε ..

Και γω όταν πάω για ψάρεμα η ιστιοπλοΐα από ένα απλό ραδιοφωνάκι ακούω. Όπως και όλοι μας όταν βρισκόμαστε κάπου τυχαία .....τυχαία ακούμε .
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
:idk:
Σε παλιότερο ποστάρισμα είχες δηλώσει πως σου άρεσε !

Δηλαδή πιστεύεις πως θα ήταν καλύτερο να στείλουμε τον ήχο προς την τζαμαρία και προς την κουζίνα που ,έχει ήδη πρόβλημα ,( ακούγεται ηχώ) Παρα αυτό που κάναμε .....?
Τώρα η διάχυση στέλνει τον ήχο στα 244 που έχουν κορυφαία απόσβεση .
Είναι λάθος ?
Υπολόγισε και τι ποσοστό ανακλασεων από το ταβάνι παίρνουμε τώρα και τι θα παίρναμε στην αντίθετη περίπτωση.

Ισως κάποια κάθετα και κάποια οριζόντια να ήταν πιο καλή διάταξη.
Υπάρχει το σουρεαλιστικό χιούμορ,ο υπερθεματισμός αλλά και η παρρησία να λέμε σε κάποιον πότε ο νους του...πάει διακοπές.Ελπίζω να περνάει καλά τουλάχιστον,έστω και αν τα έβλεπε όλα άσπρα ή μαύρα.:)

Παραδέχομαι πάντως ότι ως παλιοχαρακτήρας κάνω το ίδιο και στην πραγματική ζωή.Λέω κάτι με σατιρικό κι ενίοτε σκωπτικό τόνο αφήνοντας όμως όποιον γνωρίζει να προβληματίζεται για πιθανά ψήγματα σοβαρότητας μεταξύ των αστείων.

Και για να μη μαγαρίζω το νήμα,θα μπει υπερσύνδεσμος με το σημαδιακό τραγουδάκι:
Αλλά για να μείνω πιστός στο χαρακτήρα,δεν πρόκειται να διευκρινίσω λεπτομέρειες.Διότι είναι σκόπιμο ν'αφήνεται ένας νους να ευχαριστιέται ανενόχλητος τις...διακοπές του.Και δεν απευθύνομαι αποκλειστικώς στον jio.
Εγώ ακούω Μιχάλη Τζάκσον στο αμάξι και δεν ξέρω αν σέβομαι αρκετά τον καλλιτέχνη, άσε που εκεί που είναι, λίγο δύσκολο να του στείλω γράμμα και να απαντήσει.
Τί;;;
Δεν παρέχει το παντογνωστικό Roon ανάλογη υπηρεσία διασύνδεσης με το...υπερπέραν;;;
Σκάνδαλον!!!
Συμφωνώ. 8-)

Διαφωνώ κάθετα με την άποψη του Τζιοβάνι επί της σχέσης πιστότητας αναπαραγωγής και μουσικοφιλίας.

Η υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής, είναι ένα τεχνολογικό, ψυχρό και ξεκάθαρα επιστημονικό θέμα, χωρίς περιθώρια για προσωπικές απόψεις και ιδεοληψίες.

Μπορεί κάποιος να έχει χόμπι την υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής, χωρίς να ακούει καθόλου μουσική.

Και για να σας τη σκάσω, μπορεί να βλέπει μόνο ..ταινίες. Υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής ήχου, στις ταινίες. Άντε γεια, καθόλου μουσική, μηδέν.

Η μουσική από την άλλη, (όπως και ο κινηματογράφος), είναι μια τέχνη.

Ο μουσικόφιλος, είναι φίλος της τέχνης αυτής, και το πόσο "φίλος" της είναι, δεν μετριέται καταρχήν ούτε με τις γνώσεις του πάνω στη μουσική, ούτε με τις γνώσεις του πάνω στα στέρεα, πόσο μάλλον με την αξία πώλησης αυτών, ή με την μετρήσιμη υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής στο σπίτι του.

Αυτή τουλάχιστον είναι η δική μου άποψη.

Σε τέτοια θέματα, ολίγον τι "γενικής φύσεως", νομίζω πως μπορεί ο καθένας να διατηρεί την όποια άποψή του. Έτσι το αισθάνεται, έτσι του βγαίνει ένας "σεβασμός" στη μουσική που ακούει, έτσι το λέει. Νομίζω, δικαίωμά του.

Αντιθέτως, πάνω σε αμιγώς τεχνολογικά θέματα, όπως η υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής, δεν δέχομαι κανενός την άποψη, της δικής μου συμπεριλαμβανομένης.

Εντάξει άκαρδέ μου; ;)
Ear,είσαι ο τελευταίος που δικαιούται να επιχειρηματολογεί επ'αυτών,αφού γνωρίζω και αποκαλύπτω για πρώτη φορά ότι δεν είσαι αυθεντικά...φαλακρός.Απλώς ξυρίζεις την κεφαλή τακτικώς,ούτως ώστε οι...τρίχες να μην παρεμβάλλονταν στα immersive HRTF όπως προκύπτουν με το ανδρείκελο KEMAR που χρησιμοποιείται ως πρότυπο.Το οποίο φυσικά είναι κι εκείνο φαλακρόν.Άντε να τελειώνουμε με όσους...παραπλανούν κόσμο εδώ μέσα. :roflmao:
Στον δε DF θα αναφερθώ όταν θα έχω στη διάθεσή μου τα...κατάλληλα στοιχεία. :sneaky:
...
Εγώ έχω ....αυτό που έχω .
Εχθές ήμουν σε έναν φιλο στην Κηφισιά που έχει ένα στέρεο που κοστίζει 400.000.
Τι πρέπει να γίνει ? Πρέπει να τον βρίσω και να τον μειώσω ? Πρέπει να του πω πως κάνει επίδειξη ?
Πρέπει να τον κάνω να αισθανθεί άσχημα για το αριστούργημα του?
Η πρέπει να πάρω παράδειγμα ?
Δεν ξέρω . Εγώ τα βλέπω διαφορετικα τα πράγματα......
Το κατανοώ,αφού...κάνεις κακές παρέες. :lolsign:
 
Last edited:

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Τί;;;
Δεν παρέχει το παντογνωστικό Roon ανάλογη υπηρεσία διασύνδεσης με το...υπερπέραν;;;
Σκάνδαλον!!!
Μου έδωσες έμπνευση ρε μπαγάσα :biggrin:

Fly me to the moon
Let me play with the Roon
And let me see what spring is like
On a-Jupiter and Mars

In other words, Kiss my Ass!
In other words, baby, Kiss my Ass!

Τεσπα.... αν εξαιρέσω τον μπουτχια που έχει το χάρισμα να κάνει την επιστήμη του οντιο απρόσιτη και μερικούς ακόμη μετρημενους στα δάκτυλα δύο χεριών...... για τους υπόλοιπους θα μπορούσα να γίνω κακός, πολύ πολύ κακός, παρά πάρα πολύ κακός, αλλά δεν θέλω να τους ταράξω.
 

P

PMC

Guest
Μου έδωσες έμπνευση ρε μπαγάσα :biggrin:

Fly me to the moon
Let me play with the Roon
And let me see what spring is like
On a-Jupiter and Mars

In other words, Kiss my Ass!
In other words, baby, Kiss my Ass!

Τεσπα.... αν εξαιρέσω τον μπουτχια που έχει το χάρισμα να κάνει την επιστήμη του οντιο απρόσιτη και μερικούς ακόμη μετρημενους στα δάκτυλα δύο χεριών...... για τους υπόλοιπους θα μπορούσα να γίνω κακός, πολύ πολύ κακός, παρά πάρα πολύ κακός, αλλά δεν θέλω να τους ταράξω.



95BBEC3D-4736-4578-BFD0-476C73D8CC9A.jpeg


A123CAF5-2141-403A-BC7C-88E9451628F6.jpeg





 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top