Παρουσίαση συστήματος... PMC



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.298
Reaction score
93.785
δηλαδή ντόκτορ...
είσαι τόσο σίγουρος ότι αν βάλουμε άλλο καλώδιο τροφοδοσίας σε οποιοδήποτε μηχάνημα σου..πχ τρινόβ, νιούμαν κλπ...δε θα βρούμε ακουστές διαφορές???
είσαι σίγουρος???
είσαι πολύ σίγουρος???
είσαι πάρα πολύ σίγουρος????:sneaky::sneaky::sneaky:
Μα βρε ear, βάλε και λίγο συναίσθημα, αμέσως να...γειώσεις. :biggrin:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.437
Πλασεμπο εφεκτ.

Κριτική ενός ακριβού ρολογιού:

This is a review and detailed measurements of the Auralic Leo GX "atomic clock" outboard option for the Vega G2 that I just reviewed. It is on kind loan from a member. The LEO GX costs US $8,299.

Και πάμε στις εντυπώσεις ακροάσεων:

Listening Tests
I played through a few of my reference files and I was shocked to hear a bit more detail. There was more air between instruments. The bass was ever so slightly quicker. I don't think I have ever heard a DAC sound this good before!

Αν σταματούσε εδώ, θα ήταν πολλοί αυτοί που θα το πίστευαν.

Ευτυχώς δε σταμάτησε εκεί. Είχε ακόμη μια παράγραφο:

Of course, none of that happened. The DAC sounded just as good as it did yesterday without the external clock. I did not try to time the tracks to see if they finish more on time so maybe they did.

Αγαπάμε Αμίρ... ;)
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Πλασεμπο εφεκτ.

Κριτική ενός ακριβού ρολογιού:

This is a review and detailed measurements of the Auralic Leo GX "atomic clock" outboard option for the Vega G2 that I just reviewed. It is on kind loan from a member. The LEO GX costs US $8,299.

Και πάμε στις εντυπώσεις ακροάσεων:

Listening Tests
I played through a few of my reference files and I was shocked to hear a bit more detail. There was more air between instruments. The bass was ever so slightly quicker. I don't think I have ever heard a DAC sound this good before!

Αν σταματούσε εδώ, θα ήταν πολλοί αυτοί που θα το πίστευαν.

Ευτυχώς δε σταμάτησε εκεί. Είχε ακόμη μια παράγραφο:

Of course, none of that happened. The DAC sounded just as good as it did yesterday without the external clock. I did not try to time the tracks to see if they finish more on time so maybe they did.

Αγαπάμε Αμίρ... ;)
οπως λεει και η νεολαια, τους κα...ρησε χαχαχαχα
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
όταν λοιπόν ανέβω στη Θεσσαλονίκη, να τα φέρω μαζί μου τα καλωδιάκια μου να τα δοκιμάσουμε????
Γιατί προβλέπω ότι αν το δοκιμάσουμε, θα...ξαναβγάλεις μαλλί!!:smile::smile::smile:
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
όταν λοιπόν ανέβω στη Θεσσαλονίκη, να τα φέρω μαζί μου τα καλωδιάκια μου να τα δοκιμάσουμε????
Γιατί προβλέπω ότι αν το δοκιμάσουμε, θα...ξαναβγάλεις μαλλί!!
Να μου πείτε πότε θα λάβει χώρα αυτό το ευτυχές γεγονός, να ψωνίσω 5 κουβάδες ποπκορν. Θα κάθομαι πίσω στ γωνιά μου και θα μασουλάω, δεν θα σας ενοχλήσω καθόλου.
 




leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Τι καλώδια να αλλάξεις στον costas EAR, αυτός παίξει να χρειάζεται πάνω από 100μ καλώδια ρεύματος (για σήματος δεν το συζητάμε καν).
....ένα για τον τρινόβ, ένα για τη πηγή κι ένα για το προβολέα...
μετά ...το ξανακουβεντιάζουμε... ;) ;) ;)
τα άλλα μετά..όχι όλα μαζί...
..μη πάθει και κανένα εγκεφαλικό ο ντόκτορ και το'χω κρίμα στη συνείδηση μου...
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Να μου πείτε πότε θα λάβει χώρα αυτό το ευτυχές γεγονός, να ψωνίσω 5 κουβάδες ποπκορν. Θα κάθομαι πίσω στ γωνιά μου και θα μασουλάω, δεν θα σας ενοχλήσω καθόλου.
Και εγώ θέλω!!!!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.437
Άνευ πλάκας, τα καλώδια των ιντερκονεκτ στο σεταπ μου, είναι περίπου 200μ. Παρά τρίχα 2 κουλούρες κατοσταρες τελείωσα, έμειναν 4-5 μέτρα νομίζω...

Το HDMI του προβολέα είναι 20 ή 25 μέτρα, δε θυμάμαι ακριβώς...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.437
Παιδιά, θέλει πολύ καλώδιο μια εγκατάσταση σε ιμερσιβ σεταπ.

Παράδειγμα:

~ 1,5 μ να κατέβει από τρινοβ μέχρι δαπεδο
~ 4μ Από τρινοβ μέχρι γωνία τοίχου
~ 3μ να ανέβει ταβάνι
~ 2μ να φτάσει στην κεντρική γυψοσανίδα
3,6+3= 6.6μ να πάει περιμετρικά στη μια γωνιά
~ 1,5μ να ακολουθήσει την πορεία της βάσης ενός άτμος και να συνδεθεί στο ηχείο

Σύνολο ~18,5 μ για ένα ηχείο.

16 έξοδοι έχουν πλήρη καλωδίωση, 15 είναι τα συνδεδεμένα ηχεία, 11 δορυφοράκια και 4 σαμπάκια, και μια έξοδος έτοιμη κεντρικά για άνω κεντρικό, έχει και βύσμα...

Πολύ καλώδιο. Απρόβλεπτα πολύ.
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.729
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top